Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vissza akarom kapni a régi...

Vissza akarom kapni a régi édesanyámat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Édesanyám az utóbbi időben nagyon sokat ül gép előtt,felregisztrált egy társkereső oldalra,nagyon sok idejét elveszi.Naponta 60 levelet kap,viszont nekünk, a gyermekeinek nem főz,hanem inkább munka után hazajön és odaül a gép elé msnezni vagy társkeresőzni.Azt mondja,rendeljünk pizzát.Vissza szeretném kapni a régi édesanyámat,aki megvolt pasi nélkül is és akinek volt ideje a családjára:(!

A másik dolog,hogy régebben megkért,hogy csináljak róla félmeztelen képeket,ahol csak egy tanga van rajta.Tudom,hülye voltam,csináltam róla.De mi mást tehettem vna?Ha nem csinálok képeket,megsértődik és jópár hónapig szóba sem áll velem.Arra is gyakran megkér,hogy küldjem el különböző férfiaknak ezeket a képeket.Hiába beszélek vele,hogy ez így nem jó és az ő korában,már nem ezen kéne,hogy járjon az esze.52 éves.Akárhányszor megpróbálok beszélni vele,olyan lesz mint egy raplis öregasszony és felhándigálja,hogy ő mennyi mindent tett értem és ha ezt nem bírom érte megcsinálni,akkor ne várjak tőle semmit.Nekem viszont nincs munkám,18 éves vagyok,tanulok és vannak szükségleteim,amit csak tőle tudok megkapni.Viszont ha nem mondom azt,amit szeretne,akkor megharagszik,nem beszél velem.

Nagyon rossz látni,hogy mivé lett az én édesanyám,aki fél évvel ezelőtt még teljesen más volt:(.Sokszor már azért veszekszek vele vagy flegmán szólok vissza,mert rájöttem,hogy nincs már miért tisztelnem!Nem értem,miért csak 18 év után ismertem ki ezt az oldalát.

Mit tehetnék?


2010. júl. 13. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én őt is megértem, természetes, hogy társra vágyik. De azért ez már túl sok, amit írtál. Meg kellene találni az egyensúlyt a két véglet között. Nem baj, ha ismerkedik, csak közben a családját se hanyagolja el. Talán ha ezt így elmondanád neki szép szavakkal, akkor hallgatna rád. Vagy nincs a családban/ismeretségi körben valaki olyan, akire mindig hallgat? Esetleg ő beszélhetne vele.
2010. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fiú, vagy lány vagy?

Az az igazság, hogy függő lett.De az meg beteges, hogy te csináljál róla félmeztelen képeket.Jézusom!:S

És mi az, hogy rendelj pizzát?Amíg ő kelleti magát a neten, addig nincs otthon kaja?Gyönyörű.Apád hol van?Valakinek csak kellene szólnod, ez nem normális dolog.

2010. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

most először is figyelmen kívül hagyva anyukád viselkedését:

én 16 éves korom óta már főzök otthon, és dolgoztam. és nem azért, mert rá voltam kényszerülve, vagy mert anyukám ne főzött volna. hanem mert már elég nagy voltam ahhoz h ne csak a pénzt vigyem, hanem segítsek is. most is itt ülsz a gép előtt, szedj le valami könnyű receptet, és csinálj ebédet. tudom ez a választ biztosan nem tetszik majd, de ez van! nem ver, nem drogozik, nem iszik. egyszerűen csak elege van abból, hogy 20 éve mint egy robot hazaér a munkából és mos-főz-takarít. ha te ezt egy hétig csinálnád, máris megértenéd, miről van szó, miért fáradt bele. én teljesen meg tudom érteni -mostmár-, anyukám is hasonlóképp volt 16-18 éves korom körülre. hazaért, és inkább leült olvasni, vagy megnézett egy filmet. most értem meg igazán, és sajnálom hogy nem segítettem többet akkoriban. nem vagy már kicsi, vedd elő a fazekat és hajrá.

ami viszont anyukádat illeti:

nagyon sajnálom, hogy ennyire vágyik a szeretetre és a törődésre, hogy ilyen dolgokhoz kell folyamodnia, hogy félaktokat tegyen fel a társkeresőkre... ennyire el van keseredve, próbáld meg innen nézni, az ő szemszögéből. vagy meg kéne próbálnod neked beszélned vele erről, hogy ő attól hogy nincs párja, még igenis értékes ember, vagy meg kell kérni egy rokont/barátnőjét, valakit akit szeret. járjatok el többet, találj ki valami programot, ahol akár ismerkedhet is, segíts neki valahogy máshogy. lepd meg egy jó önsegítő könyvvel, beszélgess vele többet.

