Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol tudok utánanézni a családf...

Hol tudok utánanézni a családfámnak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem gyakori neved van akkor kiindulás lehet a google. A beszélgetés a felmenőkkel. Hol születtek, mire emlékeznek a szüleikről, nagyszüleikről... honnan származnak... És kezdődhet az országjárás: keresztlevelek, házasságlevelek keresése a templomokban, önkormányzatokon.
2009. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Először érdemes otthon, a nagyszülőknél kutakodni. Sok régi anyakönyvi kivonat előkerülhet.

Utána, ha tudod, milyen vallásúak voltak, és hol éltek, akkor vagy elmész az adott település lelkészéhez, vagy a Magyar Országos Levéltárba, ott az anyakönyveket végigkutathatod (a mai Mo. területén keletkezett anyakönyveket). A ma határon túli települések anyakönyveinek egy részét a mormonok lefilmezték, és le lehet kérni Mo-ra, csekély térítés ellenében. De ma már viszonylag könnyű kutatni romániai, szlovákiai levéltárakban is.

Ha szerencséd van, a megyei levéltárban is lesz 1 pld. az anyakönyvből, de ez általában nem teljes.

Az anyakönyvezés előtti időből pedig megint a megyei levéltárat javaslom, ahol sok népességösszeírás van, a szerint, hogy nemes vagy nem nemes volt a család.

2009. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nevelőapám ilyennel foglalkozik!

Kikeresi a családok családfáját és több nemzedékre visszamenőleg meg tudja mondani,hogy ki kinek a kije volt!

Ha érdekel a dolog,akkor írj és megbeszéljük a dolgokat!

Üdv!

2009. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj ezekkel a hivatásosakkal, hogy méregdrágák.

Bár nem tom,a papád mennyiért csinálja.

2009. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

15:43 as vagyok!

Nem vagyok benne biztos,de azt hiszem,hogy ilyen 1500-1800Ft/fő között vannak az árai!

Üdv!

2009. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

bocs hogy ide írok!

az én dédapám 1895 körül születhetett,mire nagymamám született meghalt,azt mondják romániai volt.semmit nem tudok róla,de érdekelne.ennek is utána lehet nézni?

2009. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, mikor, hol halt meg?

A halotti anyakönyvben jó eséllyel benne lehet az életkora (szinte biztos), és a születési helye is (kevésbé).

Érdemes mind a polgári, mind az egyházi anyakönyvi bejegyzést megnézni, mert más-más jellegű adatokat tartalmazhat.

2009. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak annyit tudsz, hogy nagymamád 1895 k. született, és a dédi akkor már nem élt, akkor annak a településnek az anyakönyveit kellene átnézni, ahol nagyi született. 9 hónappal a születése előtt a dédinek ugye még élnie kellett.

(előző)

2009. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs rosszul emlékeztem. Tehát a nagymamád születése előtti halálokat kellene megnézni, 9 hóra visszamenően, azon a településen, ahol született.
2009. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!