Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy srác vagyok, akinek egyre...

Egy srác vagyok, akinek egyre nehezebb a kapcsolata az édesanyjával. Múltkor odáig fajult kettőnk között a veszekedés, hogy azt mondta, haza se menjek. Szerintetek milyen megoldás lehet hosszútávon egy ilyen kapcsolatra?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelt fel és tényleg mindenben odatette magát, ami az anyagiakat illeti. Szeretetet sajnos már kevesebbet tudott adni, emiatt nem is haragszom rá, mert mindenki annyit ad, amennyit tud. Kiskoromban mindentől eltiltott, annyira erősen szeretett maga mellett tudni. Egészen tavalyig laktam otthon, azóta külön költöztem. Amióta elköltöztem, azóta egyre jobban érzem magam, úgy tűnik, hogy kezdek felnőtt férfivá válni, viszont anyummal egyre többet veszekszünk és most már odáig jutott a helyzet, hogy azt mondta, haza se menjek többet inkább. Mégiscsak ő nevelt fel, mégha szeretethiányosan is és kissé autoritaire módon, de neki is volt része abban, hogy itt tartok az életben, ahol. Ha felnőtt férfivá akarok válni, muszáj teljesen szakítani?

2012. jún. 23. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem, és nem is szabad. Legyél türelmesebb, és megértőbb vele.
2012. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem kell teljesen szakítani, de ehhez kell, hogy te is megértsd őt és ő is elfogadja, hogy önálló, felelős férfi lettél.
2012. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt én is így látom, igyekszem is vele türelmesebb lenni, viszont ő még nem tudta ezt a helyzetet teljesen elfogadni. Most 27 vagyok, de úgy kezel, mintha még tini lennék, pedig már saját állásom is van. Ha az ő részéről nincs fogadókészség a türelem ellenére sem, akkor csak az idő gyógyít?
2012. jún. 23. 17:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, egy kis szünet tenne jót kettőnknek, mit gondoltok?
2012. jún. 23. 17:09
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Azért te legyél vele szemben türelmes,elnézőbb...Remélem megbékél..
2012. jún. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Lehet egy hónap szünet helyrerázná. ennyi idősen természetes, hogy önálló vagy, de ő meg elhagyva, egyedül érezheti magát nagyon:(
2012. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor tudna csak lenyugodni, ha mindent úgy és pontosan úgy csinálnék, ahogy azt ő szeretné és kitervelte. Picit mintha az ő álmait akarná bennem megvalósítani. Ez viszont lehetetlen, mivel zsákutca helyzet. Csak nem a behódolás az igazi helyzet, mert azt később bánnám és a belső hang is azt súgja, hogy ez a helyes út, amin most vagyok.
2012. jún. 23. 17:14
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj bizony! Az ilyen anyáról le kell tudni szakadni, ha máshogy nem megy, akkor erővel. Anyukád bizony önző ember: a birtokának akar tudni. "Kiskoromban mindentől eltiltott, annyira erősen szeretett maga mellett tudni." EZ nagyon-nagyon súlyos nevelési hiba és kőkemény önzés!


Senki ne vegye magára és tisztelet a kivételnek! Csak példakánt írom, a Kérdezőnek.


Van oylan nő, aki csak gyereket akar, aztán nagyon hamar lelöki a pasit magáról, és rátekeredik a gyerekére - iszonyúan torzítva a lelkét.


Pszichiáter, vagy pszichológus segítsége a leváláshoz, anyuka érzelmi zsarolása ellen, a férfivá érés miatt, a saját jövőbeli életed miatt, és ha csak lehet, apuka megkeresése. Ha nem lehet, akkor különönsen ajánlott az, hogy minél előbb keress meg egy szakembert!


Anyukád felnevelt: köszönet érte. És ennyi. Tudd: egy jó szülő SOHA, SEMMIKOR nem nyújthat be "számlát" azért, amiért felnevelt! Az ő döntése volt, hogy téged vállalt, az ő döntése volt, hogy egyedül nevelt fel - de ha mindezért "cserébe" folyton hálát vár, és megszabná az életed folyását, ha örökre maga mellett akar tudni, gyerek-szerepben és nem enged leválni, felnőni, saját családot alapítani, akkor semmi más, mint egy önző ember. Az ilyet ott KELL hagyni!


Csakhogy az nem megy ilyen egyszerűen, az érzelmi kötés és a közös múlt miatt. Ha kitéped magad az érzelmi csomójából, a hálójából, akkor is megszenveded, mert mindig ott lesz a hiány érzése, ha nem mered ezt megtenni, akkor örökre a foglya maradsz, és soha nem leszel képes Felnőtté válni - nemhogy férfivá!


Ezért ajánlott ilyenkor egy pszichiáter vagy pszichológus segítsége, ő egy satbil pont és támasz, amikor igazán szükséged lesz rá.

2012. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyum anno kizárt a házból, a pincében vagy a sufniban aludtam, feltúrta a cuccaimat, kötekedett amikor a barátnömmel voltam, szó szerint mondta, hogy "senkinek nincs ilyen sz@r gyereke a földön".......... annyi mindent sorolhatnék, annyiszor megbántott, a sárga földig tiport.


Egy napon otthagytam, összeomlott, 3 hónap elteltével meglátogattam. Azóta külföldön vagyok, egy évben egyszer találkozunk, támogatom anyagilag, normálisan beszélünk, viszont soha nem fogok rá példa értékü anyaként tekinteni.

2012. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Napéjegyenlőség ***** válasza:
100%

Nem vagy a tulajdona. Attól még szeretheted, mert leválsz tőle. Itt az ideje, hogy felnőjetek mind a ketten. Ki mondta, hogy ez nem jár szenvedéssel?

"Szenvedés van." - Buddha

2012. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!