Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egykés szülők szerintetek jó...

Egykés szülők szerintetek jó a gyermekeiteknek, hogy nincs testvérük?

Figyelt kérdés
Nem bántani szeretnélek benneteket, csak tudni szeretném, hogy miét vagytok olyan nyugodtak abban,hogy a gyermeketeknek jó,hanem lesz testvére? Na persze, akik csak egyet vállaltak tudatosan. Ahol nem jött össze a második baba, ott természetesen más a helyzet. Sok egykés ismerőstől hallom azt az indokot, hogy majd lesz neki barátja. Lehet, hogy lesz, de egész életre kitartóbarátja nagyon kevés embernek van. Ha majd idősebb lesz és lekopnak a jóbarátok,akkor kit hiv fel, ha a szülei sem lesznek vagy nem sok barátja lesz? Mert lehet ilyen szitu is! Vagy nem bánjátok ezt?
2011. dec. 27. 13:58
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%
Ha a szülő csak egy gyereket tud eltartani,akkor jó.
2011. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
61%
Nem nekem szól a kérdés, de szerintem sokkal jobb, ha valaki egyedüli gyerek, nincs osztozkodás, veszekedés, közös szobából eredő problémák, nem őrül bele, hogy nincs olyan hely, ami csak az övé, és egyedül lehet ott, amikor akar, stb.
2011. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
91%

Mi tudatosan csak egyet vállaltunk. Nem azért mert neki jó tesó nélkül, hanem azért mert anyagilag nem biztos, hogy mindent meg tudnánk adni a 2 gyermeknek!


Én hülyeségnek tartom azt, hogy ahol jut kettőnek, ott háromnak is, meg ahol jut egynek ott kettőnek is. Nem, ez nem így van, mi anyagilag nem állunk úgy, hogy nyugodt szívvel vállaljunk még egy gyermeket. Az első néhány évben még természetesen nem olyan megterhelő a második gyermek, hiszen rengeteg dolog marad a nagyobb tesó után amit még lehet használni, de gondolni kell arra is, hogy mi lesz 10-15 év múlva.



Illetve arra sincs garancia, hogy ha születik testvére akkor később, felnőtt korukban is jóba lesznek, mint ahogy arra se, hogy az embernek lesz egy jóbarátja az élete végéig. Úgyhogy ezt az elméletet se tartom túl helyesnek..


Amúgyse azért vállalnék második gyereket, hogy az elsőnek legyen egy játszópajtása, később meg egy olyan ember akire mindig számíthat, hanem a magunk örömére, az én és a férjem boldogsága érdekében. Nekünk kell felnevelnünk a gyereket, nem a tesónak, így ebben a helyzetben a mi akaratunk érvényesül elsősorban.

2011. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nekem van egy kislányom és azt mondom, mivel tudom mivel jár, hogy ahol háromnak (apa, anya, gyerek) jut ennivaló, ott jut a negyediknek is. Nekem is csak egy gyermekem van. Állandó lelkiismeret-furdalással élek amiatt, hogy lehet, hogy csak egy is marad. Mi az apjával nem jövünk ki jól és ezért nem is esett szó még a második babáról, kierőszakolni meg nem szeretném. De félek, hogy sok szenvedést fogok okozni emiatt a kislányomnak. Szóval én csak azt kérdezném, hogy más egykések mivel nyugtatják magukat a helyzettel kapcsolatban? Köszönöm
2011. dec. 27. 14:07
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem rajtam múlt hogy nincs testvére a lányomnak. A második babám születése után 8 nappal meghalt... évek kellettek mire összeszedtem magam ezután a rémálom után. Talán most remélem sikerül a kistestvér, de bennem van a félsz...


Elhsiezd hogy milliószor feltettem magamnak én is a kérdést, hogy ha nem leszünk majd kire számíthat majd a lányom? És igen bánom, nagyon bánom hogy így alalkult az életünk, ahogy.

