Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is csalódott már a párjába...

Más is csalódott már a párjában így?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt, van egy másfél éves babánk. Én a baba előtt elég jól kerestem, ő olyan kuporgatósabb volt.Általában én fizettem mindent ő félrerakott és felépített egy nyaralót, amit a nevemre íratott, szóval nem magának építgetett.Sok mindent közösen vettünk, bútorok stb.Én a baba mellett is dolgozok, de nem keresek már annyit így már a dolgok nagy részét fizeti. Van egy kocsi hitelem, amit viszont mindig én fizetek, a többi keresetem általában a babára költöm, meg beleadok az otthoni dolgokba, hogy tudjunk félre rakni. Az egész ott kezdődött, hogy novemberben többet költöttem és a hitelt nem tudtam kifizetni. Szóltam neki, hogy most segítsen, mondta, hogy ok. Egy hét múlva megint szóltam, hogy akkor ma kifizeti? Erre leállt zsörtölődni, hogy én a pénzére pályázom és, hogy most nincs nála annyi. Mondom ok, menjen vegyen ki a bankból, mert nem szeretnék csúszni.Elkezdet flegmán válaszolgatni, hogy az az ő pénze, ha nincs pénzem menjek el és dolgozzak, holott dolgozom, és, hogy inkább lennék hálás, mert nélküle éhen halnánk. Én teljesen kiakadtam, mert még ilyen pofátlannak nem láttam, a pénz nemcsak az övé, mivel ketten gyűjtöttük. De már nem is érdekel, kiraktam a garázsba a ruháit, hogy költözzön, a ház az enyém. Persze estére visszavett magából és rögtön letette a pénzt, de én akkorát csalódtam. Én úgy gondolom, hogy ez tök alap, hogy mindenünk közös és ha megvagyok szorulva nem hisztivel kell elérnem, hogy segítsenek. Én régebben kérés nélkül segítettem. Most azt hiszi minden rendben, de még mindig mormog a pénz miatt.Én teljesen kiábrándultam belőle és úgy érzem nem is akarok vele lenni, csak a gyereket sajnálnám, mert imádják egymást az apjával, de én így nem akarom folytatni. Bocsi, ha hosszú lett, de legalább kiírtam magamból.
2011. dec. 4. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez csak egy hullámvölgy.

Ha eddig szépen megvoltatok párkapcsolat és pénzügyi szempontból is (a nyaraló a tiéd lett, ő is segít fizetni dolgokat) ne veszekedjetek. Rossz napja volt, ilyenek.


De szerintem alapból jobb lenne, ha a házastársak közös kasszán lennének. sokkal jobban átlátnák a pénzügyi dolgokat. Nem kellene azon idegeskedni, hogy hogyan fognak kijönni a hónapban, miközben a párjának még van pénze, csak ő erről nem tud. És a fordított eset is igaz. --> nagyon elengedi magát, miközben a párjának már alig van pénze, de ő ezt nem tudja.

2011. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem tudok segíteni, mert nálunk közös kassza van. A fizetését ideadja a férjem, abból fizetem a rezsit, kaját, gyerekeknek ruhát stb. Nekem nem mindig van munkám, ezáltal jövedelmem sem, de ő a családfő és természetesnek veszi, hogy eltartson minket. Sőt a saját fizetéséből tőlem kér vissza magának kajára is. Azon is meg tud sértődni, ha a szüleimtől elfogadok anyagi segítséget. Mi nem tudunk félre tenni és nyaralónk sincs. 17 év alatt kétszer tudtunk nyaralni.
2011. dec. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ok, csak én eddig nem voltam rászorulva, hogy kérjek tőle. Ez volt az első és így reagálta le, viszont én így, hogy bízzak benne.És nem nem volt neki, hanem épp megint félre rakott, most lehet hülye vagyok, de 20 perc alatt totál kiábrándultam, hogy ilyeneket vág a fejemhez, mikor még baba mellett is folytattam a munkám, hogy több legyen nekünk.
2011. dec. 4. 16:00
 4/9 A kérdező kommentje:
2. komolyan irigyellek, mert még ha nincs is annyitok, a párod nem félti tőled a pénzt. Szerintem ez a normális.
2011. dec. 4. 16:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyaraló kitelt neki akkor mégsem mehetett olyan rosszul a dolog. Lehet ahelyett inkább magára kellett volna költenie a pénzt. Na ezért nem hagynám én soha hogy más tartson el, pedig én nő vagyok. Szerintem egy férfinak ez még borzalmasabb érzés... Erre nem gondoltál?
2011. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy lehet hogy azt gondolta, a nevedre iratott egy nyaralót, akkor mostmár kijár neki is saját pénz.
2011. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel én eddig úgy tudtam, hogy közös kasszán vagyunk, úgy voltam vele, hogy eltartjuk magunkat és építünk egy nyaralót és gyűjtünk.Most meg kiderül, hogy a félre rakott pénz az övé, a nyaralót is ő építette sőt mindent ő vett. Gondolom úgy van vele, hogy én évekig csak hobbyból dolgoztam. Egyébként a pénz nem érdekel, mert szűkösen el tudnánk lenni a babával, mert dolgozom, hanem ez a hozzáállás. Én eddig úgy látszik egy álom világban éltem, hogy azt hittem a másikra mindig számíthatok. Ha most ilyeneket vágott a fejemhez, ami nem is jogos, mi lesz később.Én mindig megálltam a saját lábamon, meg szeretnék is, de elvárnám attól az embertől, akiben idáig a legjobban bíztam, hogy segítsen, ha baj van és ne alázzon meg.
2011. dec. 4. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

hat.. ulj le es beszelj vele.

par dologban eretlen

en 18 evesen elmentem otthonrol, a baratomhoz koltoztem, aztan mindketten a szuleihez, probaltam dolgozni, majd egyetem mellett is, de nyilvan nem kerestem annyit

aztan amikor jo munkahelyem lett, orultem, hogy en is segithetek, mert akkor eppen a baratomnak nem volt.

azota eltelt 14 ev, osszehazasodtunk, van egy mahdnem harom eves csemeténk, uton van a masodik, o jol keres, en itthon, terhesen, gyerek mellett ezzel-azzal osszeszedek egy minimalbernyit, de sose lett az orrom ala dorgolve, hogy milyen keveset tettem le anyagilag az asztalra.

a lakas nem volt az en nevemen, bar az apos mondta, hogy most, hogy uj lakas van, ez lehetne az en nevemen, en nem akartam, nekem tok mindegy, az alenyeg, hogy egeszsegesek legyunk, szeressuk egymast. nem is tudom, hogy lehetne mericskelni, nekem is nagyon rosszul esne, valoszinuleg nagyon latvanyosan megbantodnek.

nem kell hazassagnak lennie a joban-rosszbanhoz, az egyutt-éléshez. (mi 10 ev utan hazasodtunk ossze, a baba miatt)


de mielott tulreagalod (mondom ugy, hogy valszeg en is tulreagalnam, mert erzekeny vagyok), azt mondom ulj le, beszelj a fejevel, hogy neki mit jelent a penz, o hogy latja a dolgokat.

2011. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Beszéltünk, azt mondta, hogy azért csinálta ezt, mert nem tudok bánni a pénzzel, és, hogy számoljak utána, hogy mennyit kerestem és vicc, hogy abból nem tudtam kifizetni. Mint írtam ő odafigyel a pénzre. Belegondolva igaza van, tényleg sokat költök a semmire, csak ezt is mondhatta volna.
2011. dec. 6. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!