Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Én egy Balog vagyok h-nélkül...

Én egy Balog vagyok h-nélkül és a származásra vagyok kiváncsi? És nem arra vagyok kiváncsi hogy Balkezeségböl indult. Ja és egyéb infó a Balog családról de komolyan Írjatok?

Figyelt kérdés
Kösszi elöre
2012. jan. 10. 22:13
 1/7 Antimod ***** válasza:

Balog család rengeteg van, ebből nehéz lesz kiindulnod.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyar Országos Levéltárba tessék elmenni és kutatni a családfát. Ennyit tudsz tenni:)
2012. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Minden valószínűség szerint cigány vagy.
2012. jan. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A származás egy nagyon összetett dolog. Balog/Balogh családnévvel bárki rendelkezhet, aki akkor abban az időben Magyarországon tartózkodott, amikor a kételemű névrendszert elkezdték bevezetni. Fontos megjegyezni, hogy igen, a bal kéz használata után, egy tulajdonságból fakadóan nevezték el az ősödet... ebből logikusan következik (szerintem), hogy a Föld bármely pontján, bármilyen személynél előfordulhat ez a dolog. Nem CSAK egy magyar származású privilégiuma, vagy fordított esetben a másik tárgyalt etnikumé, hogy csak rá legyen jellemző ez a dolog. Logikusan belegondolva bárkit nevezhetnek így! Annyi biztos, hogy az első viselői magyarok voltak, hiszen itt alakult ki a családnév, aztán később a romáknál is gyakori lett.



Egyébként nyugodtan kérdezd meg itt, de nem leszel előbbre, ha idegen emberek írogatásaiból próbálod meg leszűrni a dolgokat... nem ismerünk, ui. a családfádat sem, ennek csak Te tudsz a végére járni.


A genetikai vonatkozás. Talán nem sértődnek meg az illetékesek, de az egységes genetikai adatbázis bárki számára megtekinthető, így megnéztem, hogy vannak-e Balog/Balogh nevezetűek. Találtam is 2 embert, aki az apai y-kromoszómáját vizsgáltatta. Egyikük I2b1* haplocsoportba tartozik, ami az észak-németekre jellemző (meg is jegyzi, hogy középkori német családi háttere van), a másik személy pedig I1, ő is az északi típusba sorolható (skandináv - balti eredet). A helyzet az, hogy a genetikában nincs mellébeszélés, meg kecmec, itt az van, amit a mintádból kiolvasnak! Azonban lehetnek ezek kivételek is és könnyen előfordulhat, ha a Mo-on élő összes Balog/Balogh csináltatna tesztet, akkor eléggé felborulna a sorrend és egy keleti, vagy indiai-szubkontinensre jellemző minta lenne a többségé... nem tudom, ez valószínűleg soha nem fog kiderülni.


Még a származásról annyit, hogy pontos bizonyossággal senki nem tudhatja, hogy honnan jöttek az ősei... aki kutatja a családfáját, az úgyis tudja miről beszélek. Az anyai ág 765. emberét be tudod lőni, hogy honnan jött, kik voltak az ősei? A legtöbb ember max a dédikig tudja az őseinek a nevét, de ez is csak a neve, a származása már képlékeny (ne adj isten elmagyarosodott szlávok, németek, stb...), nemhogy X emberről tudjon a 13. generációból.

2012. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én rokonom Balog, a nő hófehér bőrű, világoskék szemű, magas, és világos gesztenye színű a haja. Szerinted?

Az biztos h nem cigány. De sajnos a cigányok is átvették.


A balog jelentése: suta, kétbalkezes.

2012. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösszi mindenkinek de várom tovább a válaszokat ja és ha lehet írjatok olyan helyet ahol lehet kutatást végezni elöreis kööszi
2012. jan. 12. 23:05
 7/7 Gábor von Balogh válasza:

Kedves Balog! :-)


Családfakutató vagyok, és Balogh is... Valóban, rengeteg, egymással nem kapcsolatos Balog(h) család létezik. Hogy Te kivel állsz kapcsolatban, azt csak Y génvizsgálat tudja eldönteni ( [link]


A Balog(h)ok között akadnak nemesek, jobbágyi származásúak, romák is. A Balog balkezest is jelentett, de az első Balog(h) család egy Türingiából betelepült námet lovag volt - ebben az esetben a Balog folyóról (mely a Rima folyó BAL oldali ága - kapta nevét. Tehát a közhiedelemmel ellentétben nem magyarok voltak az első Balog(h)ok, sőt, a h nélküli forma volt az első. Erről bővebben itt olvashatsz:

[link]

[link]


Tisztelettel:

Balogh Gábor

2013. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!