Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családban, munkahelyen, vagy...

Családban, munkahelyen, vagy a világban is?

Figyelt kérdés
Ma tapasztaltam azt, amiről már hallottam, mégpedig azt, hogy ha említi az ember a végzettségét, akkor háta mögött beképzeltnek tartják. Természetesen a régóta fikázott diplomásokról van szó. Szerintetek mért van ez, hogy akár még családon belül is kijön előbb utóbb, hogy " de beképzelt vagy...." természetesen egy hasonló kvalifitású nem mondja a másikra ahogy tapasztaltam, de egy nem ilyen, mért pecsételi meg az embert, mért kell azt hinni, hogy ha valaki említi, akkor már beképzelt? Kérdem én, mert tuti jönne ilyen válasz a kérdésemre, hogy intelligens ember nem dicsekszik, ő tudja, hogy van és mit ér.... bla bla bla. De kérdem én mégegyszer, ha van valamid, és magadnak megtartod, ha tudsz valamit és nem mondod ki, csak te tudsz róla. Akkor mi értelme van? Minek van, ha magad tudhatod, meg kell magadnak tartanod.... Na?
2011. jún. 15. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem:

1.Vagy mert irigykednek

2.Vagy mert úgyis munkanélküli vagy Magyarországon(diplomásan is)

3.Vagy mert egy szakmával más többre vitte(ismerős,barátok,a családban valaki,vagy a szülők..stb.)

2011. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"De kérdem én mégegyszer, ha van valamid, és magadnak megtartod, ha tudsz valamit és nem mondod ki, csak te tudsz róla. Akkor mi értelme van? Minek van, ha magad tudhatod, meg kell magadnak tartanod..."

Tehát dicsekedni akarsz vele. Ez a gond.

2011. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, és dicsekvés és említés között is különbség van, vagy az is más, ha azért említed meg, mert egy agyilag zoknyi akar téged kioktatni, azért lássuk be, olyankor odacsapni egy ilyen mondattal érdemes, és szerintem lehet azt beképzeltség nélkül ls mondani, hogy " nem hiába végeztem el főiskolát időben, jelessel," ez igazság, és szerintem ha nem is mindig, de irigység is lehet benne. Ja, és lehet egy szakmával többet keres, azért mondja ezt rá, de akkor meg ő a beképzelt, örüljön neki, ő nem agyalta le magát a sok tanulással.
2011. jún. 15. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Saját magát járatja le,aki dicsekszik a diplomájával! Ha valaki okosabb akar lenni nálad,annak válaszolni kell,de nem a diplomáddal dicsekedni. Ettől senki nem fog téged többre becsülni. A diploma különben is csak egy papír, addig,amíg a munkáddal nem bizonyítod,hogy hasznosítod is a tanultakat.

Soha nem jutott volna sem nekem,sem a férjemnek eszébe,hogy kérdezés nélkül hivatkozzunk a diplománkra.

2011. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor tudhatnád, hogy nem úgy értem, ha nektek is van. Soha nem lehet ezt a kérdésemet, rossz indulat gondolása nélkül értelmezni? Én nem jártában keltében kiabálom ezt, csak ha pl egy melóhelyen új vagyok és kérdik mit végeztem, elmondom, meg magamban dünnyögök, ha olyan dumál, aki fele annyit sem tanult én, vagy mint most is van, hogy nem szégyelve a gyári melót csinálom, és a nyolc osztály végzett 20 éves meg felvág nekem. Engem az ilyenek bosszantanak, és tényleg bocsássa már meg a világ, ha az ember nem csak megcsinálta, de néha ki is mondja milye van. Minek van ha nem használja az ember, vagy hogy értessem már meg itt mindenkivel mit akarok mondani.
2011. jún. 16. 15:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért írom le ezt, ha valaki még válaszolna erre a kérdésemre, akkor ne csak fikázzon. Szóval tényleg arról van szó, amit végül is néha tudok csak megfogalmazni, hogy, és tényleg gondoljon bele az is, aki nincs az én, a mi helyzetünkben. Szóval: Tanulsz 22-25 éves korodig, és mivel nincs állás lehetőség egy gyárban melózol, ráadásul azt, amihez még végzettség sem kell. És ha véletlen megemlíted, máris megvagy bélyegezve, te van a beképzelt diplomás. Szóval nem a menőzés része itt a lényeg, hogy én ezt leírtam, hanem azt, hogy mennyire bántja az embert az, hogy hiába tanult, még nem is lehet rá büszke, mert akkor te vagy a beképzelt. Ebbe csak az tud igazi választ adni, aki szeretne a szakmánában dolgozni de nem tud, és néha néha kijön belőle a dolog, ami szerintem inkább becsülendő, hogy nem otthol ül, és dolgozik, de egy idegen persze, hogy másképp veszi le a történetet. Szóval értitek?....
2011. jún. 18. 17:15
 7/8 Kazánbetyár válasza:

Üdvözöllek kedves kérdező!

