Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért nem megy tovább a kutatás?

Miért nem megy tovább a kutatás?

Figyelt kérdés

A Family search-en néztem vissza a családomat, de az ükszüleimtől visszamenőleg: SEMMI!

Se anyai, se apai oldalról.

Nem lehet megtalálni őket a nevük alapján.

Elég ritka nevek, nem is igazán magyaros hangzásúak.

Németes jellegű nevek.

Ott csak a katolikusok vannak felvezetve?

Azért nem találom őket, mert nem voltak talán katolikusok?

Ahogy én tudom, a családunk katolikus volt.

Érdekel is a dolog, és a sulihoz is kellene (szoc. pedagógia).

Aki jártas ebben, kérem válaszoljon!

Miért lehet ez?


2012. febr. 20. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a családodat akarod megkeresni,akkor magadnak kell utána járni.Ha tudod,hogy hol éltek az ükszüleid( akkor ott éltek annak szülei is) akkor abba a városba/faluba el kell menni (vagy érdeklődni) a helyi templomnál a keresztelés illetve a halálozási dátumokról..Így szépen fokozatosan vissza lehet menni az időben..
2012. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a family search-ön az van amit feltöltenek...

elmész szépen a helyi plebániára kikéred a házassági kivonatok másolatát, abban benn van a születési hely,a szülők házasságának helye.oda is elmész kikéred a szülők házassági kivonatát, megnézed hol születtek. oda iselmész...... (próbálhatod mailben is, de másolatot nem nagyon úgy ki)

2012. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos elég gyakran elírták a neveket, kihagytak belőle egy-egy betűt, de volt, hogy teljesen átköltötték őket. Próbáld meg belőni az időszakot, amikor születtek, és csak a keresztnévre rákeresni. Ha végignézed a találatokat, lehet, hogy ott lesznek a nevek, csak kis eltéréssel. Az nem lehet, hogy nem ott születtek, hanem odaköltöztek?
2012. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, hol születtek.

A nagyszüleim korán meghaltak, anya se tud semmit a családjáról visszamenőleg.

Azt tudom, hogy az Alföldről származnak, egy nagyobb városból, és ez így is van az adatok szerint, de ezen túl SEMMI.

Lehet, hogy reformátusok, szerintem, mert német nevük van.

A dédszüleim még megvannak, tovább nincs adat.

Anya bátyja is meghalt tavaly előtt, ő se tud segíteni.

Szerintem az anyai rész ennyi, majd rámegyek az apai részre.

Az a feladat a kurzuson, hogy kutasd vissza annyira a családodat, amennyire tudod.

Én eddig tudtam.

Azt meg lehetne még csinálni, hogy elutazok a nagyszüleim városába, és bemegyek a református templomba.

Viszont messze van, és így ez nagyon macerás.

Majd meglátjuk, mit tehetek még!

2012. febr. 20. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát, ha jól veszem ki, akkor az ükszülők még megvannak a keresőben, de a szépszülők már nem szerepelnek?


Írta az első hozzászóló, hogy ahol az ükszülők éltek, ott éltek az ő szüleik is. Ez mitől olyan biztos? Egy példa: az én ükszüleimnek három gyermekük született, abból egyik a dédim. Mind a három gyermekre más településen akadtam rá a keresőben! Nem azért, mert mindegyiket máshol jegyezték le és amúgy mindvégig ugyanott éltek a szülők, hanem egyszerűen annyi a helyzet, hogy költöztek, ahogyan azt ma is teszik az emberek. Szóval ez nem evidencia, hogy feltétlenül ott élt minden generáció, ahova várná az ember...


Én azt javaslom, hogy próbáld meg úgy keresni őket, hogy az összes lehetőséget bedobod. Pl: First names: Josephus* or Josef* or József*, stb... elképzelhető az is, hogy egy teljesen más településen találod meg őket... simán felvált a is szerepelhetnek 2 településen (mondjuk ezek között azért a közelség fennáll). Az ükszülők, ha még megvannak a keresőben és katolikusként találtál rájuk, akkor nehezen hiszem, hogy a szépszülői ágon, ami ugye 32 személy, ne találnál senkit. Próbálgasd a variációkat, add meg az időkorlátot +- 2 évvel... a név alakváltozataival is operálj, csak a megye nevét és az országot írd be... lehet szűkíteni, csak tényleg rá kell érzeni. Én 81 személyt tudhattam a családfámban 2011 végéig, aztán a familysearch program segítségével ma 141 személy szerepel a családfámban egyenes ágon. Nyilván le kell ellenőrizni levéltárban is, hogy stimmelnek-e az adatok, hiszen ha már egy fals személy bekerül a fába, onnantól kezdve bukó van, mert az ő felmenői sem kapcsolódnak hozzám és csak saját magamat vágom át:) Mindenképp keresd fel a levéltárat, mert ott a házassági és halálozási adatokra is rá tudsz menni! Esetleg ide megadod az őseid nevét, lehetséges szül helyét, korszakot, és próbálunk mi is segíteni. Aztán persze lehet, hogy a vallási ütközés miatt nem szerepelnek a listákban. Az én apai ágamnál is akad példa ilyenre, de erre már a levéltárban találtam magyarázatot.

2012. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ükszüleim részéről még mindig semmi!

Üknagymamám anyukája megvan, apukája nincs, ükapám anyukája, apukája nincs már meg.

Akkor vegyem úgy, hogy nem katolikus vallásúak voltak?

És, ha elmegyek a megyeszékhelyen a levéltárba, és ott nézem meg az anyakönyveket, akkor ott ugye megvannak a reformátusok is?

Bocsi, a hülye kérdésért, de ilyet még nem csináltam, és nem is láttam anyakönyvet.

Tehát, az anyakönyvekben minden vallás benne van?

2012. febr. 23. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne mondj le róla, hogy katolikus vallásúak voltak. Annyi a dolgod, hogy megbizonyosodsz róla személyesen a levéltárban... ott nem csak születési anyakönyvi kivonatokat találsz, hanem házasságit és halálozásit is. Szóval a familysearch keresőhöz képest jóval több lehetőséged lesz, csak ebbe is bele kell szokni. Benne lesz továbbá a vallás is, úgyhogy azt látni fogod mindenképp, ha történt egy váltás ilyen téren, pl. épp az általad is írt evangélikus - katolikus dolgot. Hasonló nálam is szerepel, katolikus anyakönyvben: ágostai hitvallású (evangélikus) apa, az anya katolikus, így a gyermek is katolikus lett. Viszont ebben a korszakban (illetve visszafelé) vallások szerint, külön vezették az anyakönyveket, külön a katolikus, külön az izraelita, külön az evangélikus... mondjuk már találkoztam olyannal, hogy egy pakkban volt a katolikus és az evangélikus, de persze ez is elválasztva.


Mindenképp olyan ősödtől kezd a kutatást, aki már biztos, hogy ott lesz az anyakönyveb és látni fogsz mindent... vallást, szülők nevét (sok esetben ott lesz a kor, a vallás és a település is). Sok sikert!

2012. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!