Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit gondoltok az ilyen szülőrő...

Mit gondoltok az ilyen szülőről/apáról?

Figyelt kérdés

Az apa a 15 éves lányának nem engedi meg, hogy számítógépezzen(csak nagyon keveset), nem engedi, hogy a barátnőit elhívja magához. Az anya engedékenyebb a lánnyal, emiatt a szülők sokszor összevesznek. Mindezt azért teszi az apa, mert félti a lányát attól, hogy rossz társaságba keveredik, elzüllik. Holott napközben, mikor iskolában van, nem tudja mit csinál, és akkor sokkal nagyobb az esély arra, hogy rossz társaságba keveredjen.

Szerintem csak idegileg kikészíti a lányt azzal, hogy mindent megtilt neki. Nem tiltással kell nevelni(főleg nem ilyen mértékben).

(Nem velem történt, hanem egy ismerős családdal)


2012. jan. 27. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tom nekem az a fura hogy magához akarja hivni ahol szem elött vannak és ott sem engedi...gyerekfüggö ki tud elzülleni ha nagyon züllös lenne akkor már elzüllött volna szerintem.

a számitogép dologba nem tudok tanácsot adni tény hogy a mai fiatalok függök. nekem 9 éves hugom van és vagy tv-zik vagy gépezik. volt hogy nem volt se net se tv valami miatt és nem tudta magát lefoglalni. ha tiltod az sem jo de ha engeded az sem...

de azért meg lehetne szabni hogy napi 2 orát netezhet mondjuk....

nem élhet burokban a gyerek.ha 18 évesen kiszabadul és akkor lát világot, még akkor is elzüllhet és akkor már nem nagyon lehet visszatartani.

ebböl is látszik hogy nem ismeri a gyerekét.

nem bizik benne. megeröszakolni meg 30 évesen is meg tudják.

2012. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az elzüllés csak egy alibi valami másra.

Másért szeretné magához láncolni a gyerekét.

Esetleg a házassága kezd gallyra menni.

(Most ne valami perverz következtetést értsetek ki a szavaimból, csak egyszerűen nem akar magányos lenni.)

Legalábbis az ilyen szülői reakciók mögött ilyesmi szokott húzódni.


Apuci viszont nem számol azzal, hogy az ilyen burokban felnevelkedett lányokból lesz egyetem alatt a legnagyobb piás, drogos, akin minden pasi átmegy, mert még annyira naiv...

Ráadásul nem hogy odaláncolná így a gyerekét, hanem még el is taszítja magától...


Én a csaj helyében ezt így kerek perec megmondanám az apámnak.

Játsszanak innentől nyílt lapokkal, ha apuci a lány felnőtt életében is részt akar venni, akkor most legyen belátóbb és üljenek le átbeszélni pár dolgot.


Ráadásul ha apu attól fél, hogy a lánya nem tud különbséget tenni jó és rossz társaság között, az csak azért lehet, mert nem beszélget(ett) vele eleget.

2012. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt.Eredmény? 24 évesen összevissza járok bulizni,mert csomó mindenből kimaradtam :/ bár nem züllöttem el :D
2012. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez undorító viselkedés az apától,gyakorlatilag lesz.rja,hogy mit szeretne a gyerek.De majd visszaüt neki is,meg a lányának is ez a bánásmód később.Mint ahogy 15:48 is elmondta.A lánya egy csomó mindenből ki fog maradni,ami ilyenkor hozzá tartozik az élethez,kimaradnak lépések a szocializációból,nem fogja megtanulni kezelni az embereket,mert nem ismeri őket,nem tudja,ki veri át,ki az,aki jót akar és onnantól kezdve azt csinál vele akárki,amit akar.Én is így nőttem fel,anyám védeni akart mindentől.Vissza is ütött és ez rosszabb felnőtt korban,inkább kapja meg a pofonokat addig,amég helyre tudja hozni az életét.Ja!És garantálom neki,hogy a lány rossz társaságba fog keveredni előbb,vagy utóbb.
2012. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!