Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mitől alakul ki egy emberben...

Mitől alakul ki egy emberben az etetési kényszer?

Figyelt kérdés
Konkrétan az apámról van szó. Ha lehetne és rajta múlna, egész nap csak etetne engem is meg az állatainkat is. Akkor is csinál kaját, ha mondom, hogy nem vagyok éhes, aztán pedig megsértődik, ha nem eszem meg. Ha megreggelizek, 1 óra múlva már teszi elém az ebédet. Ha megebédelek, behoz egy marha nagy adag sütit vagy akármilyen édességet. Utána fél órával megkérdezi, hogy nem-e éhes vagyok, és legkésőbb másfél óra múlva megint hoz valami kaját. Egyszerűen egész nap csak a kaja körül forog és hozza nekem, ha kérem, ha nem. Az állatokkal ugyanez. Mielőtt reggel munkába indul, telerakja a tálukat kajával (úgy, hogy előző este persze ugyanannyi vacsorát kaptak) és még ha délután benne is van a maradék kajának a fele, akkor ad nekik mást, mert "azt most nem kérik". És ez megy egész nap, évek óta. Azt olvastam valahol, hogy ez azért van, mert nem tud jobban gondoskodni, és ezzel próbálja pótolni. Lehet benne valami igazság?
2011. jún. 15. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez valami kényszeres pótcselekvés, pontosan olyan, mint aki csavargatja a hajtincsét, vagy rágja a szája szélét, vagy a körmét. Csak az etetési kényszer veszélyes is, emberre-állatra egyaránt. (ugye nem kell ecsetelni, miért).


Egy jó pszcihoterapeuta (pszichológus, vagy akár kineziológus) lehet, hogy segítene feloldani, illetve megtalálni a gyökerét a problémának.

2011. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem voltak nagyon szegények gyerekkorában?
2011. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
érdekes...van egy ismerősöm aki nem kajával hanem ajándékokkal "tömi" a barátnőjét de olyan szinten h az már erős túlzás...én valahogy mindig úgy gondoltam h ezt csak azért mert nem tudja kifejezni rendesen amit érez...valahogy nekem ez jut róla eszembe lehet h apukáddal is ez van persze én nem tudhatom..
2011. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Etetlek, tehát szeretlek. Én ezt olvastam valahol.
2011. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám ugyan ilyen. Én mondjuk ezt annak tudom be, hogy a főzésben valóban kimagasló tehetség, de abban az időben ő nem tanulhatott, én már nekik köszönhetően igen; és így akar kompenzálni. Hogy ő is ért valamihez. Neki az a büszkeség, ha mindent megeszünk és dicsérünk, amit főz. NEm lehet, hogy apukád is ugyanígy van ezzel?
2011. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anyám barátnője azért csinálja, mert a férjét és két szekrényméretű fiát eteti, arányokban (reggeli 1 főre = másfél üveg lekvár, fél kiló kenyér) hozzájuk van szokva.

Így amikor vendégségbe mentünk, minket is így tömött, ahogy téged apád.

2011. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, az ilyenek mindig azért alakulnak ki, mert az illető tudat alatt elégedetlen magával.

Pl. a tisztaságmániás tisztátalannak, az etetőmániás nem elég odaadónak, a folyton fésülködő rendetlennek tartja magát, stb.

2011. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudja máshogy kifejezni az érzéseit...
2011. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az emberben még megmaradt valamicske abból, hogy étel-egyenlő az élettel.

Gondolj bele... Vendégség--kajálás

Elindul a vonat---kaja kipakolva

Egy napos ünnep---egy hétre való mennyiség bevásárlása.

Ünnepnapok--sütés-főzés

És még lehet sorolni.

2011. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk anyukám nagynénje ugyanilyen. Néha amikor rá van bízva az öcsém, degeszre eteti. jajmert csak 2 adag puding meg néhány szem gumicukor meg pár ropika és fél liter málnaszörp nem árthat meg a picúrnak... pedig de. Ez teljesen így van,mint az előzőek mondták, máshogy nem tudja kifejezni a szeretetét!
2011. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!