Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy egy 22 éves nőnek korai összeköltözni a párjával, és háztartást vezetnie?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 21:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
81%
Én 22 évesen már rég feleség voltam, és örültem neki nagyon. Nálunk is jöttek azzal, hogy korai, és mindjárt elválunk, meg suttogtak bekapott legyekről (pedig hol volt még a gyerek akkor...), aztán beletörődtek, hogy mi korán érő típusok vagyunk, mára már senki sem morog velünk, mert házasok vagyunk, és hogy mára már gyerekünk is lett, több évi házasság után. Azért mondhatják, hogy korai, mert én is látom, hogy a korosztályunk java még mindig a diszkókban cselleng hétvégén, és most ez a norma. Nem muszáj behódolni neki, kívánom, hogy költözzetek össze, és legyetek boldogok!!! :)
2011. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Köszi :) Már több mint 1 éve együtt élünk és nagyon jó :) Csak bánt, hogy néhányan szinte lesajnálnak, hogy "korán" elköteleztem magamat és nem dugatom magamat mindennap mással, hanem évek óta egy valakivel vagyok.
2011. nov. 5. 21:27
 13/30 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem ezt a "háztartást vezetek" kifejezést. Mármint értem, hogy a magyar nyelv mire gondol ezzel, DE.

Akkora hűhót csapnak körülötte, mintha külön szakma lenne. Repülőgépet vezetni az, kamiont vezetni az, de a háztartás nem ilyen.

Amikor egyedül éltem, akkor is ki kellett takarítanom, ha nem akartam koszban/kupiban lenni és akkor is főztem, ha nem akartam szendvicsen élni. Nem éreztem semmi extrát ebben.

Most már férjnél vagyok, ugyanúgy koszolódik a lakás, és ugyanúgy kell főzni - nem érzem, hogy két adag étel elkészítése macerásabb lenne, mint egy adagé.

Viszont a férjem is besegít, mert ketten élünk itt, így bár nem patikamérleggel felezünk, de ki ér rá jobban alapon igen. VAgy kinek nincs kedve valamihez. Pl utálok ágyat húzni, így ezt átvette tőlem. Ruhát hajtogatni a katonaság miatt szépen tud, én sehogy. Ezt is megcsinálja.


Szerintem így könnyebb is, mert ugyanazt a tennivalót nem egyedül kell csinálni.


Komolyan, aki egyedül él az nem "vezet" háztartást?

2011. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

Imádom, mikor az éld ki magad szöveggel jön valaki. Mintha párkapcsolatban, együtt élve nem lehetne élni, mintha ott véget érne az élet...de hát nem vágyik mindenki állandó bulizásra, pasizásra, csajozásra stb.!

Nekem az volt az élet, hogy párommal lehessek, hogy összeköltözzek vele, nem pedig az hogy anyám nyakán lógjak otthon.


Én 3 év járás után 20 évesen költöztem össze a párommal (ennek már 8 éve).

Ha ez maradi felfogás, hát jó, vállalom.

2011. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
32%

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad., ma 21:27


Nem hiszem hogy úgy értené hogy amúgy nem vezetne háztartást, ezt úgy érti hogy mivel mások megszólják hogy ilyen fiatalon összeköltözik valakivel akkor még tudatlan nagyon fiatal nem ért semmihez, nem vezetett még háztartást rendesen. Erre írja szerintem hogy de igenis háztartást is vezet, de lehet hogy nem önálló volt mikor elköltözött hanem szülőktől ment el és ez esetben is megszólhatják hogy nem ért hozzá pedig igen.

2011. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
14 éves korom óta vezetek háztartást rendszeresen, ezzel nincs gond :)
2011. nov. 5. 21:41
 17/30 anonim ***** válasza:
51%

"Akkora hűhót csapnak körülötte, mintha külön szakma lenne. Repülőgépet vezetni az, kamiont vezetni az, de a háztartás nem ilyen.

Amikor egyedül éltem, akkor is ki kellett takarítanom, ha nem akartam koszban/kupiban lenni és akkor is főztem, ha nem akartam szendvicsen élni. Nem éreztem semmi extrát ebben.

(....) Komolyan, aki egyedül él az nem "vezet" háztartást?"


Én antitalentum vagyok ehhez, 35 eves vagyok, 30 evesen kezdtem egyedul elni, addig mindig alám tolták a széket és betolták a számba a szendvicset, ugyhogy en 5 ev alatt sem voltam kepes elsajatitani a legalapvetobb hazvezetesi dolgokat sem, borzaszto terhemre van a dolog. Tulajdonkeppen vészmegoldásaim vannak arra, hogy hogyan ne vezessek haztartast, es ne rohadjon ram a lakas.

Ebbol mar egy konyvnyi jegyzetet is irtam, talan felkeresek vele egy kiadót.:)

2011. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%
Ha meg van akibe igazán szerelmes vagy,meg vannak a normális rendezett körülmények,van állandó munkahelyed,akkor teljesen rendben van még a házasság is!
2011. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Amúgy meg bőven lehetne külön szakma, több ezer dolgot kell tudni egy háztartáshoz.
2011. nov. 5. 21:47
 20/30 anonim ***** válasza:
76%
18 voltam, mikor összeköltöztünk a barátommal, és nem evett fel minket a kupi, nem rohadt szét semmi és nem haltunk éhen. Nem olyan nagy dolog ez. A szülők véleményét nyilván kikérjük a fontosabb dolgokban, mert nekik nagyobb a tapasztalatuk, de ezt az 50 körül járó szüleimnél is látom. Ha valamiben nem biztosak, felhívják a nagyszülőket, de szerintem ez így van jól.
2011. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!