Nos valójában az itt a baj, hogy vannak a "képzetlen" emberek között is buták és intelligensek is....

Valójában nem az a baj, hogy beképzeltnek tartanak, hanem az, hogy ezt beképzeled magadnak mindezt "avagy mégsem...". Eleve a kérdésed is kérkedő "a nyolc osztály végzett 20 éves meg felvág nekem"..."vagy hogy értessem már meg itt mindenkivel mit akarok mondani"....."hogy mennyire bántja az embert az, hogy hiába tanult, még nem is lehet rá büszke".

Akkor előröl..

Az, hogy van egy akármilyen diplomád hidd el senkit nem érdekel! Büszke legyél is rá, de ne "hencegj" vele, mert az életben ettől semmivel nem vagy több mint az a szegény 20 éves 8 általánossal. Az, hogy valamiért 25 éves korodig vasaltad a fenekeddel az iskolapadot nem azt jelenti, hogy mindenhez értesz. Sőt nagyon sok dologról maradtál le a rengeteg magolás miatt, jó bulik, nagy csajozások, 1-2 bunyó, sörözés a haverokkal, csavargás a természetben, rengeteg egyéb oldala az életnek amit kihagytál eddig, sok gondolat az élettel kapcsolatban ami nem adathatott meg ha valóban komolyan tanultál, és nem csak meg lett a végzettséged! Megint mondom légy rá büszke, de elsősorban az édesapád és édesanyád kik büszkék rád, aztán a párod és végül te magad. Egy pillanatra se várd el, hogy elismerést kapsz egy gyárban a "szarlapátolás" közben arra, hogy diplomád van...sőt..!

Miért írtam, hogy szarlapátolás?...mert szarlapátolónak neveztek minket, avagy trógernek, buta töknek, sötét de szorgos hangyának, primitív létformának....stb nos így nehéz ám jóba lenni..de én senkire sem haragszom, nekem 3 szakmám van a 8 általános mellett, és egy hivatásos jogsim. 28 éves vagyok, proli "melós" család gyermeke. Soha senki az állam főként 1 fillérrel nem finanszírozott nekem semmilyen tanulmányomat "sokat melóztam már eddig is 14 éves koromtól kezdve"!!! Erre látod büszke vagyok én is! Bár ez semmi....csak nekünk érték, a sok meló közben a tanulás, a sok gond, pénzhiány stb stb...és, hogy totál lelombozzalak, a leendő apósom villamosmérnök, és egy nullának néz mert nincsen diplomám és sosem fogom a lányát ezüst tálon hurcolni.... "nos ő azaz a apósjelölt munkanélküli" én 13 éve dolgozok !Ő 25 évet tud felmutatni mert sokat tanult!, jól lehet, hogy nincsen szinte semmim, de akár neked akár másnak ha tudok 1 szelet kenyérrel többet adni azt meg is teszem!


Kanyarodjunk kicsit vissza RÁD....

Válaszom: Mert soha nem tudtok jó időben jó helyen előrukkolni vele, mert valóban nagyon tudtok okoskodni, kérkedni, jól lehet néha tapasztalat hiányában ez sokat nem nyom a latba... Tudat alatt rágódtál, hogy mi a "f.szt keresek itt" diplomával a kezembe ezekkel a a tökfejekkel együtt..., ráadásul az a srác a 20 évével és a 8 elemiével pattog itt nekem..., miért nem tudok elhelyezkedni rendesen végzettségemnek megfelelően...És persze mindig az ok az okozattal összefügg....azért mondtam el, hogy diplomám van mert baromságot mondott és ki akartam javítani erre ő azt mondta, hogy menjek a p...ába a diplomámmal mert ő anélkül is tudja amit tud.... mit is? végzi a dolgát úgy mint te! Nem kevesebb szaktudással sőt, a gyakorlati tapasztalat sokkalta több mint az elméleti!!!

Ajánlom neked, hogy tégy le valami kétkezű szakmát és illeszkedj be közénk ha idehaza akarsz dolgozni, mert jelenleg 1000 diplomásból 50 tud elfogadható szakmabéli állasba jutni!!! "ezért kár ennyit kecsölni ám"

Szóval fel a fejjel, kicsit a kevesebb az több és minden oké lesz az életedben úgy a munkahelyeden is.....

