Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Huszágh vezetéknév eléggé...

A Huszágh vezetéknév eléggé ritkának számít felénk. Ismertek-e ilyen vezetéknevű embereket?

Figyelt kérdés
Keresem a rokonokat.
2009. jún. 2. 23:09
 1/3 anonim válasza:
100%

Hello!

Az iwiwen 14 Huszágh találat van, Ada, Szeged,Zenta, Gyula, Tiszalúc, Pilis helyekről. NÉzz szét ott, ha még nem tetted.Persze ha tag vagy, ha nem, ismerőstől meghívót kell kérned.

Ha viszont a családfád megépítgetése vagy legalábbis elkezdése érdekel(én is így kezdtem kb.5 éve), akkor látogasd meg a radixindex oldalát. [link]

Ott térkép is van, mely tájegységekre legjellemzőbb a keresett név, fórumozhatsz azonos vezetéknevűekkel, akik szintén őseiket vagy rokonaikat keresik.

Nézd még meg ezt is, ittmár találatok vannak: [link]

Remélem segítettem. A családfakutatás egyébként nagyon szép-és abbahagyhatatlan- hobby, ha elkezded, ezt befejezni nem igazán lehet, de izgalmas és édekes.

Sok sikert!

2009. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi, hogy írtál!Én is rajta vagyok az iwiwen.A vajdaságiak mind rokonok.Csak gondoltam, hátha jelentkeznek máshonnan is.De nem adom fel!Köszi a linkeket!
2009. jún. 4. 10:37
 3/3 anonim válasza:
Zenta környékén sok Huszák van. Már az 1760-as zentai családösszeírásokban is ott vannak. Ugyanakkor "Huszágh H. István 1667. júl. 12.-én kapta meg a címeres levelet I. Lipót császártól. A család Zólyom vármegyéből származik, (ma Szlovákia) később elterjedt Nógrád, Zemplén és Bács-Bodrog vármegyékben még az 1848-as szabadságharc előtt telepedtek le. " ( [link]
2018. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!