Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Keressem meg a nővéremet?

Keressem meg a nővéremet?

Figyelt kérdés

Apu első házasságából született egy lány, de a nő megcsalta apumat (bizonyíték volt rá), ezért Apum elhagyta a nőt.

Ezért azzal büntette Apumat, hogy elmarta mellőle a lányát, egész végig azt hallgatta az a lány, hogy "Apád elhagyott.", "Apád utál.", "Apád nem szeret.", stb.


Felnőtt, egyszer megkereste Aput, de szépen lassan ismét eltűnt az életéből. Egyszer lett volna lehetősége megismerni, akkor közölte, hogy "Most inkább nem."


Apu nagyon beteg lett, a nővérem tudott róla, de egyszer sem látogatta meg, pedig tudta, hogy az apja halálos beteg....


Néha gondolok rá, hogy megkeresem, de nem tudom, van-e értelme...


Igazából nem tudnék neki sok mindent mondani, csak megkérdezném, hogy miért nem volt képes csak egyszer meglátogatni az édesapját....


2011. júl. 8. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudhatod. Te is csak az egyik oldalát ismered a sztorinak (apukád elmondásából), ő is (az anyjáéból). Ez nem elég ahhoz, hogy összeálljon a kép.


Úgyhogy nem mondom, hogy nincs igazad, de nyilván oka van a lánynak arra, hogy úgy tett, ahogy. És keresd meg, de csak akkor, ha mondjuk tartani akarod vele a kapcsolatot, de ha csak a számonkérés vezérel, akkor inkább hagyd szerintem.

2011. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

"csak megkérdezném, hogy miért nem volt képes csak egyszer meglátogatni az édesapját...."


Ha te meg csak ennyit lennél képes mondani, akkor semmi értelme megkeresned.

2011. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Mit mondjak neki? 22 éves vagyok, és képen láttam csak, mert rákerestem egy közösségi oldalon....
2011. júl. 8. 14:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd meg. De ne ezzel a szöveggel... "miért nem volt képes csak egyszer meglátogatni az édesapját.." .. inkább mond meg neki, hogy szerenél beszélni édesapátokról. Kérd meg mondja el az ő verzióját, és hogy miért nem látogatta meg édesapádat. Mond el neki, hogy édesapád beteg, és biztosan örülne ha meglátogatná, elvégre a lánya. Neki meg egy apja van. Beszélgessetek, talán minden rendbe jön. Sok sikert, és édesapádnak gyógyulást!
2011. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ezzel elkésett, apum meghalt közel 5 éve. Tudom, hogy hiányzott neki a lánya, mert mikor az egyik nővér kérdezte, hogy hány lánya van, mondta, hogy 2.
2011. júl. 8. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Elobb utobb a sors ugy is osszehoz benneteket! biztosan o is eszi magat es orlodik egyedul, hogy a makacssaga vagy mas befolyasa miatt eltaszitott benneteket. Szerintem nem lenne semmi gond ha megkeresned vagy tennel egy lepest fele, lehet ha ilyen a termeszete nem mer lepni, de biztos, hogy neki is jol esne ennyi ido utan leulni es kitiztazni a dolgokat. Hidd el o is megnyugodna es te is.Nem szabad gyulolkodni, mert sosem tudhatod mi volt a dolgai es tettei hattereben. En egy probalkozast tennek...es ha akkor is eltaszitana az mar az o hibaja es tenyleg nem erdekli az egesz...de ha megis akkor tiszta vizet tudtok onteni a poharba!
2011. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, akár tetszik, akár nem, ő volt az, aki apa nélkül nőtt fel. Lehet, hogy az anyja volt a hibás, de a gyerek semmiképpen! Kicsi volt még, apátok lelépett, az anyja meg azzal tömte a fejét, hogy nem jó ember, leszarja, nem kell neki...ezekután mégis miért keresné?


Ha egy apa AKARJA tartani a kapcsolatot a gyerekével, akkor tartja. A láthatáshoz joga volt, ott minden gyereknek be lehet bizonyítani, hogy az ellenkezője igaz mindannak, amit az anyja mondott.


Így legkevésbé a lányt lehet hibáztatni.

2011. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az en noverem apammal nott fel, feltestver. Anyam soha nem szidta nekem apamat, de megsem vagyok egy olyan emberre kivancsi, mint o, pedig abszolut targyilagosan kozelitette anyam minig is az "apatemat". Ha az en noverem keresne meg, hogy mert nem akartam apamat keresni az eddig eletemben, es tenne ezt szamonkero hangsullyal, biztosan ravagnam az ajtot/telefont.

Mindenkinek meg van a sajat elete... van oka annak, hogy nem kereste eddig edesapatokat. Ha szeretned, es vagynal arra, hogy legyen egy novered, azt mondom meg, hogy renben, kutasd fel.De egy ilyen indokkal teljesen felesleges, hisz semmi kozod hozza, nem is ismered.

20/L

2011. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem kérdezd meg édesapádat hogy akarja-e látni
2011. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már leírtam, hogy édesapám közel 5 éve meghalt...Nehezen tudnám megkérdezni.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2011. júl. 9. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!