Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudnám meg, honnét...

Honnan tudnám meg, honnét származnak őseim?

Figyelt kérdés
Érdekelne nagyon is. A nevem francia eredetű, de apám szerint németek vagyunk...Én érzem a magyart magamban, hiszen anyám bév szerint "igazi" magyar családból jött. A vezetéknevem , a Henri viszont franciás-nak hangzik. Meg is szokták kérdezni, hogy tudok e franciául , angol vagyok e...:D De érzem azt is (származás szerint,hisz itt sülettem és élek) hogy nem vagyok teljesen magyar. Szerintetek ?
2011. júl. 15. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Mi az,hogy érzésed szerint nem vagy "teljesen" magyar? Mit érzel? Bebeszélsz magadnak valami botorságot, ne nevettesd ki magad ilyen szöveggel.
2011. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

1.Magyarul beszélsz.Magyarországon élsz/éltél egész életedben gondolom.Magyar vagy!

2.Lehetsz más származású,mert mindenkinek az ősei keveredtek más népekkel szerintem.Teljesen tiszta magyar ember kevés létezhet.DE HA VALAKI MAGYARORSZÁGON NEVELKEDETT CSECSEMŐ KORÁTÓL,AZ ETNIKAI ALAPOKON SEM LEHET MÁS,FŐLEG HA FEHÉR A BŐRE-CSAK MAGYAR!FŐLEG HA ITT SZÜLETTÉL:

EZ A HAZÁD!


*nem vagyok nagymagyar érzésű..de ezt én is tudom..

2011. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Henri családnevűből 16 személy van a 82 milliós Németországban, ami valljuk be elég csekély (Horváthból is több ezer van ott... persze ők magyar emigráns ősökkel bírhatnak). Henry-ből viszont közel 700... pár száz éve még nem voltak fix családnevek, hiszen jegyzőtől függött, hogy milyen alakban veti papírra. A német eredet simán védhető. Az eredettel nem nagyzol, hiszen ez nem azt jelenti, hogy Te lennél az, hanem a gyökerek odáig nyúlnak vissza.


A Henri/Henry egyébként a germán Haimirich-ból ered.

2011. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

utolsó: köszönöm az értékes válaszokat!

az első kettőt else olvastam nem a h*lyeségeikre vagyok kíváncsi!

2011. júl. 15. 17:39
 5/12 A kérdező kommentje:
3.nak. Milyen forrásokból tudod ezeket ? köszönöm előre is!
2011. júl. 15. 17:41
 6/12 anonim ***** válasza:

16:58-as vagyok!


[link]

Itt ugye egyértelműen a személynévből képezték a családnevet.


A számadatokat pedig innen néztem: [link]

2011. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha-ha! Ha nem olvastad el, honnan tudod, hogy hülyeség volt? Legalább olvasd végig, amit leírsz, Te félmagyar.
2011. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

20:27-es vagyok!


Tényleg érdemes lenne elolvasnod, amit írnak. máshogy gondoljátok, de van igazság az irományukban. az őseid elmagyarosodtak, tehát a családi emlékezet is elég homályos a felmenőkkel kapcsolatban. szóval, magyar vagy. én szerkesztem a családfámat, nagyjából 80 személyről van szó, akik egyenes ágon felmenőim. mindössze 20 magyar van közöttük, a többi 60 pedig nemzetiségi... mégis magyarnak érzem magam, mert az 1 dolog, hogy az őseim nemzetisége egyéb más volt (vagy még jelenleg is). végül is, ha úgy vesszük, ezek az etnikai hovatartozások mesterségesen létrehozott valamik... lehetnénk akár a török birodalom részei is, vagy az osztrák-magyar monarchia állampolgárai is, ha nincs az I. vh. na mind1, ezzel az egésszel csak azt akarom sugallni, hogy egy másik nézőpont nem feltétlenül butaság.

2011. júl. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
értem amit mondasz, de mért ne tudhatnám hogy miylen eredtetű vagyok??? Minek írnak itt ilyen elmebetegek mint az első kettő? Semmiköze a kérdésemnek a válaszaikra. Magyarnak tartom magam, ehhez nem kellett az ő okoskodásuk:) Tartsák meg maguknak a szűklátókörű begyepesedett "véleményüket".
2011. júl. 16. 10:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, megint "túlkultúrált", aki nem bírja elviselni, ha nem neki van egészen igaza. Egyik helyen azt írod, kedves Félmagyar, hogy nem vagy teljesen az. Utána önmagad cáfolod, hogy de igen, teljesen az vagy. Vagy csak féleszű vagy? Hogy én is sértegesselek, csak azért. Lehet újra és újra mindenféle jelzővel illetni, elfér a virtuális térben. Szép napot!!
2011. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!