Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy idegen élősködik az...

Egy idegen élősködik az anyámon (állandóan pénzt kér! ), hogyan lehetne tőle megszabadulni?

Figyelt kérdés

Én egy 18 évnél fiatalabb srác vagyok, de 14 évnél idősebb vagyok. Anyám özvegy, több mint négy éve.

Van a faluban egy öt tagú család, és ott van egy férfi aki közmunkán dolgozik, a felesége pedig rendesen dolgozik.

Egyszer anyám áthívta, kőműves munkára, és neki van egy rossz szokása, nagyon naiv, és adakozó, szó szerint, kávé+cigi+pálinka+sör kombó megvolt.

Aztán, utána néha átjött, ezt azt megjavítani, utána pedig, néha eljött beszélgetni, mert akkor mindig megkínálja pálinkával (potya pia).

Ezzel annyira nem is volna baj, télen pénzt kért tüzelőre, és kapott nem is keveset.

Aztán a feleségével volt valami, hogy műteni kellett (nem életmenő volt), arra is adott kölcsön.

Két hónappal később pedig a vizet is a villanyt akarták nálunk kikapcsolni, ott volt már a szerelő, és anyám azt is kifizette nekik.

Most hétvégén megint ide jött, és kért pénzt, hogy kell a lányának erre és arra pénz.

Nem adott anyám, erre szombat este újra jött, és kapott 1500 forintott.

Hétfőn kapott pénzt, és nem adta meg.

Ma itt volt nálunk, anyám nem volt otthon, amikor beszéltünk, ilyeneket mondott, belőlem nem lesz semmi, meg a lánya elvitt valamennyit az asztalról, azt se tudja mennyit, és még mesélte, hogy a pénz SMS-re megy el, mert a lány egész nap a telefont pötyögtetti.



Utána meg mondta, hogy tud ő, nagyon rendes lenni, és nagyon kitud tolni az emberrel!

Ezt vegyem most fenyegetésnek?

A férfi(nem roma) ilyen vezért szerűség, és eléggé követelőző természete van.

Sok pénzel lehúzott, több mint 200 ezerrel.

Már nagyon unom, anyám semmit nem vesz nekem, már akkor pattog, ha egy csokit veszek!


Segítsetek!


2011. júl. 12. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
na de anyukád tényleg ennyire vak???-mondhatnám más kifejezéssel is,de akkor megbántanálak...
2011. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal kellene leülni beszégetni. Elmagyarázni, hogy ez az ember kihasználja a jóindulatát.
2011. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintetek nem próbáltam? :((


Gyakran sír, hogy egyedül érzi magát, és ezt gondlom, kicsit felüdülés neki, de én már nagyon kiakadok, hogy lassan elhordja a fél hazát.


Ebben az rossz, hogy megsértődik, szólók neki, tudja ő, mégse meri megmondani neki.

2011. júl. 12. 21:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha rád nem hallgat,nincs valami rokon,aki tudna hatni édesanyádra?
2011. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem él egy rokon se a közelben, ezért tudott ennyire ránk szállni.
2011. júl. 12. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Semmit nem tehetsz. Anyukád felnőtt ember, olyan döntéseket hoz, amilyeneket akar. Ha akar, nemet mond. Ha nem akar, akkor odaadja azt a pénzt, amit ő (!!) keresett.
2011. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
köcsög válasz:de veddel anyádtól a pénzt,és mondmeg neki,hogy azért mert TE+Ő azaz MI fontosabbak vagyunk mint az a figura.
2011. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De egyszerűen nem fogja fel, és azt se tudom hol tartja a pénz.

Ha mondom neki, majd ez meg az, de semmi, üres ígéret.

2011. júl. 12. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen fenyegetőző hangvételű beszélgetést felvehetsz diktafonnal (persze titokban), aztán lejátszod édesanyádnak. Ha van benne még anyai ösztön, melléd áll a férfi ellenébe.
2011. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sírj neki, hátha meghatja. :S Nem tudom, eddig milyen érvekkel próbáltad meggyőzni, de mondd neki, hogy úgy érzed, az a pasi fontosabb neki, mint te, a fia. Meg persze meséld el neki a fenyegetést, mert igen, ez bizony fenyegetés. Mondd neki, hogy félsz, mégha nem is. Esetleg mondd anyádnak, hogy beköpöd az ofődnél, hogy mi a helyzet. Sok osztályfőnök tényleg szokott ilyen ügyekben segíteni, nálunk legalábbis. És tényleg szólhatnál egy tanárnak.
2011. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!