2010. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Az az igazság hogy megértem édesnyád hogy társaságra vágyik és nem szeret egedül lenni.AZt rosszul gondolod hogy az "ő korában már nem ezen kéne járnia az eszének " Őis ember , társasági lény. Viszont megértem a teproblémádat is, hogy rossz h nem foglalkozi veled. Lehet mély lelki problémája van. Ne támadd, inkább probálj meg vele beszélni és elmondani neki hogy ez tégd hogy érint. HIdd elhogy többet érsz vele.
2010. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon önző hozzáállás. Cselédet akarsz? Mert anyád nem az. 18 évesen, hiába tanulsz még, nyugodtan csinálhatsz kaját, magadnak is, meg neki.


Más kérdés, hogy az internetezésnek, a pasizásnak meg a családnak meg kéne férni egymás mellett. Inkább erről próbálj meg beszélni vele.

2010. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudok én kajákat csinálni.De mégis miből?Nincs itthon hozzá alapanyag.Ha esetleg vmi finomat szeretnék csinálni és megemlítem édesanyámnak,akkor azt mondja,hogy ilyenre nincs pénzünk.Havonta keres 50.000 ft-ot takarítónőként,édesapám sok éve meghalt.

Jelentkeztem nyári diákmunkára,de nem hívtak:(.A másik dolog,hogy rajtam kívűl még van 2 kishugom,a legfiatalabbik lisztérzékeny.Neki nem mindegy,hogy milyen ételeket kap..ő általában mindig mostanában szendvicseket eszik(gluténmentes).Ez így nem mehet sokáig..

Lehet önző vagyok,de csak azért,mert szükségem van vkire,aki törődik velünk.Ezelőtt édesanyám volt,ő volt a példaképem..de ma már sajnos nem mondom ezt.

Volt olyan,hogy este mikor már mindenki aludt,ki mentem a konyhába inni,de hallottam,hogy vkik suttognak.Bementem és anyám szopott vkit.:S Szerinted hogy tudtam aznap vissza aludni?Egy héten legalább 3 különböző ffivel találkozgat.Ők elmennek pizzázni,itthon meg nincs semmi.

2010. júl. 14. 10:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2010. júl. 14. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Na neee! Most tört rajta ki a rejtett erotika? Durva, hogy Te vagy az aktfotósa! Ilyet még a páromtól se kérnék. Kérd meg szerintem, hogy legalább ne otthon csinálja, mert az már nem szép dolog. Főleg ha kisgyerekek is vannak...

Én Anyukám is netfüggő lett. Apukám nagyon-nagyon sokat nincs otthon, dolgozik és valamiből kifolyólag Anyukám netmániás lett egy idő után. De nem szexoldalakat néz! Kb 2 éve. Ha szóltam hozzá ordibált. Kérdeztem mit főzhetek ordibált. Ha csináltam magamnak valami kaját ordibált, hogy Ő abból mást akart főzni vagy azért, mert hagyjam békén, mert neki el kell küldeni egy fontos levelet.(Mindennap 10-et, mert mindig evvel jött vagy avval, hogy olvas). Nálad is ez a szitu? Ha elővennéd a szakácskönyvet tényleg, mint az előttem mondta valaki reklamálna érte? Szerintem a kistesódnak is össze lehetne valamit dobni biztos, vannak a neten is direkt ilyen-olyan betegeknek receptek.(Eladó a boltban bizti tud segítséget adni ha lemész vásárolni). Próbáld meg! Sajnos én sem tudok jobbat. Vagy ha a pénzen lenne a vita akkor pff... Passzolok. Elsőre valószínű nem sikerül beosztani ennyike kis pénzt, főleg ha számlára megy és fel se tudod venni. Részvétem!

2010. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!