Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szokásos szülő probléma?

Szokásos szülő probléma?

Figyelt kérdés

Rég van ez, ami foglalkoztat, tényleg nem mellémállást, vagy fikázást várok, csak véleményt.

Mért nem tud a szülő inkább gondolkodni amikor pl a párja iszik, (a férfit ha nézzük) és a helyett, hogy néha nem gerjesztené a veszekedést, hagy aludja ki magát, mégis inkább beleköt. Ha amikor elköltözik a gyerekkel az anya a gyereket nézi elvileg, akkor ilyen esetben mért nem lehet? Főleg mikor utána újra összeáll egy hasonlóan ivó emberrel, és kiteszi újra a gyerekeket annak, csak mondjuk őt már el is zavarhatja a háztól(hiszen az övé) aztán visszafogadja sokszor úgy, hogy előtte a gyereket küldi ki elküldeni, utána meg két szék közé esik a gyerek, és persze elzavarás után már jön a beszéddel, hogy "hát mégiscsak nekem is kell egy társ"... akkor mért kell alkoholistát újra választani, netán a megváltoztatási mánia, vagy a tudat alatti csakazért is vagy miért? És persze nem az van nézve, hogy a gyerek ezálltal sokat tűr, hallgat, hanem, hogy ő mi mindent megtett... Lelkileg nem jó pedig a gyereknek. Miért ilyen sok felnőtt, sok szülő? És tényleg ne haragudjanak én már 27 vagyok, de már megint ez a sláger otthol. Miért jó ez? Mért nem ül már meg a seggén anyánk? :S Már haza sem vágyunk látogatni sem. Miért? Az idegbe? :S


2011. júl. 24. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben tudom és megértem miről beszélsz, én is ebben nőttem fel.

Sokaknak nincs lehetősége elmenekülni az ilyen helyzet elől, így a gyereket se tudja sehova elvinni.

Az első kérdésedre, hogy miért gerjeszti a veszekedést, én sem tudom. Soha nem tudtam megérteni. Mindig mondtam anyukámnak, mikor apám be volt rúgva, hogy ne szólj neki inkább, hátha csendbe marad, de szinte sosem így volt, mert anya elkezdett neki szövegelni, erre már ment is a balhé. Mindig azt mondta, hogy azért szól apámnak, mert nem akar mindig csak tűrni és csendben maradni...

2011. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, de akkor hamarabb el kell vállni, vagy utána nem ugyanúgy alkoholistát választani, főleg, ha jelzik is neki, hogy ez is iszik, de csakazért is, hiszen "dolgos ember" utána meg főleg ha falubeli még nyalja ki az ember a sexxét az egész családjának is. Ennyit ezekről, a szülőknek lenne mit tanulniuk sokszor, felnevelés megköszönés ide vagy oda. :s De lelkileg meg megtörik az ember.Sajnos!
2011. júl. 24. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert az anyát legalább annyira zavarja, ha nem jobb az egész helyzet. Hogy élete párja, akit ő még mindig szeret, ilyenkor lejáratja, szidja, hogy a férfi, akinek a kezébe helyezte az életét, nem olyan, mint amilyennek lennie kéne. Nem olyan könnyű ilyenkor azt tenni, ami helyes vagy reális. Általában minden nő egy adott személyiség típusba szeret bele, lehet hogy a második választás szintén ugyanazokkal a dolgokkal varázsolta el, szerettette meg magát, mint anno az első, és az ember (nő), elhitette magával, hogy most viszont minden szép és jó lesz. Erre nincs igazán magyarázat, az alkoholista apák lányai például állítólag nagyobb esetben választanak maguknak alkoholista párt/férjet.
2011. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De biztos, hogy ötven felett, is ilyen "álomvilágba " kellene élni, főleg, ha már tapasztalta is, hogy ez korántsem van így? Mi a fontosabb, hogy megváltoztatni azt aki évtizedek óta ilyen, ami lehetetlen, vagy agyilag, lelkileg normálisan felnőtt embert felnevelni, odaadni a társadalomnak? Van fontossági sorrend.
2011. júl. 24. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is tök ez a helyzet. Nem csodálom, h nem mennél haza,

csak legyek 18, és legxen pénzem, elhúzok.

2011. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sokan ebbe menekülnek, de igazából nem biztos, hogy jó a semmire elmenekülni, sok fiatal lány ezért esik szándékosan teherbe, vagy fiatal fiúk ezért vesznek el olyan nőt akit nem is szeretnek. Kár, hogy tényleg sok szülő, nem tud magán uralkodni olyan téren, hogy mérlegeljen, és helyesen döntsön. Én sem akarnék egyedül megöregedni, de hogy abban mi a jó, hogy öreg koromat veszekedésekkel, elköltöztetésekkel töltsem, közben meg figyelmen hagyva a gyerekeket, (akik ha nem látogatnak akkor hálátlanok ilyenkor) nem jó dolog. Kár.... annak viszont, hogy nem jöttek fikázó üzik örülök, hiszen ez nem ritka dolog amit felvetettem.
2011. júl. 24. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Na most őszintén, én az előző vok, még megbeszélni is megpróbáltam, kitálaltam kajakra, amit csak szól, a végén én lettem a rossz... De mind1, most rólad van szó, hármat mondok:

1.

Minél tovább feszegeted, annál szarabb.

2.

Minél tovább vagy olyanokkal, akik nem érdemelnek meg, annál szarabb.

3.

Ezen vagy a hatóságok segíthetnek (adott esetben), vagy a menekülés.

2011. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nálad a pont. hiszen tudom jól. el is vagyok, csak a szállak messze nyúlnak,
2011. júl. 29. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!