Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van joga elnevezni a...

Kinek van joga elnevezni a gyereket?

Figyelt kérdés

Most egy fura szitut vázolok fel. Szóval, van egy házaspár, babát várnak, de sehogy sem tudnak megegyezni a nevén. (mondhatjuk: már eleve érdekes kapcsolat, ha ebből gond van) Az apai nagyszülők és az apa olyan névötlettel állnak elő, ami az anyának abszolút nem tetszik (örökölje a nagypapa nevét, ami régies és az anya herótot kap tőle), amit ő szeretne, az meg nekik nem tetszik, úgymond már azért sem. Tényleg nem jutnak dűlőre. Megszületik a baba és nincs közös megegyezés. Ki mondhatja meg, mi kerüljön az anyakönyvbe? Az anya vagy az apa (+nagyszülők)?


Egy kollégám kapcsán jutott eszembe, ahol a nagypapa előre megmondta a menyének, hogy róla fogják elnevezni a kisunokát, ha fiú, mert x nemzedékre visszamenőleg ez a szokás...


2011. ápr. 6. 14:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Miután megszületik a baba, az anyát kérdezik mi legyen a neve!
2011. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
nagyszülők semmiképp. az apa és anya. bár általában csak egyikük szokott bemenni beiratni a gyereket.
2011. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt engem vittek megcsászározni, megkérdezték, hogy mi legyen a születendő gyermek neve, és felírták. Mert ugyebár bármi történhet a műtét alatt. Pedig ott volt a férjem is, tehát elvileg a baba világrajövetele után tőle is megkérdezhették volna, de nem.
2011. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy apa + nagyszülők. Szóval, gondolom nincs többség dönt elv. :)
2011. ápr. 6. 14:52
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Nagypapa bekaphassa a ... cumit! (Finom voltam és nőies.)


Természetesen a szülők közös döntése kell, hogy legyen, de megkérdezni általában attól szokták, aki kéznél van. Ha apás a szülés, akkor lehet, hogy apukától kérdezik meg, de általában anyukától. (Nálunk apás szülés volt, de nem rémlik, hogy tőlem kérdezték volna. Mondjuk, én is mással voltam elfoglalva, tehát még az is lehet, hogy kérdezték és én válaszoltam is...) :)


A szokásokról meg általában az a véleményem, hogy azon a helyen is van egy, ahonnan a férj jön, azon a helyen is van egy, ahonnan az asszony jön, nekik kettőjüknek pedig sem az egyiket, sem a másikat nem kell megtartaniuk, hanem egy olyat kell kialakítani, amelyiket mindketten el tudják fogadni, és amilyet a gyerekeikre akarnak hagyni. (Amit azok majd megint elhagynak, hogy a saját párjukkal kialakítsanak egy közöset.) Ez a világ rendje, aki nem ül a szülei ölében élete végéig, az valamikor, valamilyen szinten elárulja őket, amikor elhagyja a szülői házat. Nincs ebben semmi rossz, sőt ez a természetes, a jó.

2011. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
az anya kizárólagos (hangsúly azon, hogy KIZÁRÓLAGOS) joga eldönteni, hogy mi legyen a gyerek neve és így, ahogy a fentebb válaszoló írta, normál esetben szülés előtt már meg KELL, hogy kérdezzék a gyerek nevét tőle
2011. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apától kérdezték, mert engem császároztak. Férjem mondhatott volna aztán bármit, engem nem kérdeztek..., de szerencsére azt a nevet mondta, amiben megegyeztünk. :)

Amúgy nincs olyan, hogy többségi döntés. :)

Jó lenne, ha az anyuka és az apuka képes lenne megegyezni! Kell keresni egy harmadik nevet, ami már mindkettőjüknek megfelel. A nagyszülők meg ne legyenek már ilyen erőszakosak, nem szép dolog.

2011. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen közös döntés kell, hogy legyen. Ha nem fogunk megegyezni a párommal a születendő gyermek nevében, akkor dobjuk mindkettőt és jöhet a harmadik név. Nem gondolom, hogy nekem mint anyának több jogom lenne ebben a kérdésben mint az apjának.
2011. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem kellett volna lepontozni, két gyermeket szültem normál úton, miután megszülettek kérdezte a doki mi lesz a neve...

Ezért mondtam, természetesen a császárnál más a helyzet! Első voltam...

2011. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Én is úgy gondolom, normál esetben közös döntés. De ha nekem az após előállna azzal, hogy legyen a fiam György, biztos, hogy képen röhögném... :D Sajnos a páromból még ki is nézem, hogy a szülei hatnának annyira rá, hogy velük értsen egyet (megjegyzem: ő nem György, de az apja második nevét kapta), én viszont vagyok olyan makacs, hogy a szülőágyon vitáznék, hogy márpedig én nevezem el a gyereket. :D
2011. ápr. 6. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!