Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szóval a bátyám gyereke az én...

Szóval a bátyám gyereke az én unokaöcsém és én az ő nagybátyja vagyok. De ki az én feleségem az öcsi vonatkozásában? Nagynéni ugye?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagynéni a lánytestvéretek lenne, ha jól tudom.
2009. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a feleséged nagynéni.
2009. máj. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Erre a magyar nyelvben van külön elnevezés is, de már nem nagyon használják. A feleséged a te unokaöcsédnek az ángya. Manapság sajnos ezt a szót leginkább szitkozódásra használják: "Az ángyod térdekalácsát!".

Ha ezt hallod, akkor már tudod, hogy a nagybátyád feleségéről van szó :))

2009. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Amerikai és stb. külföldi kultúrákban nagynéninek mondják, sztem itthon is eléggé kezd elterjedni... :-)
2009. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ha már a felesége, akkor mondható rá, h nagynéni.

Én is pl nagynénje vagyok a bátyám gyerekeinek, és a bátyám felesége pedig a nagynénje lesz az én gyerekemnek, ha születni fog.

2009. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, általánosan elfogadott, hogy nagynéninek nevezik.

De az "ángya térdekalácsát" annak a gyökérnek, aki a tökéletes válaszomat lepontozta!!!

2009. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem használjuk az erre való kifejezést, egyébként jól írták, ángy, igaz, ezt más nőrokonra is használták régebben, viszont már egy jó ideje itt is elterjedőben van, hogy nem teszünk feltétlenül különbséget a szüleink testvérei és házastársa között kifejezésekben, már én is úgy nőttem fel, hogy nagynéninek-nagybácsinak mondták a szüleim testvéreinek a házastársát is, 24 éves vagyok. Nyugodtan használhatjátok a nagynéni kifejezést.
2009. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!