Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Most tényleg bennem van a hiba?

Most tényleg bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Nem járok el bulizni esténként- még így, nyáron sem, max délután, és csak nagyonnagyon ritka és különleges alkalmakkor jöhetek haza 10-nél később. Nem vagyok rossz tanuló. Szófogadó vagyok, ha azt mondják a szüleim, tegyek meg valamit, szó nélkül engedelmeskedem. Apám ennek ellenére folyton jön azzal, hogy megbízhatatlan vagyok, hogy rossz lánya vagyok, hogy mindig feleselek (ezek a feleselések igazából abból állnak, hogy kérdez valamit, én meg válaszolnék, de kb a 2. hang után félbeszakít, mondván, hogy nem érdekli). Hogy lusta vagyok, és nem is tanulok (megjegyezném, hogy nála ami 5-nél rosszabb jegy, az már világvége, de még ha 5-t hozok haza, akkor sincs hozzám kedves szava, csak annyi, hogy ühüm, vagy hogy szerencsém volt, könnyű volt a teszt, vagy valami. A 4-nél viszont már rögtön, hogy milyen hülye vagyok, meg csak egy kevesett kellett volna rádolgozni, és máris 5 lett volna, meg hogy ha valamit nem értek, akkor miért nem lehet azt megkérdezni, meg hasonlók. A 3, meg ennél rosszabb jegyeket meg sem merem mondani, őszintén). Ha versenyre megyek valamiből- mert mondtam, hogy egyáltalán nem tanulok rosszul, csak a gimiben már lehetetlenség, hogy egyszerre mindenből jó vagyok-, akkor azt időpocsékolásnak fogja fel, és inkább ne menjek, akármi is lenne.

Én mindezt szó nélkül tűröm. Egyszer próbáltam meg, pont ez a nyár elején, hogy fogom a cuccom, és elhúzok itthonról. Tudtam volna hova menni. Annyit értem el vele, hogy kaptam pár átszállóst, és még a szokásosnál is jobban kiakadt rám. Azóta egész nyáron annyi a beszélgetésünk, hogy ha hazaér a munkából, vagy én hazaérek valamilyen baráti találkozásból, akkor köszönök neki. Néha vissza se köszön. Esetenként leszid, hogy mert én csak ilyen léha életmódot akarok folytatni, egy egyetemre se fognak felvenni, meg mi lesz így belőlem, haszontalan vagyok, hasonlók.

Most akkor tényleg én vagyok a felelőtlen, kezelhetetlen tini, akivel nem lehet bánni? Mit tehetnék, hogy apámmal megváltozzon a viszonyunk (lehetőleg pozitív irányba, bár hogy ennél rosszabb legyen, azt el sem tudom képzelni).

Előre is köszönöm a segítő szándékot és a válaszokat.


2011. aug. 18. 14:40
 1/6 Brigóca0510 válasza:

Szerintem üljetek le beszélgetni rendesen :)

Szépen odamész hozzá és kedvesen azt mondod:"Apa,szeretnék veled őszintén beszélgetni valamiről.."

Aztán leültök és tényleg elmondod neki normális hangerővel,hogy mi az,ami téged bánt a viselkedésével és elmagyarázod neki,hogy miért költöztél el nyár elején :) Ezután kérdezd meg,hogy mi az,ami őt bántja veled kapcsolatban :)

Ha így,nyugodtan megbeszélitek,nem lesz semmi gáz :)

2011. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és anyukád ezt tűri???amúgy ha ez mind igaz akkor nem benned van a hiba
2011. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából, már próbáltam vele megbeszélni, de nem jött össze a dolog. Elmondta ő is a magáét, és én is a magamét, de nem sok haszon lett belőle.

Igazából, anyumnak hála járhatok el a háztól, ő megtesz mindent, hogy kettőnk között valamiféle arany középutat alkosson. Gyakran próbálja hűteni apámat, de ha ő éppen mérges, akkor jobb nem ellenkezni vele. :S

2011. aug. 18. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Nem benned van a hiba.

2. Mi van anyukáddal?

3. Azért nem lehetetlenség gimiben (sőt egyetemen sem!) mnidenből jónak lenni.


Nem te vagy a megbízhatatlan, ő nem bízik saját magában, pontosabban abban, hogy jól nevelt téged. Ha tudná, hogy jól nevelt, és megbízhatónak nevelt, akkor megbízna benned.

Ötletem nincs, de nagyon sajnállak, egy rokontól kellene segítséged kérni. Velem is volt hasonló, de nem ennyire durva. Amíg szégyelltem és titkoltam, nem változott semmi. Mikor elsírtam a Keresztanyámnak a dolgot és megtudta a család, akkor először kiakadtak, hogy panaszkodok, és amikor ezt is elpanaszoltam, rájöttek, hogy "megszólják" őket, ha nem változtatnak. Szomorú, de ez jobban számított nekik, mint amikor én próbáltam elmagyarázni, mit szeretnék.

2011. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szegénykém! Engem is mindig nagyon fogtak, hasonló az én apukám is ahhoz, amit leírtál. Nálam ez úgy volt, hogy elkerültem fősulira, ott szabad életem volt, eljártam bulizni akár egész héten, nem parancsolt senki sem. Mára már dolgozok, férjhez mentem. Apukámmal most sem tárgyalok túl sokat, tehát nem tartok neki élménybeszámolót, mert nem olyan a viszonyunk. Lehet, h ő is csak féltett engem, és nem akarta hogy elzűlljek, vagy fiatalon legyek terhes, csak a nagy féltésnek taszítás lett az eredménye. Változtatni őt már nem fogod, ismerek jó fej apukákat, látom a különbséget, és aki most nem olyan, már nem is lesz az. Tűrnöd kell még, jónak lenni, aztán elkerülni otthonról lehetőleg egy idősebb, megbízható férfi oldalán.
2011. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos nem túl nagy a família. Elpanaszoltam már apám hugának, akivel amúgy sem ápol túl jó viszonyt, így nem is kértem semmi olyasmit, hogy szóljon közbe az érdekemben, mert azzal valószínűleg csak még jobban elromolna a viszonyuk... Nagymamám van még egy, anyu anyukája, de őt sem nagyon tudom bevonni, szegénynek éppen elég baja van ez nélkül is. Persze, tud ezekről, de nem tud sokat tenni ő sem. Van még egy rokonom, de ő külföldi, és csak e-mailben tudunk beszélgetni, maximum chatelni, de ő meg apám pártját fogja általában, szóval, teljes mértékben le vagyok szavazva. Van egy bátyám, aki csak vigasztalni tud, hogy nemsokára itt az egyetem, és akkor majd jobb lesz...

Amúgy, tényleg nagyon köszönöm a válaszokat. :)

2011. aug. 18. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!