Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szóljak neki komolyabban vagy...

Szóljak neki komolyabban vagy hagyjam, rájön magától is? Idegesít, nagyon!

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, van egy nálam 6 évvel idősebb nővérem. Többnyire elmosogatok magam után, ha valamit kiveszek a hűtőből, utána visszarakom, a szennyeseimet sem hagyom szanaszét és a szobám sem kupis. De a nővérem folyamatosan hatalmas kupit hagy maga után és tekintve,hogy egy közös szobánk lett, ez engem nagyon idegesít, felbukok a cuccaiban! Elmosogatni képtelen maga után, hogy elhagyja a zoknijait, arról már nem is beszélek! Mondtam anyának,hogy szóljon neki, mert engem nagyon idegesít, de nem szeretnék neki szólni, mert rögtön megharagszik rám. Anya erre annyit reagált,hogy őt is idegesíti, de most hova szóljon ő egy 21 évesnek,hogy pakoljon el maga után, miért nem éri fel ép ésszel? Jó, ezzel addig értettem egyet, amíg valamelyik este, rám nem kiabált anya,hogy miért nem mosogattam el? ( Fél órával ezelőtt értem haza! ) Na itt elszakadt a cérna, és felvont szemöldökkel visszakérdeztem,hogy mi vagyok én,hogy mindig elmosogassak? Azóta alig beszélünk, engem nagyon zavar ez a csend. Szerintetek is én vagyok a hibás?? A nővéremnek szóljak,hogy pakoljon el?
2011. júl. 25. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tizennégy vagyok és nekem is van egy hat évvel idősebb nővérem,szerintem mond meg neki hogy téged mi zavar..
2011. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mond meg neki mit gondolsz, ne keríts. Nem tetszik neki ez van, majd rájön ha már nem otthon lakik hogy nem fogja helyette megcsinálni senki.
2011. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem már el is költözhetne..
2011. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 21 éves, ha nem nem, otthon lakik, így Anyukátoknak joga van rászólni. Biztos olyan a természete, hogy Anyukád úgy érzi, nem tud vele elbánni, ezért veled kiabál, mert Te meg engedelmesebb gyerek vagy, és "kisebb" is, meg szorgalmasabb. (és úgyse foghatod magad és mehetsz el otthonról, ha valami nem tetszik, míg a nővéred már igen) Sokan írnak ide hasonló problémával - a szülőnek kéne belátnia, hogy ez így nem igazságos, és nem azt kéne tovább osztani, aki pedig alapvetően igyekszik segíteni otthon.
2011. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem fog használni ha szólsz. mert ő a nővéred és idősebb, te vagy a kisebb így úgy van vele, h neki nem parancsolsz. Egyébként neked van igazad! Én a helyedben fognám a cuccait és ráhajítanám az ágyára úgy összegórva, ahogy hagyta.
2011. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!:)

18:02 : annyira nem is rossz ötlet..:D De először inkább megpróbálom elmondani neki :)

2011. júl. 26. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!