Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a családfámra a családom...

Ha a családfámra a családom származásra vagyok kiváncsi, milyen hivatalos helyhez fordulhatok?

Figyelt kérdés
mivel ugytudom dédanyám és annak anyja német volt de nem vagyok biztos benne ezért szeretném ha megtudhatnák roluk többet. hova milyen szervhez fordulhatok ennek kideritéséhez.
2009. ápr. 1. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Levéltár
2009. ápr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Levéltár, de ők nem fognak keresgetni neked. Neked kell bemenni azokkal az adatokkal, amivel tisztában vagy. (keresztlevelek, házassági levelek) A háború előtti adatoknál sokszor csak az egyházi papirokon keresztül tudsz továbblépni, tehát pl. a házasságlevélen rajta van a születés helye, akkor elmész az adott egyházközségbe, kikéred a keresztlevelet, azon rajta van a szülők neve, születési helye, házasságkötésük helye, és íyg mész tovább.
2009. ápr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1895. előtti adatokról levéltár, és te keresel, az ezutáni adatokhoz másképp kell hozzájutnod, én az anyakönyvi hivatalokat kerestem fel, segítenek, ha udvarias vagy.
2009. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keresztelési anyakönyvekben is utánanézhetsz, ha tudod, hogy nagyanyádat hol keresztelték.
2009. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!