Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Minek szülnek páran csak úgy...

Minek szülnek páran csak úgy gyereket? 5-6-7 -et is és aztán sírnak ha nincs pénz! De nem jött rá amikor a 4. -et szülte hogy nem bírja normálisan eltartani a gyermekeit?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 22:01
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
57%
a legelső válaszoló vagyok. mi 5en vagyunk testvérek, nem kell kombinálni, nem vagyunk cigányok, és a szüleink is egyeznek. anyám egy forintot nem volt hajlandó a fizetéséből ránk szánni, de apu mindenkit tisztességesen felnevelt és elindított az élet rögös útján...:) pedig magára maradt.
2011. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
39%
Hosszabb válasz küldője vagyok 22:07-es. Mi hárman vagyunk, igaz az nem olyan sok, de nehéz volt anyagilag a gyerekkorunk. És nem a pénzen múlik az öröm, és a boldog gyerekkor. Mi volt, hogy nem kaptunk semmit szülinapunkra, 20 éves voltam mikor először nyaraltunk Tiszakécskén és 14 éves korom óta dolgozom nyaranta. De anya és apa végigdolgozta az életét értünk és megtanultam értékelni az élet ajándékait, meg a munkával szerzett pénzt megbecsülni, de sokan nem ezt csinálják. Tudtuk, hogy ha gáz volt otthon, de SOHA nem panaszkodtam és nem kértek kölcsön sem...
2011. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
94%
Na, én az ilyeneket nem bírom. Megszüli a 7 gyereket és siránkozik, hogy nincs mit enniük, valaki segítsen. Nem tudom, miért nem vállal mindenki csak annyi gyereket amennyinek legalább enni tud adni. Engem az ilyenek nem tudnak meghatni, csak a gyerekeket sajnálom, mert hát ők nem tehetnek semmiről.
2011. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
97%
Én ugyanezt a kérdést tettem fel egyik nap. Válaszom csak erre annyi hogy a segélyért szülnek. Épp ésszel nem csak abból kéne nevelni hanem elmenni dolgozni és nem mások adójából élni!
2011. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg azért is, mert nincs pénzük a védekezésre, abortuszra, így megszüli és majd lesz valahogy alapon megtartja.
2011. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
15%
istenem milyen buta emberek vannak... :) mint mondtam, mi 5en vagyunk és apum magába nevelt fel minket... de a segélyre sosem szorultunk rá még így se:) szóval nem koptattuk az állam pénzét:) és hozzáteszem hogy tisztességes munkával tartott el minket, nem lopni meg csalni járt el otthonról. örülök hogy valaki feltette ezt a kérést... legalább kiderült hogy vannak még szarrágó emberek :)
2011. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
56%
És érdekes módon, mindig van valahogy!! Ha mást nem, hát elmennek Strassbourgba...
2011. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
95%

Ebben nem mindig van igazad.

Munkámból kifolyólag sok nagycsaládost ismerek.

Pl. 3 gyerek van,3,6 és 12 évesek. Az apának jól fizető állása volt 4 hónappal ezelőttig. Saját házban laknak,hitelük nincs. Az anya Gyes-en van,de hiába akarna dolgozni,gyerekes nőt nem vesznek fel sehova. Az apa cége csődbe ment,és most munkanélküli. Legalább 100 helyre adta be a pályázatát ,3 szakmája van,de nem veszik fel sehova. Vagy ahova felvették,és naponta utazott 50 km-t, a tulaj nem fizette ki a bérét. Láthatták ezt előre?

A legtöbben nem pici gyerekkel kerültek bajba,hanem nagyobbakkal. Sok helyen már 14-17 évesek a gyerekek. Ők sem láthatták a szüléskor,hogy ennyi idő után elvesztik a létbiztonságot.

Akkor van igazad,ha most rosszak a viszonyaik,és így szülnek egyre több gyereket,csak ők vannak kevesebben.

És nem cigányok.

2011. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
91%

22:19-nek: Itt most nem arról van szó, hogy miért vállalnak embernek 4-5 vagy több gyereket. Ne vedd magadra, biztos vagyok benne, hogy édesapád egy fantasztikus ember, hogy tisztességben felnevelt benneteket.


A kérdés azokra vonatkozott, akik a rossz anyagi körülményeik mellé sok gyereket vállalnak ÉS sírnak, hogy nincs pénz!


Nem ugyanaz!


Személy szerint én is ismerek olyan családokat (magyart, nem cigányt) ahol valóban kimondottan a segély miatt vállalták a x-edik gyereket... Tényleg van ilyen és pont. És én sem értem...

2011. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

"így is egyre (sokkal) kevesebben leszünk magyarországon... miért baj az ha valakinek ennyi gyereke van? nézd a jó oldalát"


Miért jó, ha sok a magyar, ha ilyen körülmények közt élünk? Nem lenne jobb, ha kevesebben lennénk, de jobban élnénk, lenne munka?

2011. dec. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!