Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Utálom a szüleimet, mit tegyek?

Utálom a szüleimet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta a hugom megszületett én vagyok a rossz,engem használnak ki.Magyarul a csicskájuk vagyok.Nem merek visszaszólni nekik,se semmi.Nekem kell mindent megtennem helyettük.Mindenért az én fejemet ordítják le,mikor semmit sem ártottam nekik.Suli mellett dolgozom,hogy ne őket terheljem az anyagi gondjaimmal és hogy soha ne kelljen tőlük kérnem.Mi lehet ennek az oka?Velem lehet a baj,hogy ilyenek velem?
2011. nov. 5. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
kamaszkor,csak átmeneti állapot.
2011. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

korod?

és a szituáció árnyaltabb ábrázolása (pl. milyen dolgokat kell megtenned helyettük)?

2011. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok,és én főzök,mosok és takarítok anyám helyett mindig.Én viszem a hugomat iskolába minden reggel.Én járok boltba,ők egy tapottat sem mozdulnának meg.
2011. nov. 5. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Lődd le magad. Jobb lesz nekik is.

De komolyan: valld be, hogy rohadtul féltékeny vagy húgodra. Most ő kedvenc, és te ezért örök életedre utálni fogod őt is.

2011. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egész nap otthon ülnek a tv előtt, és nézik, ahogy te gürcölsz helyettük?
2011. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Apám hazajön a munkából és a gép elött játszik hajnali 2-3-ig.Anyám meg a hülye sorozatait nézi.
2011. nov. 5. 18:46
 7/11 anonim ***** válasza:
tudom milyen érzés...nálunk is így van :/
2011. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kamaszkor, nem átmeneti kor, és végképp nem normális helyzet! Ez egy patológiás család rajza, ahol a két szülő gyerek-szerepben lazsál, ahelyett, hogy a gyerekeivel törődne, és a nagyobbik gyerekre dobja a saját felnőtt felelősségüket!


Mielőtt teljesen tönkretesz ez a két szemét ember, azt javaslom, hogy mielőbb keress meg egy ifjúsági pszichiátert! Körzetihez beutaló, majd irány a doki. Azonnal! Ha most nem kezd el téged kiszedni ebből a szeméthegyből, nem leszel hosszú életű. KImenekülni ilyen helyzetből csakis úgy lehetsz, ha van stabil külső támaszod.


És nagyon is jogos, hogy utálod őket, mert megérdemlik. Az ilyen szülő megérdmli a gyereke haragját, megvetését és utálatát is - meg azt is megérdemli, ha a gyerek örökre rácsapja az ajtót a szüleire és soha nem látja többé őket. Csak ezt nem annyir egyszerű megtenni, mint mondani - ezért javaslom a szakembert neked.

2011. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod, hogy "amióta megszületett" téged kihasználnak. De számoljunk csak egy kicsit!

Ő már iskolás, tehát minimum 6-7 éves. Amikor megszületett maximum 10-11 éves voltál, de lehet, hogy fiatalabb (ha ő most idősebb).

Már 10 évesen te főztél, mostál és csicskáztál nekik??? Ugye nem!


Szerintem elvárható egy 17 éves nagylánytól, hogy kivegye a részét a házimunkából és a kisebb testvére ellátásából. Ha te erre utálkozással reagálsz, akkor ne csodálkozz, hogy kikapsz!


Persze nyilván van egy határ, ami és ameddig elvárható a feladatleosztás. Hogy ez nálatok hol van és átlépték a szüleid, nem tudhatjuk.

2011. nov. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Imádom mikor a sok válaszoló úgy beszél valamiről, amiről fogalmuk sincs, mintha tök természetes lenne. Végülis miért ne, egy 17 éves gyerek tartsa el a családját, ne pedig fordítva, nem igaz?

Nem azt írta a kérdező, hogy az a baja, hogy kiveszi a részét a házimunkából, hanem hogy az anyja egy lusta, TV előtt ülő disznó, az apja pedig egy undorító kocka, ami ilyen korban és családi háttérrel gáz.

Komolyan, annyira szánalmas az, aki a kérdezőt oltja.

2011. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!