Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elegem van a családomból! Nem...

Elegem van a családomból! Nem tudom, hogy miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Most töltöttem be a 19-et és még itthon lakom, idén vagyok végzős itt a helyi gimiben. Nulladik évfolyamos vagyok, de most itt nem ez a lényeg!

Szóval, mostanában mindig azt hallgatom, hogy mennyire nincs pénzünk,persze sok felesleges dologra meg van. Hozzáteszem, hogy lenne egy csomó kiadás, mert most lesz a szalagavató, plusz költségként hozzájön az is hogy külsős párom lesz és nekünk kell fizetni a ruháját, belépőjét, tánctanulást, tudom, hogy sok lesz de nem tehetek róla!

Másik meg, hogy megígérte anyukám, hogy ma elmegyünk ruhát nézi, hát valahogy mégsem mentünk, mert a nővérem kisfiára kell vigyáznom , hozzáteszem a nyáron is elég sokat vigyáztam rá sőt még tavaly nyáron is. Nem azt mondom, hogy nem vigyázom rá szívesen, de már kezd kicsit sok lenni! Mellesleg tanulnom is kellene, de így ma nem tudok:S

Másik meg, hogy egy éve megvan a jogsim, hát azóta egyszer nem vezethettem! Még arra sem voltak kíváncsiak, hogy hogyan megy a vezetés, a város másik felébe járok biciklivel némettanárhoz, múltkor pl. szakadó esőben kellett elmennem!

Tudom, hogy sok embernek nagyobb problémái vannak, ezért sem szeretnék panaszkodni csak nagyon rosszul esik! :S

Köszi annak, aki végig olvassa!


2011. szept. 10. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Mint irod, mas kiadasok, fontosabbak is vannak, mint a Te szalagavatod. Miert valasztottal, miert kulso parod lesz? Ertsd meg, nincs penz. Mas is jar biciklivel, meg hozza munkaba, ha muszaj. Azt hiszem, egy kicsit vagyis nagyon el vagy kenyeztetve, elvarsz mindent. Ha mar most eleged van, mi lesz kesobb, mikor Neked kell sajatmagadnak megteremteni ami muszaj es amire vagysz? Nem vezethetsz, mert nincs mit, egyszeru. Ja, azt varod hogy majd a csalad kocsijaval futkarozzal ide-oda? Kierdemelted?
2011. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Örülj neki hogy van családod.Valakinek még ez sem adatik meg és könyörögnek akár az ilyen problémákért...

Persze így könnyű mondani de keress valami munkát amit a sulin kívül tudsz csinálni.A pénz gond számodra megoldva.És ha a nővéred amiatt nem ér rá mert dolgozik vagy ilyesmi akkor meg kell értened valamilyen szempontból.Viszont ha szórakozni jár el akkor az önző dolog a számáról főleg hogy tanulnod is kell.

2011. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért van külsős párom, mert már nem volt más az iskolából..., nem osztálybélit meg nem kötelezhetek!

Egyszer nem nyarvogtam semmiért, segítek itthon, többet is mint más osztálytársam.

Ezeket a dolgokat amiket leírtam ide, egyszer nem nehezményeztem itthon!

És, hogy kiérdemeltem-e, hogy vezethessem az autónkat úgy gondolom, hogy ez rossz szó rá, mivel, hogy egy családban élünk így szerintem nincs ilyen, hogy kiérdemeltem-e...:S

Nem is úgy gondoltam, hogy azzal szeretnék menni iskolába vagy csak úgy ide-oda, hanem amikor a családdal megyünk valahova..., vagy mondjuk amikor szakad az eső akkor egyszer! De ez a kisebbik dolog!

Az meg mondjuk szerintem meg már kicsit érdekes, hogy kinyomtattam kb. 20 oldalt, mert kellett a suliba és azt nehezményezte apukám...:S

Nem azt mondom, hogy engedjenek meg mindent csak kicsit érdekes, hogy nekem semmit nem tudnak megengedni, nővéremnek meg azt is megbocsájtották, hogy full részegen jött haza még a nyáron azt sem tudta, hogy hol van, úgy, hogy van egy 9 éves gyereke! És mégis én vagyok a rosszabb!

2011. szept. 10. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
én is ezt hallom mindig, hogy nincs pénzünk meg hogy nem tudunk megélni :) de ma is kirándulni mentek több 100 kilóméterre...akkor úgytűnik benzinre van pénz, meg ott költögetni minden marhaságra. meg naponta vesznek teljesen felesleges könyveket, hülyeségeket. de nem tudunk megélni persze...
2011. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

szia!Nekem is megvan a jogsim nagyon régóta,mindössze egyszer vezethettem a kocsit úgy 30percre,és azt is csak egy ilyen motoros parkolóban :(

Már nem is akarom az otthoni kocsit vezetni,majd lesz nekem sajátom egyszer,amin megtanulok rendesen vezetni :) Akkor majd csak leshetnek...De egyébként a sírás folytogat,ha találkozok anyámékkal és arra gondolok,hogy kocsi.Mindenből kimaradtam amiatt, mert nem mernék rám bízni,de még csak időd se akarnak arra szakítani,hogy segítsenek rajta megtanulni vezetni,vagy bátorítani...Csak sajnos nálunk nem csak a kocsi a probléma,úgy eleve sose volt rám idejük a szüleimnek.Szerencsére elköltöztem már a p*csába tőlük,úgyhogy élem a saját kis életem....Ez az egyetlen megoldás.Tanulj keményen,hogy továbbtanulj,vagy legyen jó munkád és gyűjts pénzt,hogy mielőbb elköltözhess!

2011. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Igazán odadhatnák a kocsit, legalább amikor közösen mentek vele akkor te vezetnél. Meg az a pár km nem kerül sokba amig különtanárhoz elmész.

Én pl mindig mindenhova kocsival járok és soha nem szólnak max viccből hogy nem kéne annyit mennem vele, pedig van hogy csak szórakozásból keringek. Kb 14 éves korom óta vezetgetek, persze amig nem volt jogsim többnyire csak földúton meg kihalt helyeken.

Mivel haveroknak nem nagyon adták oda a kocsit így amikor mentünk vhova ők fizették a benzint én meg vittem a kocsit.

2011. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dm.Tenty. válasza:
Ha nincs pénz akkor nincs pénz ://
2011. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!