Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tanúként mennyit illene...

Tanúként mennyit illene esküvőre andunk?

Figyelt kérdés

Nem rokonok hanem a barátaink s így is a fele esküvőszervezésben bent vagyok. Csináltam már lánybúcsút kajával, piával meglepetésekkel egyedül (többi lányt nem érdekelte annyira hogy beszáljanak csak egy tortát hoztak négyen.) Én fuvarozom a menyasszonyt mivel összetört a kocsijuk a teremdíszítéshez s a templomba, hivatalba, étterembe is. Ez olyan 100km odavissza két nap alatt aminek a benzint is én állom. Gondoltam veszünk egy tortát azt annyi. Vettem egy olyan ruhát is ami neki tetszet barackszín kb 20ezer volt s azonnal el is adom majd mert ronda. :(

Már célzott rá, hogy huh milyen izgatott meg mennyire számít rám jövőhéten s reméli a kajapénz legalább visszajön a lagziból. :S A nyoszolyólányok majdnem mind pénzt adnak s mikor kérdezték s mondtam én nem adok hát kiakadtak s nem fogták fel miért teszem "ezt" a legjobb barátnőmmel aki folyton csak engm dícsér. :(

De hát én már házas vagyok egy ovissal akit így is két nappig nem látok majd mert nagyizik, hisz én a szervezést ugrálom körbe.

Szóvalamit pénzt tudtam beleöltem mert fontos a lány dehát ez van. Max jól kibeszélnek neki a csajok úgyis pletykásak. :S


2012. márc. 8. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, szerintem így is adtál már eleget. A többieknek meg semmi közük hozzá!


Nekem is ez a bajom az ilyesmivel: illene adni, de nincs mit! :s Persze vittem én is a barátnőmnek ajándékot (sima vendég voltam), de pénzt adni nekik nem tudtam. Kicsit ciki volt, láttam, hogy egyesek eléggé "bámultak", mikor a táncnál nem mentem oda. De hát nem tehettem meg, sajnos ez van. Ha emiatt kinéztek onnan, akkor nem kellett volna meghívni.


Természetesen gondoltam arra, hogy akkor pl. nem kéne elmenni, de a barátnőm vagy nyolcszor felhívott, hogy annyira, de annyira szeretné, hogy ott legyek, és mennyit jelentene neki. (Kiskorunkban legeslegjobb barátnők voltunk, most is jóban vagyunk.)

Szóval nem tehettem meg vele, hogy nem megyek el, és hát szerettem is volna ott lenni.


Így maradt az ajándék, és az esetleges pletykák, de nem érdekel. Szerintem te se törődj velük, amúgy is: te már tényleg rengeteget tettél/adtál.

2012. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem segítesz te annyit, hogy nem várja el tőled a borítékot. Valami kedves tárgyat adj nekik, valami reggeliző készletet vagy ilyesmit, örülni fog neki, és mikor használja te jutsz eszébe. A te esetedben én pluszba pénzt nem adnék.
2012. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve volt az esküvőnk, szűk körű. Én nem is vártam ajándékot senkitől, főleg a tanúktól nem. A két szülőpártól kaptunk pénzt a nászútra, bár meglepetés volt, nem számítottam rá.

A tanúktól nem kértünk és nem is kaptunk semmit, de én értékeltem, hogy az idejüket ránk fordították.

Sőt, az én tanúm miatt az esküvő időpontját is elmozgattuk, mert a vallása miatt ütközött volna egy ünneppel az eredeti időpont.

2012. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hülyeséget mondok, az említett tanútól (illetve a családjától) kaptunk egy dísztárgyat, amin az ő vallásuk szerinti áldás van, ami kifejezetten a boldog házasságra szól. Értékben biztos, hogy nem nagy (egy üveglap két mécsestartóval és az üveglapba van belemarva az írás), viszont nagyon örültem neki, mert személyes és figyelmes ajándék volt.
2012. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy olyat meg lehet próbálni, amit utólagosan "csak úgy" a szüleimtől kaptunk: fotókönyv házasságról szóló vicces versekkel, illetve fotókkal rólunk és az esküvőről.

Mivel 12 év van köztem és a férjem között, két oldalon keresztül olyan fotók vannak, hogy amikor ő már az általános iskola végén járt, én még nyáladzottam, vagy amikor ő elballagott gimiből, én elkezdtem az általánost, stb :) Szintén nagyon ötletes és nem túl költséges ajándék.

2012. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátnőm volt a tanúm, és nem is kaptam tőle kifejezett nászajándékot, hanem a szervezésben segített nagyon sokat (fuvarozott ide-oda, ill. az egyik szolgáltatást tőle kaptam ajándékba úgy, hogy neki sem került pénzbe, de megszervezte nekem, így az ingyen volt).

Gyakorlatilag "csak" a kék harisnyakötőt vette meg nekem, de nem is vártam többet, mert tényleg nagyon sokat segített! :)

2012. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!