Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apai nagymamám Kaiser volt,...

Toteszke kérdése:

Apai nagymamám Kaiser volt, az ő nagymamája Heidinger volt. Apu édesapjának a nagymamája Ferenczi volt. Hol tudnék ezen nevek után kutatni?

Figyelt kérdés
Én magam Tóth vagyok, Kálban lakom, apai nagymamám Sümegen lakott, apai dédnagymamám pedig Oszkóban, előtte Telekesen. Nem tudom, hogy működik a dolog, de szívesen utánajárnék családfámnak. Szívesen fogadnék ezirányú tanácsokat. Köszönöm előre is!

2012. febr. 16. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Ti egy szalámi család vagytok?
2012. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%

a HELYI PLÉBÁNIÁKBAN KEZDENÉM , HA VAN NYOM , AKKOR LEVÉLTÁRAKBAN.(bocs, a CAPS LOCK-ért).Távoli rokonok kikérdezése. Esetleg Vöröskereszt.


És tényleg nem bántásból írom , de a német nevek lehetnek zsidó eredetűek , de akkor könnyebb lenne a kutatásod ...

Sok sikert ! Nem lesz könnyű !

2012. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1.: van Heidinger szalámi is? :D

2.: Nyugi, nem bántottál meg. Tudom, hogy nem lesz egy egyszerű vállalkozás, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig, kire lehetne visszavezetni a családfát. Jópár évvel ezelőtt apu olyat mondott, hogy az üknagynénje kisnemes volt. Kutatás céljából Sümeg, Dióskál, Oszkó, Telekes illetékes plébániáit kellene felkeresnem. Mintha Mihályfán is lenne eltemetve távoli rokon. Nem lesz egyszerű vállalkozás, de állok elébe. ;)

2012. febr. 16. 15:18
 4/19 A kérdező kommentje:

A Kaiser meg a Heidinger szerintem is német, eléggé németes hangzása van.

Ferenczi Mária dédnagymamámról van egy újságból kivágott cikk eltéve, -nem tudom, milyen okból köszöntötték vagy köszöntötték-e vagy mi történt- hogy 5 katonát adott az országnak. Ugyanis 5 fia katona volt. Meg talán dédnagyapám is, a férje.

2012. febr. 16. 15:24
 5/19 anonim ***** válasza:

Próbáld keresni a : Családfakutatás-adatbázis lapon.

Indulásnak jó lesz.

Ferenczi Mária nevű udvarhölgye Erzsébet királynőnek volt.

2012. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A Ferenczi dédmami ha anyai ágról rokon, akkor volt még + 5 fiú-testvér, akit a "hazának adott" = odavesztek a háborúban. Ez esetben talán még a Hadtörténeti Múzeumban is nyoma van a nevüknek.

Ha apai ágról nagyi, akkor nem biztos, hogy mind az 5 fiú odaveszett.

Elég szép, kiterjedt család, sok erőt, kitartást és főleg sikeres búvárkodást kívánok Neked.

2012. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A Kaiser és a Heidinger nem csak valószínű , hanem sváb vagy zsidó nevek.

Az a baj , hogy mind hétköznapi nevek , ezért kéne a legtávolabbi ismert rokonod szálán elindulni ...

Egyébként nekem is van Ferenczi unokatesóm . :)

2012. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pl IWIW-en rá tudsz keresni a vezetéknév+helységnév-re (de, a környező települések is játszanak !). Ők biztosan rokonaid , és köztük lehet , hogy van olyan aki tud fontos információval szolgálni.
2012. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kicsi a világ!

Ferencziek fogjatok össze, és kutassatok együtt!

2012. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ferenci Mária honnan származik ?
2012. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!