Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a családomból az egyik...

Ha a családomból az egyik felmenőmnek vegyesboltja volt, akkor zsidó lehetett?

Figyelt kérdés
Találtam egy fényképet, fogalmam sincs mikori de még ilyesmi régifajta autó van rajta [link] (jó nyilván nem pont ilyen meg nem is értek hozzá, de a formája ilyesmi) én a 20-as, 30-as évekre tippelek, és a háttérben ki van írva vagy a déd, vagy az üknagyapám neve hogy "XY vegyes és fűszerboltja". De azt hallom hogy anno nagy részben zsidóknak volt üzletük....
2012. ápr. 3. 23:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szóval lehet hogy ő is zsidó volt? Amúgy tök jó látni azt a képet, mert apukámnak is ugyanaz a neve, 4 generáción biztosan tudom hogy minden elsőszülött fiúnak ugyanazt a nevet adták.
2012. ápr. 3. 23:19
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal inkább kiderülhet a névből, meg abból, hogy hol volt az üzlet. Mondjuk egy Löwenfeld Mózes a Dob utca környékén valószínű, hogy nem görög katolikus volt.
2012. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesboltja akárkinek lehetett. Miért nem nézel utána a családfának? Úgy tudom, az Országos levéltárban lehet intézni.

Klassz az a szekér. DD

2012. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A vezetéknevünk Bicskey, de úgy tudom volt aki Bitskey-nek is írta. Az üzlet meg Kispesten volt.
2012. ápr. 3. 23:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én mamám Bicskei Rozália és nem zsidó.
2012. ápr. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad 4 generáció óta Bicskey vagy Bitskey a családnév. Ezért apai ágról szinte biztos, hogy nem zsidó ember volt. Persze anyai ágról még bármi lehetséges.
2012. ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Túl sokat olvasol kuruc-ot meg Jobbikos propagandát!!

Nekik fingjuk sincs mi a való élet és milyen volt!! Nekik MINDENKI zsidó akinek pénze,boltja stb volt, van és lesz!

Olvasgasd a történelmet(ne a szélsőjobbos összeesküvés elméleteket) és láthatod hogy tök átlag emberek éltek annó is és átlagembereknek volt boltjuk, szikvízszállító lovaskocsijuk stb.


A szélsőjobbosok meg nagy sz.rkeverők!! lassan elérik hogy az emberek a saját régi családjukat se szeresség! Undorítóak!

2012. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Visszakérdezek: akinek szakálla volt, az zsidó volt? Kb ennyire logikus a kérdésed...:)
2012. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
És ha az volt? Radnóti is az volt. A fogorvosom is az - a világ egyik legjobb feje. Most dőljek a dugámba?
2012. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Erre itt nem fogsz választ kapni, hiszen nem ismerjük a családod történetét. Ami biztos, hogy az anyakönyvekben mindennek nyoma van... annak is, ha valaki izraelita volt, annak is, ha valaki sváb, annak is, hogy mi a születendő gyerek polgári sorsa, tehát mindennek! El kell menni és meg kell nézni, az a biztos.


Boltja akárkiknek lehetett. Tény, hogy sok zsidónak volt kereskedése, de azért az ő boltjaik előtt és után is volt élet. Szóval logikus módon nem akkor kezdődött el Európában a kereskedelem, amikor ők megjelentek, hanem sokkal korábban.

2012. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!