Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan beszéljem le édesanyáma...

Hogyan beszéljem le édesanyámat? Sziasztok a nyári szünetben édesanyám el akar küldeni a nagybátyámhoz vidékre. :' (

Figyelt kérdés
A nyári szünet nemrég kezdődött, de kiderült, egy hétre el kell mennem a nagybátyámhoz vidékre.Én sose szerettem őt de most egy hétig vele kell lennem az isten háta mögött, úgy hogy anyukám eközben dolgozik!Idegesítő személyiség, azon kívül egy lecsúszott alkoholista, aki a vidéki telkén dolgoztatna engem.A helyzet nem egyszerű mert maga anyám küld el, és ahányszor beszélnék vele erről oda jutunk, hogy nem tisztelem őt és lehetnék kedvesebb is vele (mindezt ordítva) .Velem tapintatlan és bunkó szokott lenni!Amikor ő jön hozzánk anyukámat dolgoztatja engem pedig lebecsül persze erről anyukám is tud, de azt mondja nézzem el neki.Ő maga gyenge és buta sose volt életképes de mindenkinek beleszól az életébe.12 éves vagyok és tehetetlen, anyukám szörnyen önfejű ezért jó tanácsokat kérek, hogy hogyan tudnám a lehető legkevesebb csalódás nélkül átvészelni ezt az egy hetet. :'(
2011. jún. 25. 14:04
 1/8 anonim válasza:
82%
Próbálj meg szépen beszélni anyukáddal! Szerintem e nélkül semmire se mész. Ha csak azért akar téged elküldeni, mert dolgozik, akkor beszéld meg vele, hogy nem-e lehetne valamelyik másik rokonodhoz menni, nagyszülőkhöz vagy unokatesóhoz. :)
2011. jún. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Tudom, nem fog tetszeni, de 12 éves vagy, persze, lehet véleményed emberekről, de nagybátyád se tudod, hogy miért ilyen, úgy hogy ne ítélkezz se felette, se anyukád felett. A legfontosabb, hogy miért akar elküldeni? Amint meg tudod az indokot, már sokkal könnyebb egy esetleges másik alternatívát találni helyette, és semmiképp se puffogj, duzzogj, vagy vágj pofákat, mert akkor anyukád biztos nem fog meghallgatni.
2011. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha tényleg ennyire kibírhatatlan nagybátyád,mondd el ezt anyukádnak,és igyekezz valakit magad mellé állítani a családból,hogy anyukád ne küldjön el hozzá.Esetleg ajánlj másik rokont,ismerőst,akinél egy hetet eltölthetsz nagybátyád helyett.Vagy próbáld meg azt az egy hetet duzzogás,sértődés helyett kibírni és lehet,hogy másik oldaláról is megismered a nagybátyádat.
2011. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem beszélek anyával csúnyán és van másik alternatíva egy tábor lenne ahova nagyon szeretnék elmenni és nem is drága!

Az indok hogy miért akar elküldeni: azt akarja hogy érezem jól magam de ez lehetetlen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a másik pedig hogy jól kijöjjek a nagybátyámmal ami soha se fog bekövetkezni akárhogy is pedálozik ezen

2011. jún. 25. 14:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Eddig se hallgatott meg de ha írsz még válaszokat olvasd át alaposabban a kérdést! Ha ismernéd őket AZT SE TUDNÁD HOVA MENEKÜLJ!!!!! én ezt csinálom amióta megszülettem tűröm a beszólásaikat és azt is hogy csak ordítani tudnak velem (a hangnemen normális) ezt elhihetitek
2011. jún. 25. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos nem biztos, hogy meg fogja hallgatni. Jellegzetes, tipikus szülői hozzáállás (néha magamon is észre veszem), hogy a gyereket afféle személyiség, önállóság nélküli valaminek tekintjük, akinek kuss van, és csinálja, amit mondunk, mert az jó, és az az ő érdekében történik.

Hát lóizét. A gyereknek igenis van beleszólása a saját életébe, és van joga a saját hibájából is tanulni. Ez nyilván nem korlátlan szabadságot jelent, de azt mindenképpen, hogy kikérem a gyerekem véleményét és figyelem, hogy ténylegesen hogy érzi magát egy-egy adott helyzetben.


Javaslatom: nagyon higgadtan próbáld elmondani édesanyádnak, hogy te a nagybátyádnál nem érzed jól magad. Ha ennek ellenére is elküld, éld túl valahogy. 16 éves korodtól vállalhatsz munkát (pl. nyáron), amiből összehozhatsz magadnak 1..2 tábort nyaranta. Tudom, messze van, de idióta felnőttekkel gyerekként ká nehéz küzdeni.

2011. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm!Ez a válasz hasznos volt!Jó tudni hogy más ember is tudja hogy vannak ilyen szülők akik: gyerek kuss mész jól érzed magad és meg se kérdezik hogy neked jó e vagy valami. hm az a baj hogy tudja jól hogy nem szeretnék menni és azt is hogy nem fogom ott jól érezni magam csak legbelül azt hiszi hogy tudja mit csinál. A másik meg hogy dolgozni megyek oda és nem pihenni!(nem sok beleszólásom van az életembe :/ )
2011. jún. 25. 15:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a yes man című filmet:) Azt hiszem az igenember a magyar címe. Bármennyire is nem tetszik az, amit az élet (vagy anyukád:)) eléd sodor, mindenből ki lehet hozni a legjobbat és mindennek hasznát veheted később az életben. :) Remélem találsz valami jót a nagybátyádnál töltött időben is! Jó nyarat :)
2011. jún. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!