Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti mit tennétek, ha : a...

Ti mit tennétek, ha : a szüleid kiköltöznek külföldre, de te nem tudsz ki költözni, mert nem tudod még annyira a nyelvet. De neked viszont hiányoznak nagyon a szüleid, mert most a mamádéknál laksz. ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kint sokkal hamarabb megtanulnád a nyelvet. Miért nem mész velük?
2012. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

1 nem hagynám a gyerekem senkinél mert az enyém és én szültem meg!Nem értem a szüleid!

Az én két gyerekem 0 nyelvtudassal jottek ki kulfoldre és én is :) csak a férjem tudott!

2012. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem költözöl ki,nem is fogod tudni annyira sosem a nyelvet,mint ők. Tehát kiköltöznék. Gondolom a szüleid kint dolgoznak,tehát lenne hol laknod és nem halnál éhen,a többi meg majd alakul.
2012. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
háát.. édesanyukám már 6 éve meghalt. most van egy édes tesóm akivel itthon maradtunk.. édesapukám meg nevelő anyuval meg a két féltesómmal mentek ki.
2012. máj. 7. 19:41
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mennyi idös vagy, miért nem mégy velük?

A nyelvet az adott országban sokkal gyorsabban és jól megtanulod.

2012. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
13 vagyok. tudom , de ők még nem akarták hogy kiköltözzek , mert azt mondták , hogy nincs jelentősége , ha nemtudok egyből suliba kezdeni.
2012. máj. 7. 19:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kimennék a szüleim után, mert ebben az országban nincs jövőm. 13 éves vagy, még könnyen belerázódsz az életbe ott kint, főleg, hogy mire odajutsz, hogy állásba kerülj, már rég folyékonyan beszéled a nyelvet.
2012. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm a segítséget mindenkitől! :))
2012. máj. 7. 19:52
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

A fiam 14 éves volt amikor én az anyja úgy döntöttem,hogy Angliába költözünk.A fiam egy szót sem tudott angolul,és először esze ágában sem volt jönni velem.Inkább a nagymamájával maradt volna.Végül mégis kijött azzal a kikötéssel,hogyha nem tetszik neki,akkor bármikor hazamehet.Ennek lassan 7 éve.A fiam azóta leérettségizett,jelenleg is iskolába jár,és sokkal jobban beszéli a nyelvet mint én.Ami a lényeg,hogy ma már örül a lehetőségnek,hogy kint él..

Szóval ennek alapján döntsd el,hogy érdemes lenne kimenned vagy sem.

2012. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Örülnék, hogy van esély menni, és mennék velük.

De az lehet, hogy a tanév végét megvárnám, és csak nyár elején mennék rögtön, hogy őszre már tudjak iskolába menni.

Ugyanakkor volt ismerősöm, aki az elsős kisgyerekét vitte ki, a kislányt azonnal betették suliba (alig tudta a nyelvet, csak amennyire egy elsős tanulgatja), és persze az elején nem is tudott semmit. De a kinti tanárok nagyon jól kezelték ezt, és a végén semmi gond nem volt. Mára két anyanyelve van. Most vannak kinn kb. fél éve.

2012. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!