Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetnék vele? (Bővebben...

Mit tehetnék vele? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most voltam elsős egyetemista, rájöttem hogy nem tetszik ez a szak, passziváltatom magam és újra jelentkezek. Ebben a szüleim nem támogatnak. Anyukámnak még csak-csak bevette a gyomra, de apukám nagy hülyeségnek tartja. Olyannyira, hogy megmondta, azt csinálok amit akarok, de neki ne mondjam, mert ideges lesz tőle. Egy hete nem szól hozzám e miatt. Pedig jóformán még végig sem hallgatott, hogy mit szeretnék. Mit csináljak? Változtatni szeretnék a helyzeten. Beszélni már nem egyszer próbáltam vele, de mindig még az elején veszekedés lett belőle.

Egy elkeseredett 19 éves lány :(


2011. aug. 3. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Figyelj,ha nem támogatnak az az ő bajuk,de csináld azt amit te szeretnél,de ők döntsenek helyetted ! =)
2011. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha 19 éves vagy, akkor már nagykorú, persze beleszólhatnak a szüleid a döntéseidbe, amíg velük élsz...

Idővel talán apud is megenyhül. Én se maradnék olyan szakon, amit utálok!

2011. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem élheted az életedet máson keresztül. Apukádat a saját élete kell, hogy foglalkoztassa. Ne áldozd fel magad, hogy megfelelj neki.


Nem azért vagy itt, hogy frusztrált szülők álmát teljesítsd!!!!


Senki nem várhatja tőled, hogy olyan pályán éld le az életed, amit már az egyetem alatt sem szerettél. Ilyenkor örülni kell, hogy idejében kapcsoltál, és váltottál. Gondold bele, sokan 40 évesen merik csak elszánni magukat. Te semmiről sem vagy lekésve!


A passzív év alatt elmehetsz dolgozni, hazaadhatsz egy kis pénzt, így nem leszel "ingyenélő", nem tudnak belédkötni.

2011. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben próbálkoznék még ezzel a beszélgetéssel. Felnőtt vagy már, el tudod dönteni mit akarsz. Ha neked ez a szak nem tetszik mégsem, akkor válassz másikat,olyat ami tényleg érdekel. Nincs ebben semmi rossz. Hiába maradsz ezen a szakon, ha nem érdekel. A jegyeid nem lesznek jók ebből kifolyólag. De ha mégis elvégeznéd, akkor nem fogod élvezni majd a munkádat. Az senkinek nem lesz jó.
2011. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nincs szükség szülői engedélyre a jelentkezésnél, csak nagyon rosszul esik hogy végig se hallgat hogy mik a terveim. Normális felnőtt embernek érzem magam, akinek vannak céljai (az eltére készülök), és a helyett hogy támogatnának folyamatosan azt éreztetik hogy egy senki vagyok, ez pedig hogy egy évet itthon leszek és el akarok menni dolgozni végképp felháborítja őket. Anyukám a szakváltásba beleegyezett, hogy Pestre menjek abba nem. Apukám fordítva. Úgy szeretném hogy támogassanak és büszkék legyenek rám, de már fogalmam sincs hogy mit csináljak :(
2011. aug. 3. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze, hogy aggódnak, hisz egy évig tovább kell eltartani, meg mégiscsak egy év az hosszú idő. Ha elmész dolgozni, dolgzod végig azt az egy évet! S tegyél félre amennyit csak tudsz, valamint adj anyádéknak is pénzt, hogy ne lehessen rossz szavuk.

Figyu én ott hagytam az egyetemet már az első félévben. Utána beadtam a papíromat máshova, 1 évet én is kihagytam. Azóta is azt hallgatom jajj csak ezt az egyetemet ott ne hagyd.

Egyébként, amin most vagyok szak egész jó, de nem az életem vágya, én ezt úgy fogom megoldani, hogy elvégzem ezt és mesterképzésre már olyanra megyek, amit nagyon szeretnék! Nézd meg a felvi.hu-n a te alapdiplomáddal mire lehetne menni mesterre!!!!

Ám melyik szak hol? S mire akarsz váltani az eltén gondolom vagy?


Fel a fejjel, kitartás!


22/L

2011. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell egy egész évet várnod, jelentkezz át más szakra, egyetemen belül viszonylag egyszerű az átjárás. :)


Én jóval később döntöttem váltás mellett, és azt kell mondjam hogy nagyon jól tettem a nehézségek ellenére. Szülőkkel, főleg apával volt sok vita és kellemetlenség, viszont nem akartam teljesen belebetegedni a sikertelenségbe amit a tömeggyár lutriszerű vizsgáztatása okozott. Bár így is komoly betegségeim alakultak ki.

Apukád meg fog nyugodni, ha az új szakodról sikereket mutatsz fel.

Addig viszont félteni fog nagyon, mert nem tudja, mi lesz veled...

2011. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!