Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt vigyen ajándékba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt vigyen ajándékba esküvőre egy 5 fős család (apa, anya és 3 kicsi gyerek)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 19:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így szerintem nem lehet megmondani. Attól függ milyen viszonyban vagytok a párral, és mennyit tudtok és akartok szánni erre? Vesztek e külön ajándékot vagy a pénzt adjátok?
2012. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
39%
Fejenként kb 10 ezer. Nem családban kell gondolkodni. Amikor a lagzi rendelést leadták, akkor x főt rendeltek. Ez átlagban 5-7 ezer költséget jelent, ennyit illik otthagyni ha tudsz.
2012. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
28%
15ezerrel szerintem csak a vacsora van kifizetve.
2012. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
34%
szerintem ha távolabbi ismerősök vagytok, akkor MINIMUM 10 ezer/fő, ugyanis kb ennyivel hozzátok ki nullásra amit ők költenek rátok. ha közelebbi rokonok vagy ismik vagytok, akkor pedig illik fejenként 15 vagy 20 ezret. tehát 50-100 ezer ft körül gondolkozzatok.
2012. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
75%

Mi van??? Távolabbi rokonoknak 10 ezer per fő??? Adjanak oda 50 EZER forintot? EGy háromgyermekes családnak tudod te, hogy ez mekkora kiadás??


Nem normálisak az emberek....

egyébként nagy tévedés, hogy a vendégeknek a saját kajájuk árát állniuk kell! ELmondok egy titkot:


Az esküvői vendégek nem azért adnak pénzt a párnak, hogy fedezzék a költségeiket. Hanem azért, mert azok összeházasodnak! Ajándékba. Tehát: nem kell nézni, hogy mennyi "áldoz" rátok a pár. Ha meghívott titeket, kedves kérdező, akkor kedvel, szeret titeket, senki épeszű ember nem várja el, hogy a vendégek fizessék a lakodalmukat....vagy akkor nem kell nagyot rendezni....


Nekem két éve volt az esküvőm. NEM vártam el ekkora összegeket, hogy fejenként egy tízes.....főleg nem távoli rokontól, ismerőstől.

Persze a szülőnek, testvérnek, közeli barátnak illik többet adni, de nekik sem kell 50 ezreket....én nem vártam el. De tény, hogy a mai menyasszonyok általában sajnos elvárják, hogy a vendégek kifizessék a kajájukat ilyen módon, hogy "hát meghívtam őket, akkor adjanak szépen egy tízest fejenként, cserébe hogy zabáltatom őket...."

UNdorító.


Az, hogy mennyit adtok, az anyagi helyzettől függ. Ennyi, nem több. Sok családnál ahol három gyerek van, az egész havi kosztpénz nincs 50 ezer, nemhogy egyes menyasszonykák elvárnának ekkora összeget a meghívásért cserébe....eszem megáll, hogy ennyi nő effajta pénzhajhászást csinál a lagzijából.

2012. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek az 5/5-el. Aki a vendégektől várja el,hogy megfizessék a lakodalom költségeit,az ne rendezzen nagy lakodalmat.

Minden meghívott annyi pénzt vagy ajándékot adjon,amennyit a pénztárcája gond nélkül elbír.

A kérdezőtől bőven elég,ha 5-10.000.- Ft-ot ad összesen.

2012. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg gusztustalan ez a felfogás, hogy távoli rokon tízezer, közeli húszezer....a te esküvődre sem mennék el, ha ezért hívsz meg...

pláne aki azt írta, hogy fejenként 6-7 ezret költ a pár egy emberre, ezért az embereknek 10-et kell adni....magyarul te még keresni is akarsz a vendégeiden?

Oké, valamiből állni kell a külföldi nászutat is, de azért mégis elképesztő ahogyan gondolkoznak egyes lányok.


három gyerek van, akkor a három gyerek nevében adjanak harminc ezret? És ha csak két hónapos a legkisebb, kedves pénzhajhász válaszoló, akkor kaphat kedvezményt?

2012. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
54%
Felénk is az a divat, hogy amennyi a vacsorád, azt otthagyod. 5-10 ezerrel nem mernénk odaállítani. De persze függ az anyagi helyzetetektől, amivel gondolom ők is tisztában vannak. ha tehetitek az 50ezer korrekt.
2012. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
64%
Kezdik a lepontozást azok a nők, akik a vendégeikkel akarják kifizettetni a swarowski-s menyaruhát... :)
2012. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi ember írja, hogy 50 ezer korrekt, meg dobálóznak itt a húszezer per fővel..

És még sír a magyarok szája, hogy nincs pénz. Hát úgy látszik, azért mégis van itt pénz.

2012. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!