Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Rokonok vagyunk-e ha az én...

Rokonok vagyunk-e ha az én nagymamám és a barátom nagymamája unokatestvérek? és ha igen akk milyen rokonok vagyunk? És lehet-e köztünk szerelmi kapcsolat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 19:26
1 2
 11/13 Elfendel ***** válasza:
80%
A törvényi előírás szerint már elsőfokú unokatestvéri viszonytól is lehet házasodni és szexuális kapcsolatot létesíteni, viszont az első uncsitesók génjeinek átlagosan 1/8 része egyezik. Szóval nektek nincs miért aggódni. Jöhetnek a porontyok. :)
2011. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Elfendel ***** válasza:
83%

20:54-esnek:


Ami a gusztust illeti, ha komolyak az érzések akkor szerintem nincs semmi kivetendő az unokatestvérek ilyen jellegű kapcsolatában. Mondjuk könnyebben megeshet az ilyesmi ha az unokatestvérek nincsenek szoros kapcsolatban egymással már gyerekkoruk óta, hanem mondjuk a családjaik nagyon messze laknak egymástól és csak idősebb korukban ismerkednek meg. Az már más kérdés, hogy a mai magyar társadalom túlságosan át van itatódva keresztény vallási normákkal, ebből adódik, hogy túl konzervatívak vagyunk az ilyen jelenségekkel szemben. Ne érts félre, én is vallásos vagyok, de tudok különbséget tenni a vallási és a és a valláson kívüli értékrendek és értékítéletek között.

2011. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. máj. 17. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!