Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy tudnék utána járni?

Hogy tudnék utána járni?

Figyelt kérdés

Édesapám nagymamája amerikai állampolgár volt.Apám azt mondta,hogy a nagymamája nem egyke volt,és így vannak távoli rokonok.Tudom a nagyi nevét,születési idejét,és a várost ahol élt.Tudom a nagyi édesapja nevét is.Így ezekkel az információkkal hol tudok utána nézni,hogy ki is volt ő valójában? A vöröskeresztet már próbáltam.Ők nem tudnak segíteni.Az iwiw,facebook és hasonló oldalak semmit nem érnek..

köszönöm a segítséget.


2011. jún. 21. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre igazából én is kíváncsi lennék,mert nekünk is vannak kint rokonaink elvileg valahol USA-ban:)

Amúgy nem tudom,hogy hogy lehet az ilyennek utánajárni.

2011. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
keresitek a gazdag amcsi rokonokat:):) ???
2011. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kiindulásnak szerintem velük vedd fel a kapcsolatot.

[link]

2011. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ma 12:50

Reménykedtem benne,hogy egy normális kérdésre normális válaszok jönnek,és nem lesz senki aki a gúnyos megjegyzéseit teszi.De feltételezem,hogy te magadból indultál ki.

Azért nem értem,hogy ha a kérdésre nem tudsz hasznos infót adni,akkor minek írtál??

De vagyok olyan jól nevelt,hogy megírjam a rokon keresés okát.

Az elején kezdem,hogy nincsenek anyagi gondjaim(ha erre céloztál),és boldogan éldegélek külföldön jómagam is.

Édesapám nemsokára 70 éves lesz.Amikor 2 éves volt meghalt az édesapja és rá 1 év múlva az édesanyja is.A szeretett nagymamája nevelte akiről a kérdésben is beszéltem.Édesapámnak a nagymamáján kívül nem volt senkije.Tudja,hogy a mamájának voltak testvérei,így tudja hogy valahol a nagy világban vannak rokonai..Nem adományt vagy segélyt akar,és nem akar Magyarországról elmenni,hiszen édesapám szereti a hazáját,és nem áll szándékában máshol meghalni.Csak tudni szeretné,hogy vannak-e rokonai,ha csak pár írást kap,már elég neki.Én szeretném az internet segítségével felkutatni a rokonságot,hogy elmondhassam apámnak,igen élnek még akik a nagymamája testvérei vagy gyermekei.

Veled ellentétben én nem a gazdag rokonokat keresem..Veled ellentétben nekem nincs szükségem olyasmire ami nekem is megvan.

A többieknek köszönöm a hasznos válaszukat.

2011. jún. 21. 15:50
 5/8 anonim válasza:

Szerintem olyan emberekre nem nagyon hagyatkozhatsz, akik ismerték, mivel (gondolom, és ne vedd sértésnek) akik ismerték, azoknak jó részük már szintén nem él.

Interneten olyan emberekről találhatsz infot, akik személyesen tették fel azokat (facebook, iwiw, stb...), vagy a foglalkozásukból, tevékenységeikből kifolyólag kerültek fel. Talán ha a munkájáról megtudsz valamit közelebb kerülhetsz hozzá. Sajnos fórumon keresztül nem sok segítséget tudnak nyújtani neked.

2011. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 12:58

köszönöm a választ.Több infó van a déd illetve ükszülőkről.

Tudom,hogy az édesapám nagymamájának az édesapja református pap volt és azt is tudom,hogy melyik városkában..Voltaképpen az üknagypapa ment ki Amerikába,és az ő gyermekei(édesapám nagymamája is) már kint születtek éltek.Tudom mikor születtek,mikor haltak meg..De csak ennyi..Talán az amerikai népjóléti minisztériumnál kéne érdeklődnöm,vagy abban az amerikai városban ahol éltek.Megpróbálom..hátha

2011. jún. 27. 17:21
 7/8 anonim válasza:

Szia!


A Vöröskereszt nem tud ilyen ügyekben segíteni? Annyi ilyen sztorit hallani a tv-ben.


manju

2011. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Sikerült valamit megtudnod az évek során? Van valami előrehaladás a családfakutatásodban?

Mert engem is érdekelne, hogy hogy lehet felkutatni rokonokat Amerikában.

Előre is köszönöm válaszodat! :)

2016. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!