Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csak nekem ilyen az anyám?

Csak nekem ilyen az anyám?

Figyelt kérdés
Már jócskán tinikorban vagyok,sőt...de ő még azóta se világositott fel.Bár igaz,már minek..a sok internetes hulladék miatt már mindent tudok. Állandóan azzal untat,hogy ugy viselkedek mint egy 2-3 éves kisgyerek,csak azért mert jogosan van amit nem csinálok vagy nem akarok megcsinálni. Ugyanakkor meg nem engedi hogy kisminkeljem magam,vagy a körmömet befessem.Nem vagyok az a nagy sminkelős csaj,aki 200 kg festéket visz magára,sőt csak néha szoktam kihúzni a szemem,vagy alapozózni,de semmi durva.Egyszerűen nem hagy élni,és mindenbe beleköt.Persze sejtem miért,amióta a barátjának meg neki megvan a közös gyerekük,én majdnem hogy mehetek a 'csipába'.Egyszerűen nem értem meg,hogy teheti ezt velem,és akkor ha én egy kisebb megjegyzést vagy csak a véleményemet merem elmondani,már mindketten rámállnak és akkor ott oltanak,de én meg semmivel nem vághatok vissza.Annyira elegem van már belőlük,komolyan már nem egyszer egy ilyen vita után (ami csak az ő részükről volt az,mert ugye én nem védhetem meg a saját igazam) hagy ne mondjam milyen csúnya gondolatok fordultak meg a fejemben.Amúgy rengeteg mindenhez értek,ezt már sokan mondták (persze ők nem), kár lenne miattuk nem megélnem a felnőttkort.
2011. dec. 26. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Amiket leírtál, abból úgy jön le, hogy féltékeny vagy, és ezért vagy sértődött. Semmi olyat nem írtál, ami igazából eget verően nagy probléma lenne. Szerintem te reagálod túl, de nagyon. Ez a serdülőkor. Majd elmúlik.
2011. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Apukádhoz nem tudsz költözni, ha ennyire rossz otthon a helyzet?
2011. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, biztosan van saját szobád a sanyarú sorsod ellenére. Akkor mikor otthon vagy, igyekezz minél több időt ott tölteni, ezzel elkerülöd azokat a szituációkat, amik esetlegesen feszültséget gerjesztenének.
2011. dec. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?

most akkor mi a komoly probléma? az, hogy nem engednek sminkelni? vagy beleszól az életedbe 14-15 évesen?

ez szerintem nem AKKORA probléma. az én anyám például sokkal durvább, nem ért meg semmit, de a szó szoros értelmében. vagyis mondom hogy ez így van ( amikor úgy van), de ő csak mondja a magáét. aztán úgy hetente egyszer eljátssza azt a lemezt, hogy ő nem kell senkinek, és őt mindenki leszarja, és jobb lenne nem is élnie. aztán gyakran csinálja azt, hogy szidja apai nagymamámat, akit én szeretek, meg néha még apámat is, akit szintén szeretek (nem élnek együtt, de csak szeptember óta). egyszer azt csinálta anyám, hogy elment egész napra, senki nem tudott róla semmit, aztán hazajött, nem akart senkivel beszélni, de másnap szidott, hogy én miért nem mentem oda hozzá, és öleltem meg. olyanokat mond, hogy ő nekimegy a fának az autóval, mert úgy jobb lenne.

na, ez mondjuk egy problémás anya. a tieddel nincs túl nagy baj.

nekem sokat segített az alkalmazkodás és a ráhagyás. ezeket te is megpróbálhatod. az alkalmazkodás az, hogy ha megkér, hogy pl add át neki a fürdőszobát avgy ilyesmi, akkor add át. a ráhagyás az, amikor vita készül, és csak mondja a magáét anyukád vagy a barátja, akkor azt mondod, hogy oké, gondolj amit akarsz. te tudod, hogy nincs igaza. Ha vita van, akkor megcsinálhatod, hogy szép nyugodtan elmondod az álláspontodat. ismétlem, nyugodtan. ha erre veszekedni akarnak, akkor az tényleg nem a te hibád. ez áll a sminkelésre is, nyugodtan elmondhatod anyukádnak, hogy anya, úgy érzem elég nagy vagyok ahhoz, hogy néha kihúzzam a szemem/anya, itt ez a pattanás, muszáj lekennem alapozóval, kérlek, engedd meg.

ha semmi sem működik, akkor jöhetnek azok a stratégiák, amiket már leírt az előző, a szobábavonulás, a "zene be, világ ki" módszer, ilyesmi.

15/L

2011. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!