Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Örökbefogadott vagyok és...

Örökbefogadott vagyok és szeretnék utána járni a múltamnak, hogyan induljak el?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, a gyámhivataltól kikértem az adatokat a testvéreim létezésüknek/megtalálásuknak céljából. Megtudtam, hogy biológia anyám pár évvel születésem után meghalt, apa kiléte ismeretlen. Megkaptam biológiai anyám elhalálozásakor élő lakás címét (az ő tulajdona volt a lakás). Szeretnék tovább menni, továbbra is érdekelnek a testvéreim (ha vannak) és az is, hogy miben halt meg biol.anyám. Egy másik nagyvárosban élt. Érdemes lenne leutaznom? Kérnék ötleteket, mert kicsit megakadtam. :( 19/F
2011. ápr. 6. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Huha nehéz dolog...Talán a biológiai anyukád halotti anyakönyvi kivonatát valahonnan meg lehetne szerezni, esetleg a születésit. És akkor tudnád hogy vannak-e még nagyszüleid, illetve hogy kik voltak. Akkor megtudhatnád, hogy anyukádnak voltak-e testvérei. Szerintem előbb próbálj meg eltelefonálni abba a városba ahol meghalt, hogy tudnak-e segíteni. Gondolom az önkormányzatot kell felhívni....De hátha tud valaki jobb tippet adni.
2011. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A neten van egy oldal a cime:Radix Fórum:Fórum a Magyar családtörténészeknek.Próbálj itt szerencsét.De ahol lakott a városi jegyző is biztos tud segíteni!Légy bátor és ne add fel!Sajnálom,h.meghalt a biológiai anyukád!!Remélem szerencsés leszel ezentúl az életben!Sok sikert a kereséshez! :)
2011. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nikko21 válasza:
79%

Helló


Lehet hogy így el tudsz indulni utazgatás nélkül:

A másik város földhivatalát fel kell hívni, hogy a lakás amelyik a biológiai anyukád nevén volt ki örökölte. Így ha az élettársára hagyta akkor őt el lehet érni, biztos tud segíteni. Ha viszont más örökölte akkor az szinte biztos, hogy az egyik testvéred lesz.

Ha még így sem sikerül, akkor ki kell kérni a halotti anyakönyvi kivonatát abban nagy valószínűséggel benne van.


Remélem tudtam segíteni, nagyon sajnálom hogy a biológia anyukád meghalt, és nagyon remélem, hogy sikerül megtalálnod akiket szeretnél.

Anyukád biztos büszke lenne rád.

2011. ápr. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!