Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a családomból az egyik...

Ha a családomból az egyik felmenőmnek vegyesboltja volt, akkor zsidó lehetett?

Figyelt kérdés
Találtam egy fényképet, fogalmam sincs mikori de még ilyesmi régifajta autó van rajta [link] (jó nyilván nem pont ilyen meg nem is értek hozzá, de a formája ilyesmi) én a 20-as, 30-as évekre tippelek, és a háttérben ki van írva vagy a déd, vagy az üknagyapám neve hogy "XY vegyes és fűszerboltja". De azt hallom hogy anno nagy részben zsidóknak volt üzletük....
2012. ápr. 3. 23:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Képzeljétek, ma a nagyim régi fényképeit nézegettem, és az egyik fényképes dobozban találtam egy csomó keresztlevelet, házassági anyakönyvi kivonatot, halotti anyakönyvit. Na jó az túlzás hogy egy csomót, de olyan 10 darabot. Olyan dátumok szerepelnek rajta hogy születési idő 1841, vagy 1890 stb szóval ilyen idősekre kell gondolni, igaz a kiállításuk ideje 1944, meg 42-es, szóval csak másolatok (valószínűleg igazolniuk kellett a származásukat a háború idején), de nagyon sok felmenőmről találtam adatokat. 6 generációra vissza tudom nézni a neveket, habár vannak zavaros részek mert volt közöttük úgy tudom aki elvált anno, meg némelyik vezetéknevet nem tudom hova tenni, majd kisakkozom, nagyjából átlátható.


A papám anno mesélt egy "Nemes Tápióbicskei" felmenőnkről, és az ő papírját is megtaláltam, hogy születési hely Tápióbicske, Bitskey Józsefnek hívják és földbirtokos volt. És a kereskedő rokont is megtaláltam, szerencsére beírták akkoriban a foglalkozást is, mert 4 Bicskei/Bitskey József papám volt + minden lányt és feleséget Máriának hívtak.


Ja és minden rokonom vallási rublikájába az van írva hogy római katolikus. Amúgy nem dőltem volna a kardomba ha kiderül hogy zsidó vagyok, tehát nem esett le kő a szívemről vagy ilyesmi, csak legalább már ezt is tudom.

2012. ápr. 5. 22:23
 12/13 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült a végére járni! Ez egy kezdő lökést adhat a további családfakutatáshoz:)
2012. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sok sikert a továbbiakban:)
2012. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!