Baráti jobb egy kazánfűtőtől! :)

2011. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kazánbetyár válasza:

Még egy kicsit magáról az alapfogalomról...

Tudjátok senki nem irigyel benneteket diplomásokat, ez nem olyan amit irigyelhetne az ember...sőt, örülünk annak ha valakinek mint lehetőség megadatik, hogy ilyen szinten képezze magát. Miért nincsen irigység? Mert ez nem értéktárgy pl drága autó, nagy ház, bármilyen nemesfém, avagy értékcikk. A tudást embertársainktól hiába is próbálnánk irigyelni az tárgyilagos megfogható látható érezhető alakot nem ölt, ezért irigységet sem válthat ki.

Ugyan akkor van egy olyan viselkedési norma ami nálunk érezhető ellenszenvet vált ki, ez nem irigység csupán csalódás. Mi is ez? Az mikor valaki valóban 25 vagy akár 30 éves koráig tanul, szert tesz bizonyos ipar, tudomány, jogi ismeretekre ami egy irányt egy kimondott területet érint. Előfordul, hogy kapcsolatba lépünk munka szempontjából...lehet teljesen más területen mint amit tanultál avagy tanultatok, hiába nincsen semmi ismeretetek a témában..próbáltok valamilyen szinten felülkerekedni azokon az embereken akik már jól lehet 10-20-30 éve ezt csinálják, avagy mint munkát becsülettel szorgosan végzik. Ekkor előjönnek a problémák, az ellentétek. Sajnos ma Magyarországon elég sok helyen előfordul ez...PL Építészmérnök első munkahelye odamegy az öreg kőműveshez és elkedi ledorgálni, hogy "xarul" csinálja azt amit csinál, mert előbb ezt avagy amazt kell csinálni...erre azt mondja az öreg szaki, hogy hidd el főnök én nagyon régóta ezt csinálom és tudom mit hová..más az ami a papíron van és más lesz a kivitelezés üteme..erre a válasz, hogy figyel öreg...nekem erről diplomám van és hidd el te nem tudhatod én viszont tudom, hogy és mint kell csinálni...megy a munka tovább úgy ahogy a főnök mondja és hirtelen probléma lép fel, nem lehet levinni az alapokhoz a gépet megigazítani az éppen kötő oszlopot mert az aljzatbeton még lágy és ferdén köt meg az egész.....Ez volt csak 1 példa arra, hogy munka közben mik is történnek. A többit nem sorolnám mert gondolom értitek mi is ebből a tanulság....

Ki hosszú évek óta nagyon sok munkaterületen tapasztalatot szerzett jobbára többet konyít bizonyos munkaterületeken a szakmai dolgokhoz mint egy főiskolás ki eddig még melós kesztyűt nem látott.

A másik oldalon ami probléma az amit maga a kérdező gerjesztett, mégpedig azon emberi tulajdonság, hogy én többnek akarom magam mutatni a többieknél, tudatni akarom azt, hogy én milyen okos vagyok mert én nagyon sokat tanultam és hajtsanak előttem fejet, ismerjenek el, kövessenek engem...nos ez hiba!

Jómagam ilyen esetben odahívnám a kedves delikvenst, hogy akkor beszéljen erről a munkafolyamatról és adjon hozzá plusz ötleteket, "ezt valószínű nem tudná megtenni tapasztalat hiányában" ahogy eddig sosem sikerült. Volt rá precedens, hogy az én kezem alá dolgozott főiskolát végzett fiatalember...olyan fiatal akár mint én..voltak idősebbek is. Megannyi alkalommal igazolódott be ez a hipotézis ami miatt ilyen érzések kavarodnak a "melósok" és az "értelmiségiek" között. Valójában ennek nem így kéne lennie, együtt kéne dolgozzunk megértésben és összhangban, tanulni egymástól és segíteni a még kevésbé tapasztalt akár magasabb végzettségű embertársunkat. Persze ebből jönne egy kis bibi megint amit a kérdező fent már említett "itt a 20 éves a 8 általánossal és okoskodik nekem. Ezt a nézőpontot el kell felejteni és új alapokra kell tenni a párbeszédet, hogy a későbbiekben ilyen ehhez hasonló ellentét többé nem fordulhasson elő!

Jó munkát kívánok nektek és kitartást az élet bármilyen területén.

Kazánbetyár....

2011. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!