Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Kletner vezetéknév milyen...

A Kletner vezetéknév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem németnek hangzik. De csak tipp.
2011. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 napietus ***** válasza:
német vagy osztrák.
2011. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Véleményem szerint a Kletter/Klettner családnév alakváltozata. Az eltérő írásmódoknak rengeteg oka lehet, úgyhogy szerintem simán belefér, hogy lemaradt egy t-betű. Akár a jegyző figyelmetlenségéből, akár más ok miatt. Mo-on vagyunk, itt meg pláne nem figyeltek oda ilyesmire, ha az illető nem német nyelvi közegben élt. Német eredetű (esetleg svájci, vagy osztrák, de ilyen szempontból mind1, mert a hazai svábok akármilyen német nyelvű országból, vagy tartományból érkezhettek. persze, főleg inkább a déli területekről), Klettner alakban hegymászót jelent, vagy egy határozott, kemény embert, aki úrrá lesz a problémákon. Izraelitáknál is előfordulhat, Galíciából bevándorolt zsidóknál is előfordul, ahogy a google-ben rákerestem (itt már 1 t-betűvel. azon a területen jellemzőbbek voltak az eltérő alakváltozatok).

2011. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!