Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Megengeditek, fontos lehet...

Megengeditek, fontos lehet családok számára főleg ha ebből sok a veszekedés?

Figyelt kérdés
Remélem építő dolog lesz amit írok most. Ma olvastam a generációs problémákról olyan szemszögből, hogy a munkábaállás, ahhoz hozzáállás a mai a kádári és azelőtti emberek felfogása, stb. nem akarom ezt részletezni, de azért jó volt olvasni, hogy a tanulmány is megerősítette, hogy nem jó az, amikor a mondjuk kádári időszakban már dolgozó ember mond negatív kritikát a mai fiatalságra. Van aki megérdemli, de igenis van aki ha már mondjuk tanult, szeretne a szakmába elhelyezkedni, és ha még melózik is, nem kell elítélni, ha nincs megelégedve és tovább áll, legyen az biztos melóhely ide vagy oda. Igen is el kell fogadni az idősebbeknek, hogy lehetnek, sőt szükség van a mai fiatalság nagy körének arra, hogy azt dolgozhasson amit szeret is csinálni, vagy ammiért tanult. Nem pedig robot módjára mint régen, hogy örült mindenki hogy van mit, mert akkor törvényt is szegett meg ilyesmi. Várom hozzászólásaitokat.
2012. ápr. 14. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pont fordítva van... anno a szüleim pont hogy szerelemből választottak egyetemet, merthogy pl. a levéltár szak pont olyan, hogy szinte lehetetlen vele munkát találni.


Ezzel szemben ma a fiatalok többsége mérlegel, és oda megy, ahol a legtöbbet lehet keresni. A másik felük meg 250 ponttal keres valami szakot, amiről azt mondják, nem nehéz, hogy legyen diplomájuk.

2012. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na jó de pl én négy éve végeztem, és anyunk komolyan mondom nem bánná, ő akkor nyugodt, ha bárhol de dolgozunk. ha már két napja munkanélkül voltam, és hazamentem, pedig nem költöztem haza, már zavargatott. Lehetnek egyáltalán álmai egy nem gazdag családból származó fiatalnak is? Vagy csak a szerencsés, vagy gazdag emberkéknek?
2012. ápr. 14. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztonságban akar tudni téged. Ez csak nem bűn? :)
2012. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem bűn, de azt nem mindegy hogy csinálja az ember legyen az anya, apa vagy bárki. Mert úgy nem fer, ha bár mondjuk évekig melózol abba amit nem szeretsz, és bizonyítassz, hogy nem vagy naplopó, de már a második meló nélküli napodon kapod az ívet. Neked nem esne xarul? nem megfelelő válasz, hogy védeni akar... igen, de hogy. De itt persze egyéni lehet, hogy milyen típus a szülő az enyém ilyen.
2012. ápr. 14. 10:58
 5/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy épp ezek miatt nem érzem magam biztonsgában, legalábbis én, hogy nincs az a nyugodt otthoni légkör ha szükségem van, hogy hazaköltözzek kis időre, hogy baxogatás nélkül legyek otthol, nem elég, a meló nélküli helyzet még az is, mellette tanulok is, stb.
2012. ápr. 14. 11:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Es mit dolgozol kedves kerdezo?
2012. ápr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!