Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért van az, hogy a szüleimet...

Miért van az, hogy a szüleimet minden jobban idegesít mint engem?

Figyelt kérdés
van egy kutyám, nincs még egy éves. sajnos nem nagy szigort alkalmazok, ezért rendszeresen kárt tesz egy két dologban az udvaron. Természetesen az esetek után mindig megdorgálást kap /javuló tendenciát mutat/. De a lényeg az, hogy ha szétszed valamit, igaz, hogy mérges vagyok, de anyám meg apám mindig elkezd ordítani teli torokból. Nem tudom, hogy ez az viselkedés nekem szól e, vagy a kutyámnak. Még akkor is megjegyzéseket tesznek, ha nem az ő holmijukban tett kárt /tegnap az én kabátommal játszott és kicsit megrágta/. Én sem örültem neki, meg adtam is a pofájára vagy kettőt, de attól még nem fröcsögtem vérben forgó szemmel. Mi bajuk lehet??
2012. máj. 28. 19:30
 1/10 A kérdező kommentje:
igazából az az érzésem, hogy beleszólnak a kutya nevelésébe. De azzal nem segítenek sajnos, hogy ordítoznak velem és a kutyával. Szerintetek?
2012. máj. 28. 19:31
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

nekik az a bajuk vele, hogy a kárt nekik kell megfizetni/megcsinálni.

ha pl. megrágja a kerítést nekik kell kijavítani, ha megrágja a kabátodat akk nekik kell újat venni stb.

ismerős a szitu, de ha belegondolsz valahol nekik is igazuk van, bár attól h kiabálnak nem lesz semmi jobb, de valószínű így vezetik le akk a feszültséget.

meg kellene vhogy nevelni a kutyát h ne csináljon ilyeneket

2012. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a kárt én fizettem ki eddig is. van saját keresetem nem az ő pénzükből nevelek kis hülyét a kutyából... én mindent megteszek, de mikor már 29edszerre mondják el, hogy a kutya megevett egy rózsatövet, akkor mit csináljak? a kutyát megszidom, de már néha kedvem sincs vele foglalkozni, mert úgy érzem anyámék nyomást helyeznem rám, és ha rögtön nem lesz kezesbárány, akkor megint jön az idegbetegeskedés.
2012. máj. 28. 19:47
 4/10 A kérdező kommentje:
úgyhogy igazából amiatt se kéne felvenniük a kutya kártékonyságát mivel minden kárt én fizettem ki, minden oltást, a kaját, nekik egy forintjukba nem kerül. ezért sem értem, hogy mitől olyan idegesek. Ha rumlit csinál én takarítom fel, ha rossz helyre kakál én mosom fel. nem tudom éppen ezért, hogy miért ilyen hevesek.
2012. máj. 28. 19:50
 5/10 anonim ***** válasza:

hát, igen így már más a helyzet...

az nem lehet h egyszerűen csak utálják a kutyákat, és így mindegy h mit csinál a lényeg h bele tudjanak kötni?

erre az esetre csak azt tudom mondani h egy idő után talán majd megunják az állandó veszekedést és megszokják h ott van a kutya, egyébként a kutya ki fogja ezt nőni, 2-3 éves korára teljesen le szoktak nyugodni. addig pedig kitartást!

2012. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ekeke ***** válasza:
Szerintem észrevetted, hogy a szüleid ordítoznak. Ez semmire nem megoldás, és örülök, hogy Te más vagy:) Kutyát is képeztem ki, úgyhogy pont helyesen nevelsz. Kiszámítható falkavezér kell neki, akkor tudja a helyét. A rágcsálás rendesen elmúlik egy éves kor után.
2012. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet,h. neked a kutya a minden..szereted,s minden rossz tettére másként nézel.De a szuleid nem biztos h. ilyen állatbarátok.Csak elturik.Ha probléma van,az emberek kiabálnak..feszultséget így vezetik le.Egy kicsit meg kellene oket értened...vagy majd akkor,ha te is kerulsz olyan helyzetbe,h. olyat kell elturnod,ami téged is idegesít.Ahogy mennek az évek,az ember idegrendszere is gyengul....
2012. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

"...meg adtam is a pofájára vagy kettőt..."

Soha,de soha ne üsd puszta kézzel. Használj összetekert újságpapírt vagy könnyű vékony vesszőt.Azzal csapjál rá.

A közvetlen kézi fenyítés bizalmatlanságot, elidegenedést okozhat.

2012. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem emlékszem, hogy azt írtam volna "adtam a pofájára vagy kettőt a puszta kezemmel"

kösz a kioktatást...

2012. jún. 6. 21:30
 10/10 anonim válasza:
Nem, írtad viszont ki lehet következtetni.
2012. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!