Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apai nagymamám Kaiser volt,...

Toteszke kérdése:

Apai nagymamám Kaiser volt, az ő nagymamája Heidinger volt. Apu édesapjának a nagymamája Ferenczi volt. Hol tudnék ezen nevek után kutatni?

Figyelt kérdés
Én magam Tóth vagyok, Kálban lakom, apai nagymamám Sümegen lakott, apai dédnagymamám pedig Oszkóban, előtte Telekesen. Nem tudom, hogy működik a dolog, de szívesen utánajárnék családfámnak. Szívesen fogadnék ezirányú tanácsokat. Köszönöm előre is!

2012. febr. 16. 14:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Sztyila! Ferenczi dédi Telekesről származik és ott is van eltemetve. Oszkóban lakott sokáig. Ha nem tévedek, férje, azaz apai dédnagyapám Tóth József volt.


Sváb vagy zsidó családnév? Jó lenne, ha valamit ki tudnék deríteni.

2012. febr. 16. 15:57
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a javaslatát!
2012. febr. 16. 15:59
 13/19 anonim ***** válasza:
Én Ferenczi rokonaim győriek (ugyanaz a környék). A sváb nevűek , meg valószínű osztrák (német) származásúak , mert mind elég közel van Ausztriához .
2012. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A nemesi származásúakkal kezdhetsz valamit , mert jelent meg több lexikon is ,amiben fel vannak sorolva a nemesi családok ( a kisnemesek is!).
2012. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Országos levéltár , családkutatás:

[link]

2012. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, hogy Ferenczi dédinek és apai dédnagyapámnak hány gyermeke volt. Annyi biztos, hogy 5 fiú katona volt. Elestek-e háborúban, nem estek el, nem tudom.


Pörgetem vissza a dolgot, rosszul írtam a kérdést. Ha Ferenczi Mária dédim volt, akkor apunak nagymamája, tehát apu édesapjának az anyukája. Apai nagymamám, Kaiser Mária nagymamája Heidinger Teréz volt.

2012. febr. 16. 16:07
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!


[link]


Itt szerintem sikerrel járnál! Próbáld meg úgy, hogy az alakváltozatokkal együtt keresed a nevet, mert úgy pontosabb találatokra lehet számítani. Pl. névnél így írd be: Haidinger* OR Heidinger*


Településnél előfordulhat mondjuk, hogy Oszkó esetében máshol jegyezték az anyakönyveket, és akkor ott fogod megtalálni az őst az adatbázisban. (a megyét és az országot érdemes minden esetben beírni... Vas, Hungary... stb.)


Itt 1895 után tudsz keresni: [link]


Ezen pedig 1895 előtt: [link] search/collection/show#uri= [link]


Sok sikert!

2012. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, meg is nézem4

Bár nem hinném, hogy összefügg a dologgal, de apunak van egy Hádinger nevű kollégája is. Ez a név születhetett elírással a Heidingerből vagy a Haidingerből?

2012. febr. 18. 17:06
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen származhat! Bemondás alapján a jegyző még tekert egyet rajta, aztán tessék...:)

2012. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!