Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak itt olyanok akiket...

Vannak itt olyanok akiket örökbefogadtak? Hogyan nőttetek fel. Mit jelent az nektek, hogy örökbefogadtak titeket és nem a biológiai szüleitek nevelnek?

Figyelt kérdés

2012. márc. 7. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám 1 héttel a szülés után meg halt,az apám nem tudott rólam gondoskodni,haza sem mert vinni.Mivel az anyai nagymamám sem élt,annak a testvére fogadott örökbe,apám le mondott rólam(soha nem láttam )A nagy kor különbség miatt eléggé aggodalmaskodó szülök voltak,de szerintem meg tettek mindent amit tehettek.

Hogy mit jelent az,hogy nem a biológiai szülök neveltek?

Az eszem tudja hogy nem vér szerintiek,de a szivem azt mondja ök a szüleim.

Nem az számit hogy ki szült,hanem,ki ült az ágyam melett mikor beteg voltam,ki mondott mesét,ki tanitott sakkozni,biciklizni,ki vigasztalt meg,ki aggodott értem.

Néha gondolok rá,milyen lett volna az életem,ha anyám nem hal meg......talán jobb....talán rosszabb...de annak kell örülni ami most van,és nem azon rágódni,hogy lett volna jobb.

Már sajnos ök is meg halltak,de én mindig csak ugy emlékszem rájuk,hogy Anyu és Apu,

A szeretettet fogadd el és örömmel viszonozd!!!!!!!!

2012. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsö válaszoló: mikor tudtad meg, hogy örökbe lettél fogadva?
2012. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik rokonom ilyen. Őt örökbe fogadták, de már nem volt olyan kicsi (asszem 2-3 éves). 14 évesen tudta meg, hogy az igazi szülei eldobták maguktól bedugták egy intézetbe. Származását tekintve félig roma, de ő maga fehér mint a hó, meg nem mondod róla.

Az örökbefogadó szüleit nagyon szereti, teljes mértékben sajátjának tekinti őket és megvetéssel van az igazi szülei iránt, akik felé se bagóztak. Mikor megtudta mi az igazság megdöbbent, de azt mondta nem is érdeklik azok az emberek akik eldobták maguktól.

2012. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Engem is örökbe fogadtak.Én 4éves korom körül tudtam meg hogy örökbe vagyok fogadva és egyáltalán nem zavart nekem ők a szüleim ők szeretnek nem nagyon érdekelnek a biológiai szüleim nem is keresnek amikor megtehetnék... Sajnos most már csak apával élek anyukám meghalt.Amikor még élt anyu gondoltam rá hogy felkeresem a biológiai szüleimet.Alig vártam hogy 14éves legyek de Anya miatt nem tettem mert tudtam hogy neki rosszul esne.Halála után meg eszemben sincs felkeresni őket nekem az az anyukám aki felnevelt és szeretett nem az aki 14 évig lese szart:/


14l

2012. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engem is örökbe fogadtak.Aszem 10-12 éves lehettem mikor megtudtam :/ akkor legszivesebben kiszaladtam volna a világból :'(.Én is sokat gondolkodtam rajta ,hogy milyen lett volna ha... a bilógiai szüleimmel nőlök föl ,de már annyira nem érdekelnek a biológiai szüleim ,de én felszeretném keresni őket csak ,hogy megtudjam hogy néznek ki milyen környezetbe élnek és megszeretném tőlük kérdezni ,hogy miért dobtak el mit csináltam ,hogy ezt érdemeltem? :'(
2012. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja és most 14 éves vagyok :)
2012. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!