Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek Olasz származású...

Szerintetek Olasz származású vagyok?

Figyelt kérdés
Tinelly a vezeték nevem, és ez olyan olaszosan hangzik. Mindig is érdekelt, hogy az vagyok-e. Lehet hogy így van? Ráadásul van olyan ember hogy Tinelli. De az enyém meg y. Ti szerintetek?
2011. máj. 28. 22:00
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá: én ennek örülök. Jó, hogy van ír-magyar, olasz-magyar, szerb-magyar, örmény-magyar, angol-magyar (Paget János "erdélyi gazda"..) - mindenmagyar. Ennek a népnek/kultúrának az életerejét bizonyítja.
2011. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekesen hangzik:) nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok olasz vonatkozás lehet itthon! én a saját családomban található nemzetiségi oldal (horvát, szlovén, sváb, osztrák, bajor) felől szoktam megközelíteni a dolgokat, úgyhogy a Pintács/Pintácsi névről pl. a Pintač & Pintać délszláv alak merülne fel, de a Pintacci lehet, hogy jobban védhető egyébként:) szeretek agyalni ilyen dolgokon.
2011. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Hopplá! Te vagy az én emberem, kedves utolsó! Szenvedélyes izgalommal követek szálakat, megyek utána neveknek/embereknek. Bizony, igazad van! - mert igenis van terület, ahol a két határos etnikum (a délszláv és olasz) érintkezik, sőt: át-átfedi egymást. A legjobb példa erre Dalmácia..Istria/Istrija. Ott az is "velencei", aki dalmát - és az is "dalmát"..aki velencei. Úgyhogy büszke lehetsz te is, családostól: nem semmi emberek azok - az egyik fajta sem.
2011. nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Ja és ezzel csak azt akarom mondani, hogy aki azon a területen - délszlávként - Pintac (nincs lágyítójeles "c"-m sajnos) - az egy kicsit "arrébb": Pintacci. A kettő egymás variációja. Olasz formájában beszélő név: "nem túlzottan jó kvalitású festő"-t:-))), magyarán: Mázoló-t jelent.
2011. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Értelek:) a szimbiózis megvolt azon a tengerparti részen! olvastam olyat, hogy dalmáciában nem volt ritka, hogy egyik évben még olasz, a másikban már horvát volt a család neve... mikor melyik hatás volt éppen erősebb. az viszont számomra meglepő, hogy genetikailag már nem érhető tetten egy nagyobb olasz génáramlás.
2011. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

OFF:

Hű, ez már megint nehéz, de izgalmas téma. Nem vagyok genetikus, de van bennem egyfajta "pofátlan" merészség. Próbálok gondolkodni. Azt hiszem, megkockáztathatom, hogy talán azért nem érhető tetten markáns "olasz" génáramlás, mert azon a vidéken, amelyről beszélünk, a prelatin populáció, az indoeurópai nyelvű venét, eleve a szlávokhoz volt sorolható..majd, miután a Balkánra beáramlottak a szláv törzsek, a (genetikailag addigra már amúgy is rendkívül kevert) latinok "rájuk terjedtek", mint egy olajfolt, az adriai partvidék mindkét oldalán. Így aztán nem is lehet csodálkozni, ha homogén, vagy ahhoz közelítő "géntérképet" kapunk. De mondom, ez csak dilettáns butáskodás.

2011. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Nagyon jó meglátás, részben talán így is lehet! Én csak azért furcsállom, mert az észak-olasz, francia, svájci, dél-német terület így egyben egy nagy több genetikailag (R1b-P312 alcsoportja), ami eléggé időtállónak bizonyulhat. A venétek (talán az egykori, de a mai biztos) is ehhez a tömbhöz tartozhattak és fura, hogy ebből a génáramlásból alig látszik valami az isztriai és dalmáciai részen. Persze a török, meg a délszláv háború is bőven bekavarhatott a dologba.
2011. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

sikerült elírnom:) szóval,

*egy nagy több genetikailag = egy nagy tömb genetikailag.

2011. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Logikus, amit írsz az észak-olasz, svájci, dél-német terület "genetikai blokk" voltáról. Körülbelül tudván, hogy mely korszakokban milyen jellegű populációk mozogtak ott, kézenfekvőnek tűnik a tömbösödés. Megint "meredek" dolog jutott az eszembe: a megragadott terület kifejezetten szárazföld..más szóval: BELföld, ahol a domináns mozgásirányok észak-déliek, dél-északiak voltak. Ebben az értelemben "belterjesek". Nem nyitott partvidékeken zajlottak. A török (ill. "csatolmányai") meg biztos belejátszott(ak) a mai képbe. Háát..nagy dolog a tenger..mindig tudtam. Lehet nélküle élni..de minek?!
2011. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
az olaszok nem írnak y-t a végére, ők i-t szoktak
2012. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!