Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Minek szülnek páran csak úgy...

Minek szülnek páran csak úgy gyereket? 5-6-7 -et is és aztán sírnak ha nincs pénz! De nem jött rá amikor a 4. -et szülte hogy nem bírja normálisan eltartani a gyermekeit?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 22:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert 6-7 gyerek, már "eltartja" a szüleit !!!

(Tisztelet a kivételnek.)

2011. dec. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Épp egy oldalt nézegetek,,állás iránt erre ezt találtam:


,,kedvesminden jó akaró ember.,lassan közeleg a karácsony sajnos nagyon szerény körölményekközt élünk.5 remek kisfiunak s 3klasz lánynak vagyok a mamájuk.38éves anyuka vagyok korán lettem anya de nem bánok semmit.kis családom részére szeretnék ajándékot kérni,bár mi amibe segíteni tudnál.sajnos tavaly is meg az el őt is ,évek óta úgy telnek az ünnepek hogy nincs ajándék a gyermekeim részére. csak annyi hogy boldog ünnepeket,nem panasz de fáj hogy a gyermekek hazudnak az iskolába,mert szégyelik,hogy náluk nem járt az angyalka.szeretném őket én is boldognak látni ha csak egy kis öröm is az.sajnos sokk mindenről le mondanak,s nem követelőznek .,mert tudják az élet körölményeinket. kélek szépen ha bár mi kis aproság jutna gyermekeimnek az ünnepkre legyen kedves segíteni,hogy nekik is egyszer legyen egy kedves kis emlék.tavaly egy kedves felajáló küldöt egy mű fenyő fát,s rá cukrot s bizony az volt felálitva. szeretnék gyermekeimnek örömet okozni,még ha ez mások segítségét kérem,hiszen a mi keretünkből sajnos nem jut. mert vagy fizetünk,ha nem az utcán vagyunk.sajnos amink marad havi 15000-20000ft emből még élelim s szükös,nem még az ajándékozás. kérem ne vegye tolakodásnak levelem ,de sajnos nincs kihez fordulnum,s ha van egy kis remény addig reménykedünk.kis ha valakinek szándékába áll segíteni,hogy gyermekeimnek legyen ajándék a fa allat,s örömet okozna,kérem írjon rám s megadom a helyi önkormányzat telefon számát,hogy valóst áliltok., s nyugodtan le informálhat.kellemetlen de ha nem kapok segítséget idén is egy szomoru karácsonyunk lesz. üdvözlettel egy anyuka kis családjával."


Gyerekeket tudom sajnálni,de a kedves szülőt nem.Fiatalon lett anya ,ok...de miért kellett 8 NYOLC(!!!) gyerek?Most meg szerintem ég a pofája ,hogy hazudnak a gyerekei,hogy ne legyen nekik cink...

2011. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerű a képlet. A gyerekcsinálás nem intelligenciához kötött. Van, aki számításból szül annyit, van, aki a vallással magyarázza, és van, aki magyarázatot sem tud adni rá, csak potyogtat. Szívemből szól a kérdésed... minden szempontból elítélem azt, hgy egy párnak ennyi gyereke legyen a 21. században - azzal mindenki tisztában van ugye, hogy régen miért született annyi gyerek(nem kell ecsetelnem a kezdetleges fogamzásgátlást meg a nagy halálozási arányt). Nem tud kellőképpen odafigyelni mindre, a szegénység meg megint olyan dolog, hogy a gyereknek enni adni kell, iskoláztatni kell, ami nem két fillér. Azt azért tartsuk már szem előtt, hogy egyik gyerek sem kérte, hogy megszülessen, de ha már ilyen súlyos döntést hoztunk felette, akkor legalább neveljük tisztességesen, legyen egy kis magánszférája a későbbiekben, induljon egyenlő esélyekkel. (Habár jelenleg az jár jobban, akinek legalább két testvére van - ingyen kaja, ingyen tankönyv, kedvezmények felvételinél...)


Tessék engem lepontozni.

2011. dec. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkodom. Nem tartom normálisnak azt sem, hogy ők felvállaják, és őszintén azt sem, hogy utána a társadalom köteles felvállalni a segélyezésüket... én nem akartam hogy neki 7 gyereke legyen, akkor miért adnám jószántamból az adómat, amiből ő kapja a segélyt? Elhiszem, hogy a gyerek örömforrás - de csak akkor, ha látod, hogy boldog és meg tudsz adni neki mindent.

Én első gyerekemet várom. Nem mondom, hogy felvet a pénz, de mindene meglesz, amire szüksége van: lakás, élelem, ruha, kényelem. Utána még egyet szeretnénk (ha összejön, mert ez is nagyon sokára sikerült), és aztán kész. De arra, hogy legyen 7 gyerekünk, és ne legyen elég a fizetésünk az eltartásukra, ln nem vagyok képes...

2011. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ilyen családokkal egy bajom van, hogy miattuk a normális embereket is megaláztatások érik...nekünk 3 gyerekünk van a férjemmel, hát sok pozitivat még nem kaptunk véleményként, pedig mindketten diplomás, dolgozó emberek vagyunk és nem 20 évesek...

Manapság valahogy csak a 2 gyerek a "normális" amikor egy gyerek van, halálra szekálják a szülőket hogy mikor jön már a második, mert jaj milyen rossz testvér nélkül, ha meg 3 van az csak azért lehet elfogadott ha az első kettő mondjuk azonos nemű. Nem egy nagy baromság ez is?? Na mindegy, kicsit off voltam.

2011. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
tényleg vannak kivételek akik tényleg tisztességesen felneveli jó körülmények között mind az 5 gyereküket....de azért a többség nem ilyen, és ne vegye senki magára ezt a kérdést..csak sajnálom a gyerekeket... :) oké,ha segítek egy családon ..de mégis hányan vannak? sokan...csak akkor segítek ha látom hogy az anya is bánja hogy annak idején még "kicsi" volt gondolkodni és ez lett...
2011. dec. 6. 14:40
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor adnék én egy fillért is annak, akinek sosem volt, de gyerek az van száz...

Az vállaljon sok gyereket, aki el is tudja tartani.


A sok okos megint kiforgatta, hogy így boldogság a szegénység meg úgy, de a szerény életmód egyáltalán nem egyenlő azzal, hogy nem tudsz enni adni a gyerekeidnek.

2011. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
az ovodákban és iskolákban a gyerekek azt látják hogy az ő cuccuk régi béna szakadt....pedig a kicsik mindig a legjobbat szeretnék...szerintetek mikor kaptak csokit? vagy egyéb finomságot amire vágyna? szerintem max iskolában valakitől
2011. dec. 6. 21:07
 29/38 anonim ***** válasza:
megélhetésből
2011. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
szegényekből akarnak megélni, de nem tudom mit szólnának ha őket is így kihasználnák
2011. dec. 7. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!