Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy nevelhetek a húgomból...

Hogy nevelhetek a húgomból majd kedves, aranyost lányt?

Figyelt kérdés
Most még nincs vele gond,de féltem ,féltem ,mert a mai 13 éves lányok már..(nem is részletezem)De egyelőre nincs ilyenon társaságba .Mostanában sokat beszélgettek vele a tovább tanulásról ,a húgom nagyon tehetséges rajzból és én ajánlotam is neki egy ilyen sulit ,meg nagyon okos lány .Egyszer leültem vele és 11. matek feladatot elmagyaráztam neki és meg értette ahhoz képest ,hogy 6.os.Nagyon szereti a lovakat ,mindig is szeretet volna lovagolni,de nincs meg hozzá a kellő anyagi háterünk. (Elnézést a helyesírási hibákért).
2012. febr. 29. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell megnevelni a húgod hanem a szüleiteknek.
2012. febr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

1. A húgodat NEM neked kell mevelni, ez a szüleitek dolga.

2. Egy kamasz lányt akárhogy akar valaki nevelni, nem sokat ér, mert ilyenkor mindegyik a saját feje után megy. Ha elötte nem lett jó irányba nevelve, akkor ilyenkor már késö.

3. Ha a húgodat ennyi minden erdekli, akkor nagyobb az esély, hogy normális marad.

4. Az, hogy segitesz neki az iskolában (is), nagyon jó, valószinüleg késöbb ha más gondja lesz, akkor is hozzád fordul. Ebben az esetben tudod jó tanácsokkal támogatni.


5. Nagyon rendes valaki vagy, hogy a húgodra is gondolsz, nemcsak magadra. Gratulálok.

2012. febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz !!De úgy érzem ,hogy ha én elbeszélgettek erről a dolgokról fogékonyabb rájuk .És ha tanítani próbálom soha sem nyügöskődik.
2012. febr. 29. 20:39
 4/11 A kérdező kommentje:
De annak is örülök ,hogy még nem fiúzik .
2012. febr. 29. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Nevelni nem fogod tudni, de a legtöbb, amit tehetsz, és a legfontosabb az elkövetkező 100 évetekben:), hogy mindig mellette állsz, és mindig segíted. Ha hülyeséget akar csinálni, lehess te a támasza, aki nem leszidja/beárulja, hanem használható tanácsokat ad, és engedi tanulni a hibáiból. Arra, hogy megkapja érte a büntetést, ott vannak a szülők:) Te csak légy jó testvér, aki példakép, minta, és akire mindig lehet számítani:) Azt hiszem amúgy, hogy nem kell sokat változnod ehhez, mert minden adott benned már most. Sok sikert!
2012. febr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:),de nagyon örülnék ,ha további tanácsokkal látnátok el :)
2012. febr. 29. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért kellene 6.ban fiúznia? 11-2 évesen mit akar? Nem ér rá később?
2012. márc. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
Moszlim vagy? Netán szicíliai? A nevelést hagyd a szülőkre. Inkább arra vigyázz ne "nevelj" magadból zsarnokot! Úgy látom csupa jóakaratból arra van hajlamod.
2012. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helytelen megfogalmazásért,de a "nevelés" alatt nem leszidást értettem,hanem hogy jó példákat mutasak neki.
2012. márc. 1. 14:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Addig örülj, amíg nem rendez földrengető üvöltözést, hogy márpedig ő bulizni megy, akár engedik, akár nem!


Unokatesóm kész ördög volt, 12 éves korától meg főleg, most 23 lesz áprilisban.

Semmire nem vitte, most feketén dolgozik Pesten, 8 emberrel lakik együtt egy két szobás lakásban. Fizuja 70 körül van, amit sokszor 2-3 hetes késéssel kap meg.

Se érettségi, se szakma. Többször volt már ügye a rendőrséggel is.

Nála az volt a baj, hogy mindig mindent ráhagytak az ősei, sosem volt megszabott napirendje, például.

2012. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!