Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy változtassak ezen? 16/L

Hogy változtassak ezen? 16/L

Figyelt kérdés

A problémám elsősorban az,hogy egyszerűen nem tudok a családommal lenni..:S

Nem azért mert nem akarok,hanem fogalmazzunk inkább úgy,hogy amiért nem érdeklem őket ők sem igazán engem..

Anyukámék elváltak,de aztán újra összejöttek és teljesen megváltoztak a dolgok itthon..ezelőtt elmehettem a barátaimhoz és a barátom akivel együtt vagyunk 2 éve is jöhetett hozzám..nem sok időre,de jöhetett.

Most viszont egyáltalán nem akarják,hogy itt legyen,pedig semmi olyan dolgot nem tett amivel ezt kivívhatta volna tőlük..nem megy a tanulás rovására sem..mindketten utálatoskodók és lenézőek velem,mármint a szüleim..:(

Anyával sem tudok semmit sem rendesen megbeszélni,mert nem érdekli..ezért a barátommal tudok elbeszélgetni mindenről.Tudom,hogy nem vele kellene,de nem csak az én hibám,hogy nem ragaszkodok hozzájuk,legalábbis szerintem..nagyon elkeserít,hogy ilyenek..

A "barátaim" sem hederítenek rám sem,nincs olyan barátom akivel megbeszélhetnék bármit..mióta zajlik ez az egész teljesen befordultam,és nem nagyon barátkozom..

Szeretnék normális életet élni,úgy hogy ne piszkáljanak itthon a semmiért..

Azt hogy a barátommal is lehessek és hogy legyenek barátaim de ilyen körülmények közt ez szerintem nem fura,hogy nem barátkozok annyira.

Nos..hogy a barátommal legyek azt nem úgy gondoltam persze,hogy reggeltől estig hanem mondjuk naponta 1-2 órát..Hétvégén nem lehetek kint vele a SAJÁT UDVARUNKON 9-nél tovább mert menjek befelé aludni..nade könyörgöm..nem az utcán lófrálok és bulizgatok mint a többi 16 éves..mást nem kértem..Próbáltam kompromisszumot kötni velük,de nem nagyon jött össze..:(

Mi a véleményetek??


2011. szept. 21. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fura amit írsz és én sem értettem ennyi idős koromban,hogy miért nem hagynak élni. A családom volt az ellenségem.Most 28 vagyok és a nagy barátoknak,akik miatt hanyagoltam és balhéztam a családommal hírük-poruk sincs.Lehet nem csípik a pasidat és ilyen finoman hozzák tudomásodra és nem úgy,hogy fikázzák előtted.Bár szerintem tényleg tök fiatal vagy ahhoz,hogy a barátod számítson és ne a családod. Biztos lehetsz benne,hogy kb ezerszer jobban szeretnek,mint a fiúd,ezt ne felejtsd el.
2011. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

velem is kb ez van...:S

Nem beszélget velem anyám inkább lesz*r... Befordultam én is barátaim sincsenek.. Amikor volt barátom elhordta mindennek... Lehet h rossz élmény érte őket ezért féltenek ennyire az én anyukámat is rossz élmény érte ezért félt ennyire:S próbáld megbeszélni velük :)

2011. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Az a véleményem hogy :


1.


Összehívod a családot és megbeszéled velük hogy mi a bajuk a barátoddal és veled ne legyél nagyon tolakodó ha nem azt mondják amit szeretnél


1/2


ELSŐ VÁLTOZAT HA ELMONDJÁK ÉS SZERINTED KÉSZEN ÁLLNAK ARRA HOGY:megbeszéld velük az időhatárokat {mettől meddig legyen itt a barátod} naponta

hétvégenként is beszéld meg velük de ott szerintem többet lehetsz velük


2.


ha ez nem megy akkor hggyad őket egy napig érlelődni rajta

{a válaszon}

ha nem válaszolnak akkor se kérdezz rá


2/2


16 éves vagy 14 éves korod után már nem kell annyira figyelemben tartani az utasításukat és oda mész ahova akarsz

2011. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondokozz el, hogy mint irod, nem josz ki a csaladdal, utana csak barataiddal tudsz dolgokat megbeszelni, de megint irod, hogy nincsenek barataid. Gondolkozz el, hogy ez miert van igy. Talan a Te viselkedeseddel van a baj.
2011. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
kicsit sok volt az utolsó de igaz
2011. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég érettnek tűnsz. Szép sorban kérdezd meg ezt tőlük: Szerintetek jól tanulok az iskolában, vagy rohangálnotok kell állandóan be, mert baj van a magaviseletemmel? Vadul bulizós vagyok? Szerintetek nincs szüksége egy kamasznak barátra, akivel meg tudja beszélni a számára fontos dolgokat? Elég felelősségteljesnek ítéltek meg? Ha mindenre pozitív a válasz, kérdezd meg, akkor miért nem hagynak egy kis szabadságot neked. A barátod ha napi rendszerességgel nem is, de egy héten 2-3 alkalommal ott lehetne nálatok. És ne későig, mert az zavaró lehet.

Csak rá lehet vezetni őket a dolgokra.

És ne add fel. A dolgok azért változtak meg így, mert apa visszajött, és az apák a lányukat szigorúan fogják, mert tudják milyen galádok, és félt téged. Anyu meg örül, hogy nem neki kell kommandírozni téged.

De te csak harcolj, ez a dolgot. Légy egy kicsit erőszakos, és próbáld észérvekkel meggyőzni őket.

2011. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tudom h a viselkedésem miatt,és ezen szeretnék változtatni de a körülményekhez képest hogy?
2011. szept. 21. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Hol laksz, hogy nincsenek barátaid?

Nem tudok neked okos tanácsot adni, a szüleim nem szóltak le, ha valakit felvittem a lakásba csak szóljak előtte ha lehet, de az sem volt nagy ügy, ha nem szóltam, mert pl. spontán így jött össze. Aludt nálam 16 évesen a barátnőm, 17-18 évesen a barátom (aki most élettársam), az is igaz, hogy távkapcsiba nem is tudtunk volna máshogy csak ottalvással találkozni.

Szerintem én már az elejétől kiharcoltam magamnak talán még kisiskolás koromban, (ugye akkor kezdődik a társasági élet) hogy néha-néha felugrik hozzám valaki.

De Ők se voltak oda ettől függetlenül, ha valaki jött.

Barátkozni én se nagyon tudtam, ezek is amolyan haverok voltak, ideig-óráig tartottak. Igaz barátnőm sosem volt.

Én se tudtam barátkozni, most sem megy, pedig aztán velem el lehetne menni mindehova a bulin meg diszkón kívül. És számítani is lehet rám a legtöbb esetben, a barátaimért nagyon sok mindent megtennék, ha lenne. Olyanokat is amit mások nem. És mégis. Sajnos ez van. :-(

23/N

2011. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!