Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szülő, az idősebb sem...

A szülő, az idősebb sem mindent tudó?

Figyelt kérdés
Rájöttem arra, hogy a gyerekkori a szülőnek hinni kell, a szülő korától vezérelve mindent jobban tud. Pedig egy fenéket. Én alapvetően nem esem abba, a hibába, hogy nem tanulok más hibájából, hogy nem hallgatok a jó szóra, az idősebbére. De igazából tényleg függ, hogy milyen felnőttől fogadunk meg, illetve adunk a szavára. Nekem túlságosan is sok, hogy az én édesanyám a majd lesz valahogy, ebbe a családba semmi sem sikerül, nekünk ezt szánta az ég, ha nem törődök a betegséggel, vagy egyszer úgyis megkell hallni felfogásai. Kiskorban még azt is elhisszük, hogy a tej fekete nem pedig fehér, ha azt a "nagyobb " mondja. Nem akarok senki fölött pálcát törni, de van valami ebbe a tanulmányba amit épp olvasok, hogy függ az iskolázottságtól nagyon sok minden. Mért hiszi sok ember, hogy mindent meg lehet egyszerűen is élni, fogalmazni, mikor látható, hogy a világ nem fekete és fehér. Remélem nem a nagyképűség jön le belőle, de tényleg kaptam már rossz tanácsokat, később jöttem rá, hogy attól, mert idősebb mondta még lehet rossz. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. jún. 12. 17:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
Az élet első nagy tragédiája, mikor rájössz, hogy a felnőttek tévednek. A második, mikor rájössz, hogy ezzel megsemmisítettél minden eddigi axiómát.
2011. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
nem biztos, hogy mindenben, de tény, hogy változik a világ, és a felnőtteknek, időseknek egyszerűbb a régi teóriák, bevált elméletek szerint élni. Csakhogy sokszor ez már idejét múlt, nem segítenek a fiatalnak.
2011. jún. 12. 17:26
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van. Gyerekkorban még mindenki csak a jót látja a szüleiben, és mindent elhisz, nem csak nekik, úgy általában a többi felnőttnek is. Majd serdülőkorban csak a rosszat látja, lázad. Felnőttként képes megkülönböztetni a jót a rossztól, átlátja a helyzetet, az összefüggéseket, és jó esetben képes lesz értelmes döntéseket hozni, következetesen gondolkodni. Rengeteg múlik a szülőkön, azon, hogy mire tanítják a gyereket, mit lát otthon, milyen a család érzelmi háttere....
2011. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
48%
Az élet örök körforgása: a fiatalok nem akarnak az öregekre hallgatni, aztán megöregszenek és rájuk sem fog senki hallgatni.De ez így is van jól, mindenkinek meg kell tapasztalnia a dolgokat és nem a készen kapottakat használni.
2011. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez az, hogy ha ez így lenne, sehova nem jutnánk, ha nem látnánk, tanulnánk más hibáiból. Rövid ahhoz az élet, hogy mindenki beleessen ugyanabba a hibába. Persze vannak kivédhetetlenek, mint pl első szerelmi csalódás, stb, de nem így kell ezt felfogni, ezt mondom, sok felnőtt is így van vele, belesúlykolja a fiatalba, hogy hagyni kell a sors, ha ezt akarja. Pedig tálcán senki nem kap meg semmit sem. Az olyanok csak szerecsések, mert a sors látóteréből kikerült, ezért tud sokmindent megtenni. De más a való világ.
2011. jún. 12. 17:34
 6/37 A kérdező kommentje:
Másik teóriám, ha egy kicsit ahogy idősödünk pszichológusokká is válnánk, tudnánk, hogy mit kell és hogyan, tenni, lereagálni amit a másik tesz, a fiatal csinál, és akkor nem álltalánosságba tennének bele minden dolgot amit a fiatal elkövet.
2011. jún. 12. 17:35
 7/37 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem írod milyen idős vagy?

De azt hiszem, most kezdel felnőtt lenni!!

Egy kisgyermeknek persze, hogy kell valaki, aki megmondja, mit, hogyan, miért kell csinálni. A szülő és az összes felnőtt is tudása legjavát adja, vagy igyekszik adni.

A kisgyermekből akkor kezd felnőtt lenni, amikor elkezdi megkérdőjelezni a kapott válaszokat. Ez azt mutatja, hogy már ő maga is gondolkodik a helyes megoldáson, és nem fogad el feltétel nélkül minden - másoktól - kapott választ. Persze a kapott válasz és a saját vélemény között ha eltérés van, azért még célszerű megkérdezni azt a másikat, hogy szerinte miért úgy, és miért nem másként. Lehet, hogy olyan indokot mond, amire te nem gondoltál.

Ennyit az elméletről.

Gyakorlatban a továbbiakban nyugodtan használd saját ítélőképességedet, alkosd meg saját véleményed, és ezek után ne kérdezz! Legfeljebb a végleges döntés előtt beszéld meg olyan valakivel a dolgaidat, akiben a legjobban megbízol. Ugye-e érzed a különbséget: nem kérdezni, hanem közölni és megkonzultálni, megbeszélni!

2011. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Nem attól függ, hogy ki hány éves. Ha kellően tanult, olvasott, az adott témában jártas és racionális, de nyitott gondolkodású, akkor elfogadok tanácsot. De sajnos az idősebbek között ritka az ilyen, aki elfogadja, hogy a tisztelet nem fog az ölébe pottyanni pusztán a kora miatt. Értelmes embernek meg lehet fogadni a tanácsát, ha 16 éves akkor is, mert van ilyen. De a korlátolt sutaságtól én is falra mászok, legyen szó akárkiről.
2011. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy tojáshéjjal a fenekén kérdez ilyet egy kérdező. 27 vagyok, diplomás, dolgozok, igaz nem szakmámban, konkrétan ezért is fogalmazódott meg bennem ez a kérdés. Példa: Sok esetben például a szülőnek mindegy hogy nem a szakmádba vagy, amibe pedig rengeteg időt, pénzt beleöltél, csak ő tudja mondani a szomszédnak, ismerősnek ha kérdik, hogy dolgozik a gyermeke. És nem törődik azzal, ha mondanád neki elmagyarázva, hogy neked ez rossz, felemészt. Persze ki kell kérni más tanácsát is, de én pl megkapom öcsémtől, hogy minek kérdem tőle, ha utána mástól is megkérdem, mert én csak azt akarom hallani amit én is gondolok. Lehet ez igaz, ilyenek vagyunk emberek, szeretjük a visszajelzést. De a baj az, hogy ennyi sokmindenhez kevés az élet, jól mondják, háromszor ennyit kéne élni, hogy bölcsen, igazságosan és tisztán éljük életünket. :)
2011. jún. 12. 17:44
 10/37 anonim ***** válasza:
biztos velem van a baj, de a hablatyolásod felét nem értem...biztos nem magyar nyelvből diplomáztál....
2011. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!