Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Rossz ötlet a síremlékkel...

Rossz ötlet a síremlékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Papám nemrég hunyt el... Nagyon nagyon szerettem és hiányzik. 17 éves vagyok nehéz nekem ezt feldolgozni. Már leszedtük a koszorúkat a sírról de olyan üres az egész. Tudniillik papám nagyon nagyon szerette a tejet. Arra gondoltam hogy egy kis szívószálas szalaggal átkötött tejcit tennék a síremlékre neki... Vagy ez rossz ötlet? Nem tudom illik-e az ilyesmi de szerintem ő is örülne neki... :)

17/L


2011. máj. 18. 18:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Tehetsz, semmi rossz nincs benne, csak lehet, hogy ellopnák..elég sokat lopnak a temetőből.
2011. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
26%
jajjjaj... nem hiszem, hogy jó ötlet. ilyet nem szokás. én pl ha elmennék ilyen sír mellett biztos azt gondolnám, hogy melyik m*rhának lehet ennyi esze, és hogy ez tiszteletlenség. persze te jó szándékkal akarod, meg aranyos ez, de szerintem a szokásokat tartsuk meg.
2011. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Milyen szokásokat? Az ő nagyapja volt. Kinek kéne megfelelni, a többi temetőben sétálónak? Ha szerette a tejet, akkor tehet oda nyugodtan szerintem, csak lehet ellopnák..
2011. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
még1x elolvasva...ha szalaggal átkötöd, akkor nem biztoshoyg olyan durva... szóval végülis ha valahogy jelzed hogy mondjuk nem az történt hoyg valaki a temetőben tejet ivott és oda tette le, akár még rendben is lehet :)
2011. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem pedig nincs különösebb köze senkinek ahhoz, hogy miért van ott az a tej. A fontos, hogy a te lelkednek jót tesz, úgy érzed, tettél valamit az emlékéért. Ha neked megnyugvás, akkor tedd csak oda nyugodtan. Ha én egy temetőben ilyet látnék, tudnám, hogy valaki nagyon kötődött hozzá, és így gyászolja.. Nálunk is tele vannak a sírok gyerekjátékokkal, kocsikerekekkel, bukósisakokkal. Soha nem jutott eszembe, hogy ez kegyeletsértés lenne, inkább az, hogy valakiknek nagyon hiányzik, aki ott fekszik..
2011. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
12%

3. válaszoló: "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"

egyébként javítottam magamat.

2011. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
82%
Más meg bort önt a földsírra, szóval a tejci sem fura, ha a papád szerette.
2011. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Ha neked ez így fontos és jól esik.... Miért ne? Elég furcsa, nem mondom, de nem az számít, hogy furcsa-e, hanem hogy a szeretet vezérel. Nem tudom... az én dédim szerette a pörköltet, mégsem jut eszembe egy fazéknyit, vagy egy konzerv pörköltet a sírjára tenni. Nekem ez valahogy nem tűnik odaillőnek. De ez csak én vagyok. Mindenki máshogy érez, ami nekem furcsa, az neked lehet, hogy teljesen természetes.

Tedd, amit jónak látsz. Mások biztos furcsállni fogják nem kicsit, de szerintem ne az érdekeljen.

Viszont arra számíts, hogy lehet, hogy valami jótét lélek, tudatlanul leveszi onnan, mert azt hiszi, valaki odaszemetelt.

2011. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem aranyos dolog,a nagypapád biztos örülne neki. :) Nagypapám testévre sírjára pálinkát öntött.. ,mert ő azt szerette. Ne mások véleményét figyeld meg,csináld azt amit jónak látsz. Hajrá. :)
2011. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

Tejci? :D :D :D :D :D XD XD XD XD

Nem győri vagy véletlenül? :D


Részvétem!

Az én húgomnak a lányaim rajzolnak, és azt tesszük neki oda, a vázák közé :) A lányokat megnyugtatja... :)

2011. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!