Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egykés szülők szerintetek jó...

Egykés szülők szerintetek jó a gyermekeiteknek, hogy nincs testvérük?

Figyelt kérdés
Nem bántani szeretnélek benneteket, csak tudni szeretném, hogy miét vagytok olyan nyugodtak abban,hogy a gyermeketeknek jó,hanem lesz testvére? Na persze, akik csak egyet vállaltak tudatosan. Ahol nem jött össze a második baba, ott természetesen más a helyzet. Sok egykés ismerőstől hallom azt az indokot, hogy majd lesz neki barátja. Lehet, hogy lesz, de egész életre kitartóbarátja nagyon kevés embernek van. Ha majd idősebb lesz és lekopnak a jóbarátok,akkor kit hiv fel, ha a szülei sem lesznek vagy nem sok barátja lesz? Mert lehet ilyen szitu is! Vagy nem bánjátok ezt?
2011. dec. 27. 13:58
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, akkora baromságot írtál! ANyukám is,. és a párom is eygke, de pont az ellentéte annak amit leírtál. Önzetlenek, midnent feláldoznának a családjukért. Ez nem ezen múlik. Nekem van testvérem, de sokkal önzőbb és egoistább vaygok, minta párom, pont azért, mert gyerekkoromban midnent meg kellett osszak, semmi sem volt soha csak az enyém.
2011. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
35%
Vannak egyke házastárs ismerőseim is. Eleinte szépen megvoltak, majd az egyik egyke többet akart magának mint a másik. Azon versenyeztek melyikük tud uralkodni a másikon. Rossz tapasztalat? Voltak egyke barátaim, de olyanok voltak hosszú távon a kapcsolatban ahogy leírtam. Voltak "testvéres" barátaim. Ég és föld a különbség!
2011. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
74%
21-sel értek egyet. Nálunk is hasonló a felállás!
2011. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
33%
A szüleitek mégsem akarták hogy egykék maradjatok...
2011. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
67%
Azt meg nem értem hogy mi az hogy a testvérek megküzdenek valamiért? Nekem két bátyám volt, sajos egyikük meghalt, de ha anyukám nem tudott 3 sütit venni, akkor azt ami volt, egyenlő arányban osztotta el köztünk. Ha pedig azt mondták hogy erre most nincs pénz, tudomásul vettük, és egyikünk sem hisztizett.
2011. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
76%

#25

Látod, a nevelés:) A te szüleid jól csinálták.

De a fentiekben azt is láthattad, hogy sok mindent nem kapott meg a kicsi, mert a szülők szerint a nagyobbiknak járt.

2011. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
78%

Hát nekem van egy 8 évvel idősebb bátyám, de nem hiszem h számíthatok majd rá, ha a szüleim már nem lesznek. Nagyon megbízhatatlan. Nem vagyunk vmi jóban, mert tök más a gondolkodásunk és sok a vita köztünk. Nem azért kell 2. vagy 3. gyereket vállalni h legyen barátja az idősebbiknek, vagy mert a gyerek szeretne kistesót. Hanem azért, mert a szülők vágynak még gyerekre!

Ha meg idősebb korában nem lesz jó barátja, akire számíthat(amiben nem hiszek),lesz majd párja, később felesége/férje + gyerek(ek). Attól mert vkinek nincs tesója, nem biztos h idősebb korában magányos lesz.


25/N

2011. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
55%

A szüleim túlontúl fiatalon vállaltak, és sokáig (16 évig) egyedül voltam. Anyával nagyszerű kapcsolatom volt, de nagyon hiányzott egy testvér. Érthető volt, miért nem vállaltak másodikat sokáig, de 10 éves koromig minden alkalomra (névnap-szülinap-karácsony...) testvért kértem. :)

Elég züllött tini voltam. :D Keveset tartózkodtam otthon, mindig a barátaimhoz menekültem. Egyszerűen egyedül voltam. A 15. szülinapomon anyáék azzal köszöntöttek, hogy lesz egy kistesóm, akkor hirtelen hatalmas érvágás volt, féltem, hogy csak kolonc lesz a nyakamon (tipikus lázadó magatartást tanúsítottam). Aztán nem így lett, rajongtam érte, és viszont.

Bár én körbe vagyok véve barátokkal, a húgom nem ilyen típus. Ő mindig azt mondja, hogy a legjobb barátnője vagyok. :)

Szerintem a világ legjobb dolga a testvér, ha most nem is vállaltok másodikat, de ne fosszátok meg a gyermeketeket ettől. :)

2011. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
Hármunk közül én vagyok a legkissebb, és mi féltestvérek vagyunk, de ez egy undorító szó, nem is szeretem, helyette a testvér kifejezést használom. Anyukám mesélte, hogy a két bátyám azon versenyzett amikor megszülettem, hogy iskola előtt melyikük kel korábban, mert ők akartak engem pelenkázni, etetni, fürdetni, stb. A bátyámék és köztem 11-12 év korkülönbség van. 6 éves voltam amikor meghalt az egyikük egy balesetben. Anyám sohasem sírt előttünk, mert tartotta magát miattam és a másik bátyám miatt. Anyum a mai napig nem dolgozta fel a történteket, de gyakran beszélünk a bátyámról. Én lassan 30 éves leszek, pár éve elköltöztem az élettársamhoz. A bátyám egyik fényképét, ahol én még csecsemőként az ölében ülök, elhoztam magammal, és minden este elköszönök tőle. Sajnálatos hogy ez történt, viszont nagyon éles emlékeim vannak róla, ahogy együtt játszik velem, együtt pancsolnak velem a Balatonban stb, és jó ezekre visszaemlékeznem.
2011. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
83%

Tudom, hogy sokan utálnak ezért, de én szeretek egyke lenni és jó volt testvér(ek) nélkül felnőni.

Barátaimmal kiéltem magam, de ha épp nem volt kedvem ahhoz, hogy valaki velem legyen, simán hazamentem és kész.

A testvér sem egy életbiztosítás, hogy örökkön-örökké jóban lesznek, pl. párom és az öccse ki nem állhatják egymást gyerekkoruk óta, az öcsike (27 éves) egy utolsó féreg, mindenkit kihasznál, gyerekként meg totál agresszív volt és verte-csípte párom, tönkre tette a dolgait, hiába próbálták a szülők nevelni.

2011. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!