2011. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Az előttem szólóval szerintem egyszerre irtunk.Most olvastam csak el a hozzászólásodat. Igazad van. Nem a gyermeknek "csinálunk" úgymond egy testvért, hanem ha mi birjuk szivel-lélekkel, és pesrsze anyagilag is. De azért nem fog belesajogni a szivetek, hogy ha megkérdezi a gyermek, hogy anya, nekem miért nincs testvérem, úgy hiányzik, hogy legyen!
2011. dec. 27. 14:11
 7/54 anonim ***** válasza:
75%

Először is nem lesz minden testvér barát. Attól, hogy testvérek, nem törvényszerű, hogy jól kijöjjenek.

Másodszor, az egykék élete nem olyan szörnyű, mint ahogy elképzeled:). Én az vagyok. És nagyon örülök neki. Sok osztálytársamtól hallottam, hogy folyton veszekednek a testvérükkel, beárulják egymást, marakodnak. Frászt kapnék, ha nem lehetne külön szobám (voltam együtt két lánnyal 3*3 hónapig nyári munka alkalmával és borzalmas volt).

+ ha lenne 1-2 testvérem, akkor valami koszos kolesz szobában kellene laknom. Így viszont egy gyönyörű lakásban a kedvesemmel, az egyetemi évek alatt.

Sok jó oldala lehet annak, ha van egy testvéred, de annak is, ha nincs.

Nekem most van egy olyan barátom, akit úgy szeretek, mintha a testvérem lenne. Ha ő nem lesz, akkor lesz más (ne adj isten). Ezt onnan tudom, hogy elköltöztem az egyetem miatt egy másik városba, és itt is lett egy olyan barátom, akit kezdtek annyira megszeretni, mint az "otthoni" barátomat.

Akkor mondjuk jó egy testvér, ha nem barátkozik veled senki. De az is lehet, hogy a kistestvért a nagy terrorizálja.

szóval, szerintem mindkettőnek ugyanúgy megvannak az előnyei és a hátrányai.

Én abszolút meg vagyon elégedve az életemmel, és mindig meg is voltam:)

2011. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!

Én azt mondom, a fenti egy gyerekeseknek, h. amint lehet vállaljanak még egyet... Tudom, h. nagy anyagi áldozattal jár stb. stb., de ha Ti nem lesztek mindig jusson eszetekbe, h. akkor a gyermeketek egyedül áll majd a világban.... :(


Mi hárman vagyunk testvérek - felnőttünk, szüleink még élnek (hála Istennek), de most kezdjük el értékelni, h. mit is jelent a testvér léte...

2011. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ne görcsölj előre azon, hogy mi lesz 20-25 év múlva. Anyukámék pld. öten voltak testvérek. Ma szinte szóba sem állnak egymással. Anyu is szívesebben van két barátnőjével, mint velük. Mi hárman voltunk. A húgommal ma is szoros a kapcsolatunk, az öcsémet két éve nem is láttam. Szóval: ha lesz is testvér, mi a garancia, hogy jó testvér lesz. Attól meg, hogy ahol hárman esznek, ott négynek is jut, ne haragudj, de eldurran az agyam. Nem a kaján múlik, hanem pld, hogy mindkettőt tudod-e mondjuk olyan sportra járatni, amilyet szeretne. Később olyan iskolába küldeni, amit szeretne... stb. Arról nem is szólva, hogy miért akarsz egy olyan férfinak még egyet szülni, akivel nem is vagy már igazán jóban?!
2011. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
76%
Én egyke vagyok és örülök is ennek. Mindig voltak barátaim, igaz, kevés az életre szóló barátság, de új barátokat mindig lehet szerezni. A testvérek sem biztos, hogy mindig ott lesznek egymásnak, a környezetemben több olyat látok, hogy valakinek közömbös, esetleg rossz a kapcsolata a tesójával, minthogy felhőtlen lenne.
2011. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!