Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha anyám családfája német,...

Ha anyám családfája német, apámé magyar, akkor én most német vagyok vagy magyar?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%

Attól függ minek vallod magad.


hülye gyerek... -.-

2012. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, hogy hol születtél és te milyen nemzetiségűnek érzed magad. Nyilván ha Magyarországon születtél és itt nőttél fel, akkor magyar vagy.
2012. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
származásodat tekintve félig n. félig magyar, de te...nak tekinted magad, ... nőttél fel, sőt a félig német, félig magyar is ok
2012. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindegy, hogy az anyád német, vagy csak a családfája.

Az én anyám összes felmenője német, tehát anyám genetikailag német. De mivel Mo.-n született, itt nőtt fel, és itt él, magyart beszéli első nyelvként, ebben a kultúrában élte le az életét, így magyar az identitása.

Én ezáltal soha nem is vallottam magam semmilyen mértékben németnek.

2012. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
amúgy anyukád minek vallja magát?szerintem azt kell nézni.
2012. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon születtél, magyar állampolgárságú szülőktől, tehát te is magyar állampolgár vagy. Hogy te milyen nemzetiségűnek vallod magad, az más tészta. Magyarországon 13 bejegyzett kisebbség él.
2012. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!


Az vagy, aminek tartod magad. Vannak olyan nemzetiségi felmenőktől származó emberek, akik mondjuk a XVII. század óta élnek Mo-on és sok-sok generáció élt itt úgy, hogy noha németül beszéltek, de ők maguk még csak nem is jártak osztrák, német, vagy akármilyen német nyelvű területen. Magyar állampolgár vagy (gondolom), de nemzetiségi simán lehetsz, ezt neked kell eldöntened.


21:09-es! Honnan tudod, hogy édesanyád ’genetikailag germán’? az, hogy valaki német, az egy kulturális örökség, vagy rosszul tudom? a kulturális örökség és a genetika között csak akkor vonható párhuzam, ha tudod édesanyád mitokondriális dns-ét (végeztetett mtDNA tesztet).

2012. ápr. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

kedves hetes! ma magyarországon élnek olyan nemzetiségiek, akik vmilyen okból vezették a családfát, vagy csak hiánytalan a templom anyakönyve és dokumentumokkal tudják bizonyítani


a férjem 100% sváb, én vagyok az első nem az

2012. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 08:04-es!


Ez egy nekem címzett válasz? Én lennék a hetes? Mert akkor nem értem, amit leírtál. Pontosabban, ha ez a kérdésemre jött reakció.


Nem azt firtatom, hogy Te, vagy bárki ne lenne sváb, hanem azt, hogy valaki genetikailag állítja, hogy ő sváb... a genetika senkire nincs ráírva (legkevésbé az anyakönyvben), az egy vizsgálat eredménye. Semmiképp sem attól függ, hogy mit találtál családfakutatásnál. Ugye érted a dilemmámat?


Én is nemzetiségi felmenők leszármazottja vagyok, nálunk én vagyok az, aki 'valamilyen okból' vezeti a családfát, na de honnan tudhatnám, hogy genetikailag... ez nem derül ki a %-ból, amit én határozok meg. Ez nem derül ki abból, hogy 1/4 sváb, 3/8 szlovén, stb.

2012. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

Na, hogy én sem maradjak ki ebből a vitából.


Akkor ehhez a „magyarsághoz“:


Minden embernek van ugye két szülője, négy nagyszülője, nyolc dédszülője, tizenhat ükszülője. Ez folytatódik így tovább, minden egyes generációval megkétszereződik az ősök száma. Ez azt jelenti, hogy ha tíz generációt visszamegyünk, akkor ez összesen 2¹⁰ = 1024 őst jelent. Ha 20 generációt megyünk vissza, akkor ez már 2²⁰ = 1048576 ős, amennyiben nem számolunk azzal, hogy egy idő után a különböző szálak egy része összefut. Ha egy generációra 25 évet veszünk, akkor a 20 generáció az 20 x 25 = 500 év. Ha csak 500 évre vezetnéd vissza a családfádat, akkor mit gondolsz, ki mindenkit találnál ott az ősök között? Ha meg visszamegyünk ezer évet, akkor szerintem mindenkinek gyakorlatilag ott van egész Európa és fél Ázsia az ősei között. Akkor most próbáld meg elképzelni, hogy 2000 évre vezeted vissza a családfát. El tudod képzelni, hogy mit fogsz akkor kapni?


Ezt azért mondom, hogy tudatosítsd, nincsen olyan, hogy „tisztavérű“ magyar (legalábbis ma már nehéz lenne ilyesmiről beszélni). Vagy nézd meg a vezetéknevek eredetét. Annak az alapján is többé-kevésbé meg lehet határozni, hogy milyen ősöktől származnak és az utódaik ma már magyarok.


Amúgy megjegyzem, többek között az én családfám gyökerei is elágoznak Ausztriába és Svábföldre.

2012. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!