Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek Olasz származású...

Szerintetek Olasz származású vagyok?

Figyelt kérdés
Tinelly a vezeték nevem, és ez olyan olaszosan hangzik. Mindig is érdekelt, hogy az vagyok-e. Lehet hogy így van? Ráadásul van olyan ember hogy Tinelli. De az enyém meg y. Ti szerintetek?
2011. máj. 28. 22:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim válasza:
marhára nem olaszos ennyie erővel a Fellegi is olaszosan hangzik. A Tinelly Y-NAL a végén angolosan hangzik. Tájnelli !
2011. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, olasz származású vagy - tagadhatatlanul és kifejezetten. A Tinelli elterjedt olasz vezetéknév. A végére került magyaros -y arra utal, hogy az őseid valamikor a XIX. században, vagy annál előbb kerültek Magyarországra. Akárki akármit mond, ne hallgass rá. Itt is többen összehordtak egy csomó butaságot. Olasz a származásod - légy rá büszke.

2011. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

05-29 11:44-es vagyok.


Én azt tanácsolom, hogy annak se higyj, aki azt szajkózza, hogy tagadhatatlanul olasz, meg stb.:) egyszerűen eldönthetetlen így. Familysearch keresőben i-vel rengeteg olasz, y-végződéssel pedig tipikusan ír. akad litván és gondolom a magyar pedig a Te családi kötelékedhez tartozó ferencvárosi Janos Tinelly és​ Maria Krumpolecz. azért írom ezt, hogy ne vedd készpénznek más "én biztos vagyok benne, stb stb." győzködését, mert mindig vannak kivételek... néztem egy genetikai adatbázist, hogy akadnak-e ilyen névvel emberek, de nincs egy sem. viszont ha az R1b ezen haplocsoportjához tartoznál apai ágon, akkor ír származásúak lehettek az ősök, [link] . olasz ős esetén pedig: [link] .

2011. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

A Tinelli olasz voltát olyan "szawjkózta", aki - maga is olasz állampolgár. Valamit azért konyít hozzá, nem?!!:-))

Nem a levegőbe beszélek.

2011. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Javítás: "szajkózta"


Ez a vezetéknév egyébként egy önállósult kicsinyítő képzőből jött létre. (Alberto - Berto - Bertino - Tino - Tinello - mint vezetéknév pedig: Tinelli)

Ismétlem: ISMERT ÉS ELTERJEDT. Nagyobb a valószínűsége, hogy olasz eredetű (pl. a szabadságharc után is itt maradt az Olasz Légió számos katonája..az "y" esetleg magyarországi anyakönyvezéskor került a végére), mintsem, hogy ír. (De ha ír volna, az se baj..nemcsak ír az, de olvas is!:-). Kultúrember.)

2011. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Biztos megkapja a kérdező a választ, ha megpiszkálja a dolgot. anyakönyvi kivonatban a megfelelő ősnél ott lesz az apa, vagy az anya neve, ill a születési helye. Lehet Parma, de lehet Sligo, lehet a Mutter O'hara, vagy épp Occhinero. én csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy elvileg nem csak 1 helyes válasz létezik elvi szinten, hanem több, gyakorlatban meg tudjuk, hogy csak az az egy létezik, ahonnan származik... és pont azt nem tudjuk:) ingyenes a levéltári kutatás, az apai y-dns tesztje meg 25 000 körül van, szóval vannak itt lehetőségek.
2011. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ez kicsit olyan, mint a Schmidt, Schmid, Smit, Smet, Schmitt, Smith családnév. az egyértelmű, hogy germán eredetű név, de hogy angol, német, vagy askenázi zsidó a viselője az adott kérdésben?! akármelyik lehet, eldönthetetlen... és nem lehet konkrétan azt mondani, mert én itt élek és tudom. nem, meg kell róla bizonyosodni egyértelműen, mert még holland is bőven lehet! ez csak egy példa a több ezer közül
2011. nov. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Ebben igazad, van, csakhogy itt fordítva "tétetik fel" a kérdés.

Van egy mai magyar, (tehát a nemzetiségét tudjuk), valamint egy tagadhatatlanul olasz eredetű név. Kézenfekvő tehát a kettőt összekötni. Az ír változat engem ugyan nem győz meg, de ez nem jelent semmit. Egy biztos: akárhonnan jöttek a Tinelli-k, éljenek soká. Még ipszilonnal is! Lunga vita a tutti i Tinelli del mondo!

2011. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Azért az ír Tinelly-nek is megvan a saját etimológiája, ami meg tagadhatatlanul európa északi régiójára jellemző. [link]


Ez pedig teljesen megegyezik a kérdező családnevével. Tinell, Tinnel, Tynelli, Thinel, Tinali, Tonelli, családnevek szerepelnek magyar anyakönyvekben (legalábbis 1895 előtt), Tinellit nem találtam, de ki tudja. Elképzelhető, hogy csak szimplán egy elírás eredménye ez a mai alakváltozat, pont az imént leírtak egyikéből.

2011. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Na megint egy kihívás:-)))))))


TONELLI (az ANTONELLI rövidült formája). Vannak vidékek, ahol - kis túlzással - minden második család Antonelli v. Tonelli. (A Dunántúlon meg annyi a XVIII. században betelepült bányászfamília..Várpalota, Tatabánya temetői tudnának mesélni. Már "kérdezgettem" őket..)

Izgalmas téma ez. Gvadányi János (Guadagni), Pintácsi A...a, (Pintacci), Mari Zs. (így: Mari vagyis Tengeri) - szóval bőven a példa. Európa minden része tud magyarul!:-)

2011. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!